Avalon » Serie komiksowe » Secret Avengers » Secret Avengers #3

Secret Avengers #3

Secret Avengers #3

"Secret Histories" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

Co skrywa się pod powierzchnią Marsa? I jaki ma związek z Secret Empire, które od stu pięćdziesięciu lat rządzi naszą planetą?

Cytat

War Machine: „On my way, Commander... But we might have another problem...”
Steve Rogers: „What Did Ant-Man do now?”
War Machine: „I wish I could tell you...”

Streszczenie

Texas, sierpień 1865. W kilku krótkich scenach zostaje przedstawiona postać Alysiusa Thorndrake’a, który właśnie ściga zdrajcę, do chwili kiedy ten po prostu rozpływa się w powietrzu.

W czasach obecnych Ant-Man usiłuje walczyć z energią portalu odnalezionego na powierzchni Marsa.

Rogers i Beast są natomiast w stanie uspokoić Archona, na chwilę przed tym jak w ich rozmowę włącza się leżący nieopodal hełm Novy, lub też Xandarian Worldmind przemawiający za jego pośrednictwem. Chwilę później również Valkyrie daje o sobie znać, przekaz nie trwa jednak długo. Kobieta podobnie jak Moon Knight i Black Widow zostaje szybko pokonana i pozbawiona przytomności. Rider widząc natomiast duszących się niewolników, jednym gestem sprawia, że na Marsie pojawia się tlen. 

Rogers od razu informuje War Machine o wszystkim. Wtedy też dowiaduje się o zaginięciu Ant-Mana.

Ten o dziwno znalazł się na Ziemi. Konkretnie rzecz biorąc w ukrytej placówce Shadow Council. Aktywacja portalu uruchomiła alarm, jeden z żołnierzy składa więc raport Thorndrake’owi, który aktualnie analizuje odebraną Secret Avengers koronę w towarzystwie Nicka Fury. Obaj panowie decydują się raz na zawsze rozwiązać problemy na Marsie.

Na Czerwonej Planecie Archon otwarcie stwierdza, że stawką w tej misji jest istnienie całego wszechświata. Kontrolowany Nova zamierza bowiem złamać pieczęć, uwalniając tym samym jedną z istot, która następnie miałaby obudzić swych braci, by ostatecznie oswobodzić istotę zwaną Bezimiennym Ojcem, będącego starszym nawet od Celestiali i Galactusa.

Całą opowieść przerywa pojawienie się War Machine, trzymającego nieprzytomną Valkyrię. Archon informuje więc zebranych, że Nova przywraca planetę do jej pierwotnego stanu. Okazuje się, że Mars w przeszłości nie różnił się od Ziemi. Próba kontrolowania mocy więzionej tu istoty poprzez trzy korony doprowadziła jednak do niebywałych zniszczeń oraz unicestwienia pozostałych Archonów.

Chwilę później potężna maszyna rusza do ataku, Nova potrzebuje jednak tylko jednego ciosu by się z nim rozprawić. Okazuje się, że połączone moce korony i Ridera są zbyt silne nawet dla niego.

Autor: Pete

Galeria numeru

Secret Avengers #3 Secret Avengers #3 Secret Avengers #3 Secret Avengers #3 Secret Avengers #3 Secret Avengers #3 Secret Avengers #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.