Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #146

Thunderbolts #146

Postacie
Zapowiedź

Czym jest Unit 23? Luke Cage musi poprowadzić swoją drużynę w sam środek zagrożenia, by odszukać zaginiony oddział S.H.I.E.L.D., który ochraniał kryształy Terrigenu. Na domiar złego, Juggernaut nie jest zadowolony, że musi słuchać rozkazów.

Streszczenie

Ghost błaga o pomoc, gdy skacze na niego dziewczyna przebrana za trolla z toporem w ręce. Kiedy broń ma przeciąć na pół członka zespołu, napastniczka pada na ziemię trafiona kulą w głowę. To Crossbones. Luke Cage od razu go atakuje. Rozkaz był, aby złapać wszystkich żywych, a Brock nie słucha rozkazów. Podduszony Rumlow odpiera, że nikogo nie zabił. Użył usypiającej strzałki. Musiał celować w ucho, aby mieć pewność, że zadziała.

W wieży Thunderboltów dziewczynka leży nieprzytomna w łóżku. Valkyrie opowiada, że jej matka pochodziła z Asgardu. Została ona porwana przez plemię trolli i z jednym z nich miała dziecko. Matka wyrzekła się jej i zostawiła z ojcem. Niedawno plemię zostało złapane i umieszczone w lochach Asgardu. Nazwali ją Gunna. Próbowano jej wpoić trochę ludzkich zachowań, ale bez sukcesów. Valkyrie proponuje, że może ją zabrać do nowego Asgardu. Nie zgadza się na to naczelnik. Ona i jej plemię zabili kilku obywateli amerykańskich. Powinna przebywać tutaj aż do procesu. Walkiria odpiera, że gdyby nie Siege wywołane przez amerykański rząd, to dziewczyny nigdy by tu nie było. Luke proponuje, aby sprawę rozsądził Steve Rogers, kiedy będzie miał na to czas. Obie strony przystają na ten pomysł. Songbird zostaje z dziewczyną, a Cage idzie poinformować zespół o nowej misji.

W sali odpraw Luke przedstawia nową priorytetową misję. Kiedy powstało H.A.M.M.E.R., wiele ważnych misji S.H.I.E.L.D. zostało zamkniętych. Teraz muszą posprzątać ten bałagan. Kilka miesięcy temu oddział agentów badał jaskinię, w której prawdopodobnie odkryli nowe złoża kryształów Terrigenu. Nigdy się później nie odezwali. Wczoraj zespół ONZ wyruszył to sprawdzić. Niestety słuch po nich zaginął. Zespół dostaje mikro-zbiorniczki z tlenem, aby nie nawdychali się trujących oparów z kryształów. Crossbones jako jedyny nie ma mocy, więc dostaje maskę tlenową. Zespół zjeżdża do podziemi, aby spotkać się z ich transportem.

Zespół wraz z MACH V teleportuje się bezpośrednio przed wejście do jaskini. Początkowo dodatkowy członek ekipy ma tylko pilnować Man-Thinga, ale gdy ten sam schodzi pod ziemię, wszyscy ruszają jego śladem. W pewnym momencie monstrum wybiera inną odnogę tunelu, niż chce iść drużyna. MACH odłącza się idąc za nim, a reszta idzie dalej za wskazaniami pomiarów. Kiedy Moonstone wytwarza więcej światła, odnajduje się jeden z członków ekipy ONZ. Trup nabity jest na stalaktyt. Ghost fazuje przez ścianę i znajduje więcej zwłok. Wszystkie wyglądają jak zasuszone mumie, co trochę dziwi. Od zaginięcia minęło zbyt mało czasu. Głębiej w jaskini odnajdują złoża kryształów. Ghost znajduje dane agentów i próbuje je przeskanować. Z nich dowiaduje się, że poniżej znajduje się złoże uranu, które zanieczyściło kryształy. Cage chce wycofać drużynę, ale przez radio MACH V prosi o wsparcie. Nie wszyscy ruszają z równą chęcią do pomocy. Crossbones zostaje z tyłu i znajduje zapas broni zostawiony przez S.H.I.E.L.D. Tymczasem Luke znajduje MACH V w walce ze zmutowanymi robakiem. Okazuje się, że jest ich więcej i też musi zacząć walczyć o swoje życie. Dotyk potworów jest zabójczy i nawet Power Man odczuwa z tego powodu ból. Gdyby nie interwencja Moonstone, byłoby ciężko. Ghost podejrzewa, że potwory to zmutowani agenci S.H.I.E.L.D. Sofen zostaje pochwycona przez jednego z nich i jest bliska śmierci. Ghost, nie mając mocy ofensywnych, wpada na pewien pomysł. Wnika w zbroję MACH V i przy użyciu jej broni wysadza stwora. Problem w tym, że muszą teraz pokonać kolejne kreatury. Przez jednego z nich jak czołg przebija się Marko. Juggernaut jest pokryty krwią zmutowanych potworów. Zaczyna go to parzyć i pada z bólu. Na polu walki zostają Crossbones, Man-Thing i Ghost w zbroi MACH V.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #146 Thunderbolts #146 Thunderbolts #146 Thunderbolts #146 Thunderbolts #146 Thunderbolts #146 Thunderbolts #146 Thunderbolts #146

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.