Avalon » Serie komiksowe » Steve Rogers: Super-Soldier » Steve Rogers: Super-Soldier #1

Steve Rogers: Super-Soldier #1

Postacie
Zapowiedź

Steve Rogers był pierwszym amerykańskim Super Żołnierzem – Captainem Americą – i walczył dla swojego kraju od czasu II Wojny Światowej. Teraz w jego życiu pojawia się znajoma twarz z przeszłości. Kobieta, która nie powinna żyć, ponieważ Rogers widział jak umiera. Steve walczył tak długo i stracił tak wiele – czyżby jego przeszłość powróciła, aby go teraz nawiedzić? Czy też jest to plan dawnego wroga, który kontroluje wszystko czego dotknie, łącznie z umysłem Steve’a?

Streszczenie

Mężczyzna zatrzymuje samochód na zamkniętej bocznicy kolejowej. Rozgląda się za osobą, z którą miał się tu spotkać. Kiedy chce zadzwonić, drzwi w samochodzie zamykają się, a głos z radia informuje go, że nie zapomnieli o nim. Profesor Amtower próbuje w panice rozbić szybę, ale mu się nie udaje. Samochód zaczyna płonąć, a po chwili eksploduje.

Teraz. W kawiarni Pete Wisdom pokazuje Steve'owi zdjęcia z tego wydarzenia. Naukowiec pracował dla firmy farmaceutycznej Nextin. Jej szefem jest niejaki Jackom Erskine, wnuk Abrahama Erskine'a. Twórca serum super-żołnierza nie miał syna, ale miał córkę. Teraz jej syn przyjął rodowe nazwisko, aby poprawić wizerunek firmy. Jego ojcem był Tyler Paxton. Razem z Rogersem był wśród ochotników do programu Rebirth. Niestety z powodu zabójstwa profesora powstał tylko jeden Captain America. Jacob od dzieciństwa przejawiał geniusz w dziedzinie nauki, więc już na studiach dostał oferty współpracy z MI:13 i S.H.I.E.L.D., ale je odrzucił. Poświęcił się walce z chorobami. Ostatnio zmienił nazwisko, co z pewnością ma coś wspólnego z tym, że Nextin prawdopodobnie odtworzyło formułę serum super-żołnierza i zamierza ją sprzedawać. Pete informuje przyjaciela, że oficjalnie tej rozmowy nie było i wychodzi.

Teraz. Steve wspina się po dachach wieżowców na Madripoorze. Po kilku akrobatycznych skokach udaje mu się dostać do szybu wentylacyjnego hotelu, w którym Nextin organizuje uroczystą galę. To dość oczywiste, że uroczystość to tylko przykrywka. W środku Rogers szybko zakłada smoking i dołącza do przyjęcia. Po jakiejś godzinie w końcu dostrzega Erskine'a w towarzystwie żony. Steve jest w szoku, ponieważ kobieta wygląda identycznie jak jego kochanka z czasów II WŚ. Kiedy naukowiec wychodzi, Steve postanawia wkroczyć do akcji. Erskine pod windą dostaje informację o włamaniu do budynku, ale każe ochronie się tym zająć. Po chwili z żoną odjeżdża windą do swojego apartamentu. Chwilę później ochroniarze strzegący dźwigu padają na ziemię pod wpływem strzałek usypiających. Niestety nie mają przy sobie przepustek do windy, więc Steve musi skorzystać ze schodów. Na piętrze z salą gimnastyczną napotyka na trzech strażników, którzy prawdopodobnie zażyli serum. Są silni, ale Cap ma nad nimi przewagę wyszkolenia. W czasie walki jeden z nich ma jakiś atak i umiera. Po walce Rogers bada jego krew, ale z góry zna rezultat.

Chwilę później dociera do apartamentu Erskine'a. Ten czeka na niego za swoim biurkiem. Steve od razu oskarża go o zdradę marzeń jego dziadka i ojca. Zakłada, że to zemsta za to, że to Steve, a nie jego ojciec, został Captainem. Jacob zaprzecza. Jest dumny ze swojego taty. On też był bohaterem. Pracował dla wywiadu i łamał niemieckie kody. Nigdy nie narzekał, że nie udało mu się zostać super-żołnierzem. Nazwisko zmienił, aby ściągnąć uwagę Steve'a. Rogers oskarża go o sprzedawanie serum, ale i teraz naukowiec zaprzecza. Ma zamiar użyć formuły do leczenia raka. Aby tego dokonać, potrzebuje jednak pomocy bohatera. Steve mu nie wierzy, ponieważ spotkał ochroniarzy nafaszerowanych serum. Erskine jest zaskoczony tą wiadomością. To szef ochrony musiał to zrobić bez jego wiedzy. W tym momencie pada on martwy od kuli snajpera.

[W numerze znajduje się jeszcze reprint historii "Meet Captain America" z Captain America Comics #1]

Autor: Spell

Galeria numeru

Steve Rogers: Super-Soldier #1 Steve Rogers: Super-Soldier #1 Steve Rogers: Super-Soldier #1 Steve Rogers: Super-Soldier #1 Steve Rogers: Super-Soldier #1 Steve Rogers: Super-Soldier #1 Steve Rogers: Super-Soldier #1 Steve Rogers: Super-Soldier #1 Steve Rogers: Super-Soldier #1 Steve Rogers: Super-Soldier #1 Steve Rogers: Super-Soldier #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.