Avalon » Serie komiksowe » Age of Heroes » Age of Heroes #3

Age of Heroes #3

Postacie
Zapowiedź

Jaka misja mogłaby zmusić Marię Hill, Sharon Carter i Victorię Hand, znanymi również jako Aniołki Steve'a, aby połączyły siły? Blue Marvel wychodzi z ukrycia, aby odzyskać swój status bohatera. Taskmaster odkrywa, że Heroic Age nie jest najlepszym czasem dla złoczyńców. Plus duże zmiany w życiu Squirrel Girl.

Streszczenie

Nowy Jork. Pijany w sztok Crusher Creel wychodzi z baru, w którym zapijał stratę swej kuli na łańcuchu. Postanawia wedrzeć się do Avengers Tower i ją odzyskać.

W wieży tymczasem znajdują się jedynie Maria Hill, Sharon Carter, zakatarzona Victoria Hand i Jarvis. Gdy Creel zaczyna dobijać się do drzwi, zostaje zeskanowany, a przed paniami pojawiają się informacje o nim zgromadzone w bazie danych. Wśród nich widnieje wiadomość, że łotr został pozbawiony mocy przez Osborna, Victoria jednak nie wie, jak jej były szef tego dokonał [ale my wiemy, patrz Mighty Avengers #33 – przyp. S_O]. Szybko okazuje się, że to przestarzała informacja, gdyż Absorbing Man zmienia się w metal i zaczyna przedzierać się przez lobby, szukając Avengers. Maria odcina zasilanie windy, a w czasie, gdy Crusher wspina się wewnątrz szybu, panie próbują obmyślić jakiś plan. Sharon zamiast tego udaje się do drzwi windy, a gdy łotr się przez nie przedziera, kobieta strzela w wiszący nad nim żyrandol. Absorbing Man niewiele sobie z tego robi, jednak kontakt z kryształem sprawia, że sam zmienia się w jeden, a wtedy kobieta strzela do niego, rozbijając go na kawałki. To jednak nie koniec, gdyż, jak przypomina Victoria, Creel potrafi się zrekonstruować. Hill oznajmia, że udało jej się przygotować pomieszczenie wystarczająco wytrzymałe, by uwięzić ich przeciwnika, problemem byłoby jednak zwabienie go do środka. Hand przypomina, że Absorbing Man szuka Avengers, dadzą mu więc to, czego chce.

Jakiś czas później. Creel słyszy informację, jakoby "nowy rekrut" Mścicieli o niesamowitej mocy został zamknięty w specjalnym bunkrze, by uniemożliwić Absorbing Manowi dostanie się do niego. Łotr postanawia to sprawdzić i wdziera się do pomieszczenia, nim grodzie zdążyło się zamknąć. Mimo ostrzeżeń Sharon łapie tajemniczego "rekruta", którym okazuje się Victoria. Crusher natychmiast absorbuje jej przeziębienie i gdy próbuje się połapać w tym, co się stało, panie uciekają i zamykają wrota. Następnie, gratulując sobie dobrze wykonanej roboty, wracają do sali obrad, gdzie czeka już Spider-Man, komentujący bałagan w holu i proszący o coś na ząb."Don't Believe the Hype"

Postacie:
* Blue Marvel, Watcher
* Hyperion, Red Guardian, Crimson Dynamo, Darkstar, Ursa Major

Rów Mariański, siedziba Blue Marvela. Uatu przypomina bohaterowi, że posiada moce, które powinien wykorzystać dla dobra ludzkości, ten jednak stwierdza, że w dzisiejszych czasach zbyt często działania herosów są dyktowane polityką, przez co tracą oni z oczu to, co naprawdę powinni robić. Do tego zbyt często spotykają się oni z nienawiścią ze strony przeciętnych mieszkańców. Watcher przypomina, że po upadku Osborna optymizm ludzi stoi na niespotykanie wysokim poziomie, jednak Adam nie jest w stanie w to uwierzyć. Jego użalanie się nad sobą przerywa alarm – okazuje się, że Hyperion zaatakował wioskę w Uzbekistanie i już pokonał Winter Guard, który został wysłany w celu powstrzymania go.

Wkrótce później Blue Marvel pojawia się na miejscu i od razu przechodzi do ataku. Nie imponuje to jednak Hyperionowi, który pokonał go we wszystkich innych rzeczywistościach, które podbił. Podczas, gdy bohater każe mieszkańcom uciekać, przybysz z innego wymiaru wyśmiewa go i jego tchórzostwo. Gdy w końcu powala Adama, łapie jedno z miejscowych dzieci, zapewniając, że będzie łaskawym władcą, dopóki jego podwładni będą robić wszystko, co im powie. Widząc to, Blue Marvel znajduje w sobie siłę, której potrzebuje i wstaje gotowy do dalszej walki. W końcu powala szalonego łotra. Widząc zniszczenia, jakie wywołała potyczka, oczekuje złości mieszkańców, zamiast tego jednak słyszy podziękowania od uratowanego dziecka i wiwaty pozostałych. W końcu do herosa dochodzi, że superbohaterstwo to jego przeznaczenie, wyrusza więc, by pomagać potrzebującym na całym świecie."Billion Dollar Baby"

Postacie:
* Taskmaster

Amerykańska restauracja w Tokio. Taskmaster delektuje się zupką, gdy nagle zostaje otoczony przez członków yakuzy. Jeden z gangsterów oznajmia, że organizacja znana jako "Org" ogłosiła, że łotr pracuje dla Steve'a Rogersa i wysłała za nim list gończy. Tasky jest urażony tymi bezpodstawnymi oskarżeniami i w ramach rekompensaty ucina swemu rozmówcy palce. Następnie powala pozostałych gangsterów rzutem tarczy i ucieka. Porzuca swój kostium na ulicy i chowa się wśród tłumu, zastanawiając się, czemu ktoś go wrobił.

[Uwaga: wątek ten kontynuowany jest w miniserii Taskmaster vol. 2 – przyp. S_O]"Nuts to This!"

Postacie:
* Squirrel Girl, Tippy-Toe
* Mr. Immortal, Big Bertha, Doorman, Flatman

Squirrel Girl wraca do siedziby Great Lakes Avengers po swojej potyczce z Fin Fang Foomem, gdzie zastaje resztę drużyny grającą w karty. Wyjaśniają oni, że wolą nie kręcić się jej pod nogami, dziewczyna stwierdza więc, że zespół nigdy nie osiągnie niczego wielkiego, dopóki będzie zgarniała całą sławę. Potajemnie opuszcza kryjówkę i, podczas przemierzania ulic, trafia na ekipę telewizyjną, która dopiero skończyła relacjonować jej walkę. Ogłasza na wizji, że nie chce już powstrzymywać GLA przed osiągnięciem swego potencjału, dlatego opuszcza drużynę i wybiera się do Disneylandu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Age of Heroes #3 Age of Heroes #3 Age of Heroes #3 Age of Heroes #3 Age of Heroes #3 Age of Heroes #3 Age of Heroes #3 Age of Heroes #3 Age of Heroes #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.