Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Children's Crusade » Avengers: The Children's Crusade #1

Avengers: The Children's Crusade #1

Postacie
Zapowiedź

Wielki powrót Young Avengers! Gdy moce Wiccana zaczynają dorównywać tym, które posiada jego matka, chłopak wyrusza, by odnaleźć Wandę Maximoff i nauczyć się, jak je kontrolować.

Cytat

Billy: "They were going to make me prisoner."
Teddy: "They were going to take your temperature."
Billy: "You think?"
Teddy: "I think."
Billy: "Oh, my god. I just walked out on the Avengers."

Streszczenie

Young Avengers ruszają do walki z Sons of the Serpent. Młodzież jest w dobrych humorach i nie ma większych problemów z rozbrajaniem napastników. Teddy jest nawet w nastroju do żartów. Kiedy jeden ze złoczyńców cytuje mu Biblię, odpowiada cytatem i całusem w zamaskowany kominiarką policzek. To rozwściecza zbira, który razi Hulklinga bronią energetyczną.

Billy chce jak najszybciej pomóc swojemu chłopakowi, ale na scenie pojawiają się Avengers: Carol Danvers, Tony Stark i Steve Rogers. Mściciele zauważają, że gang nie ma szans i radzą Son of the Serpent, by się poddali. Zdesperowani złoczyńcy sięgają po ostatniego asa i odbezpieczają przenośną bombę atomową. Wiccan chce za wszelką cenę ratować nieprzytomnego Teddy'ego, i kiedy zbliża się do zbira, ten naciska detonator.

Po chwili Mściciele podnoszą się z ziemi dziwiąc się, że jeszcze żyją. Steve szybko orientuje się, że to nie bomba wybuchła, ale Billy.

Jakiś czas później, w bazie Young Avengers, Iron Man wyjaśnia, że w wyniku rzuconego przez Wiccana zaklęcia wszyscy Sons of the Serpent stracili świadomość i niektórzy z nich właśnie zaczęli ją odzyskiwać. Carol i Steve chcą wiedzieć, co się tak naprawdę stało, ale Billy nie jest w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie. Są zaniepokojeni, bo skoro jedna myśl Billy'ego mogła spowodować taki efekt, to z równą łatwością mógłby kogoś zabić. Wiccan protestuje, ale Carol jest nieugięta. Chce, by Billy jakiś czas pomieszkał z Avengers. Chce mieć pewność, że Billy'emu nie odbije tak jak wcześniej Scarlet Witch.

Chłopak nie rozumie związku, a wtedy Iron Man wtajemnicza ich w zajścia House of M, kiedy Wanda Maximoff zabiła kilku Mścicieli, zmieniła rzeczywistość i praktycznie zlikwidowała rasę mutantów, by potem zniknąć w niebyt. Billy konkluduje, że ponieważ Avengers wierzą, iż on i Tommy są duchowymi dziećmi Wandy, ma on potencjał na dokonanie podobnych zniszczeń. Chłopak uważa jednak, że należałoby odnaleźć Wandę.

Tony wyjaśnia, że to niemożliwe, ale Billy ma nadzieję, że odnalezienie Scarlet Witch pomoże wyjaśnić, kto tak naprawdę stał za jej działaniami. Mściciele próbują go przekonać, że tylko Wandę można za to winić. Carol zaczyna tracić cierpliwość i ucina spekulacje twierdząc, że Wanda okazała się do końca córką swego ojca – Magneto. Billy zapytuje, co się stanie, jeśli on okaże się jego wnuczkiem. Odpowiada mu cisza. Zawiedziony i zirytowany całą rozmową chłopak odwraca się od Mścicieli plecami i odchodzi, zabierając ze sobą przyjaciół.

Ci jednak są równie zaniepokojeni, jak wcześniej Ms. Marvel. Teddy próbuje wyjaśnić Billy'emu, że Avengers chcieli tylko wykonać kilka podstawowych testów. Tommy jednak jest pod wrażeniem, że Wiccan olał Mścicieli. Podoba mu się, że ktoś z Young Avengers jest tak potężny, by niepokoić Iron Mana i spółkę. Pozostali nie podzielają jednak jego entuzjazmu. Boją się, że Billy straci kiedyś nad sobą panowanie, a wtedy nie skończy się na śpiączce. Zawiedziony brakiem zaufania przyjaciół chłopak żegna się z nimi i wraca do domu...

… gdzie czekają już na niego rodzice i Steve Rogers. Nie mający już większego wyboru Billy zgadza się zamieszkać na jakiś czas w siedzibie Mścicieli. Rzuca zaklęcie i wraz ze Stevem wzbijają się w powietrze.

Po drodze Billy próbuje się dowiedzieć, czy oryginalny Kapitan Ameryka ma jakieś wątpliwości co do winy Scarlet Witch. Ten nie ma żadnych, uważa, że strata dzieci to wstrząs, który zmienił Wandę. Następnie Wiccan próbuje wybadać, czy Steve wierzy, że on i Tommy mogą być duszami zaginionych dzieci Wandy, ale w zamian dostaje ostrzeżenie, że związek ze Scarlet Witch nie pomoże mu zjednać sobie przyjaciół wśród Avengers. Rozmowę przerywa Hulkling, który stanowczym głosem informuje Rogersa, że jako partner Wiccana będzie mu towarzyszył, a jeśli to się im nie podoba, to jest gotów przekonać Mścicieli do swoich racji siłą. Steve odpowiada, że to zbędne i kontaktuje się z Jarvisem, by ten przygotował pokój dla dwojga.

Na miejscu Billy i Teddy próbują się zaaklimatyzować. William używa zaklęcia, by uczynić pokój bardziej przytulnym. Następnie przeprasza swojego chłopaka za wcześniejszy wybuch, ale Teddy rozumie i znów próbuje uspokoić Billy'ego.

W czułym objęciu, na moment przed pocałunkiem, nakrywa ich Tommy, który wraz z Visionem pojawił się z misją ratunkową. Ponieważ Jonas nie może w nieskończoność zakłócać systemów bezpieczeństwa, Tommy chwyta Billy'ego i Teddy'ego za ręce i zanim ci są w stanie zaprotestować, przyspiesza ich molekuły do takiej częstotliwości, że są w stanie przejeść przez ścianę. Na zewnątrz czeka już na nich reszta Young Avengers.

Billy jest wzruszony, że przyjaciele zdecydowali się dla niego postawić Mścicielom i dziękuje za ratunek. Zaraz jednak wyjaśnia, że był on niepotrzebny, bo przyszedł tu z własnej woli i musi wrócić, zanim Mściciele się zorientują. Cassie proponuje jednak, by lepiej odnalazł Scarlet Witch. Skoro Wanda spowodowała te wszystkie zniszczenia z rozpaczy po utraconych dzieciach, to jeśli dowie się, że ich dusze przetrwały, być może odwróci zaklęcie i jej tata ożyje, jak wcześniej Clint Barton. Ze Stature zgadza się Magneto, który uznał, że najwyższy czas, by Billy i Tommy poznali swego dziadka.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers: The Children's Crusade #1 Avengers: The Children's Crusade #1 Avengers: The Children's Crusade #1 Avengers: The Children's Crusade #1 Avengers: The Children's Crusade #1 Avengers: The Children's Crusade #1 Avengers: The Children's Crusade #1 Avengers: The Children's Crusade #1 Avengers: The Children's Crusade #1 Avengers: The Children's Crusade #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.