Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #145

Thunderbolts #145

Thunderbolts #145

"Field Test"

Postacie
Zapowiedź

Świeżo uformowana przez Luke'a Cage'a drużyna super-złoczyńców chcących odpokutować za swoje przestępstwa wyrusza na amerykański Środkowy Zachód aby uporać się z dziewczyną o imieniu Troll.

Streszczenie

Baron Zemo stoi nad nieprzytomnym Cagem i oferuje Thunderbolts wolność w zamian za lojalność. Crossbones od razu przyjmuje ofertę i wkracza na pokład samolotu. Juggernaut nie ma zamiaru z nikim współpracować i po prostu wskakuje do morza z zamiarem samotnej ucieczki. Moonstone nie wierzy Baronowi i podnosi go z ziemi. Ten rewanżuje się jej wystrzałem energii. Do ataku przyłącza się także Ghost. Po chwili jest on pewien, że to tylko test. Luke podnosi się i potwierdza jego słowa. Nie był to jednak test ich lojalności. Wiedzą, że nie mogą im ufać. Był to test ograniczeń, jakie im założyli. Cain Marko potrzebuje teraz powietrza, dlatego MACH V musi go wyławiać z morza. Wszystkim wstrzyknięto nowy system nanitów. Baron zdejmuje maskę i okazuje się, że był to Fixer. Teraz uruchamia nanity, przez co agresywny Crossbones zwija się z bólu. Przez nie Moonstone będzie potrzebowała specjalnego pozwolenia na manipulowanie swoimi molekułami. Z jej mocy zostaje jej możliwość latania i strzelania energią. Wyłowiony Marko chce zademonstrować swoją siłę i zaczyna biec w kierunku dowódcy. Luke naciska przycisk na swojej bransolecie i Cain pada nieprzytomny u jego stóp. Teraz mają się wszyscy przygotować, ponieważ jutro jest ich pierwsza misja.

Fixer prowadzi Luke'a na spotkanie z naczelnikiem więzienia. Podobno wiele osób miało opory przed tą nominacją, ale federalni chcieli mu okazać wdzięczność. Sam naczelnik chciał wrócić do służby tak szybko, jak to tylko możliwe. Okazuje się, że tę pracę dostał John Walker. Obaj bohaterowie wymaniają uprzejmości. USAgent jeździ teraz na wózku, a zamiast jednej ręki ma protezę. Luke dostaje telefon od żony i musi wyjść go odebrać. Fixer proponuje Johnowi skonstruowanie dla niego nowoczesnych cybernetycznych protez. Ten jednak odmawia. Nie ma zamiaru stać się taki sam, jak osoba, która go okaleczyła. Naukowiec, który stoi nad ciałem Nuke'a, pyta się, czy mogą przeprowadzić na nim nową terapię, która może pomóc w wyleczeniu śpiączki. Naczelnik odmawia. Każe naukowcom zająć się bardziej obiecującymi przypadkami.

Później na zebraniu Luke opisuje misję, na jaką ma wybrać się drużyna. Na początku informuje Crossbonesa, że nie dostanie ostrej amunicji. Będzie to broń obezwładniająca oraz paralizatory. Udadzą się do Oklahomy. Kiedy zniszczono Asgard, wiele potworów i przestępców uciekło z ich więzienia. Wielu udało się już złapać, ale na wolności są jeszcze trzy trolle. Ich zadaniem będzie je złapać. Teraz udają się po transport. Chwilę później w podziemiach drużyna z przerażeniem odkrywa, że mowa jest o Man-Thingu. Po małych wyjaśnieniach, drużyna znika, aby po chwili być już na miejscu. Od razu naskakuje na nich dwójka trolli, które po szybkim ataku uciekają do lasu. Songbird ma zostać przy Man-Thingu, podczas gdy reszta rusza w pościg. Moonstone i Jug ruszają przodem i urządzają wyścig, kto pierwszy dorwie przeciwnika. Cage każe Cainowi przestać szarżować, ponieważ przy okazji niszczy las. Nagle Marko zostaje wyrzucony w powietrze przez jednego z trolli, a Luke zostaje wbity w ziemię. Potwory kontynuują ucieczkę. Biegną w kierunku Songbird. Ta stawia ścianę z dźwięku, ale atak jest tak mocny, że kobieta upada. Do ataku przystępuje Moonstone, która wyrywa drzewo i uderza nim w mityczne stwory. Kiedy te podnoszą się z ziemi, Crossbones otwiera do nich ogień. Nagle jedno z drzew zostaje ścięte i spada na Rumlowa. Ten musi uskakiwać. Karla dalej przy pomocy drzewa utrzymuje stwory w parterze, ale potrzebuje kogoś, kto je znokautuje. Luke chce się tym zająć, ale za nim swoją szarżę rozpoczął już Juggernaut. Ten nie chce się zatrzymać i kiedy atakuje, towarzyszy temu wybuch. Ghost jest zdezorientowany i nie zauważa ataku. Spada na niego topór, który uszkadza jego kombinezon. Zastanawia się, co to mogło być. Dzięki swoim goglom zauważa niedaleko ciała myśliwych, którzy zostali przez kogoś zjedzeni. Nagle skacze na niego dziewczyna przebrana za trolla z toporem w ręce.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #145 Thunderbolts #145 Thunderbolts #145 Thunderbolts #145 Thunderbolts #145 Thunderbolts #145 Thunderbolts #145 Thunderbolts #145 Thunderbolts #145 Thunderbolts #145

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.