Avalon » Serie komiksowe » New Avengers: Luke Cage » New Avengers: Luke Cage #3

New Avengers: Luke Cage #3

New Avengers: Luke Cage #3

"Gonna Leave Me Wasting Away…"

Postacie
Zapowiedź

Czy Luke'owi uda się ostatecznie rozbić gang narkotykowy, który opanował Filadelfię? Czy też to gang rozbije Cage'a? Finał historii.

Streszczenie

Arthur przechadza się z Lukiem po parku usytuowanym przy nabrzeżu. Cage nie może się nadziwić, jak jedna część miasta może być tak brzydka, a inna tak piękna. Ponieważ jest już późno, obaj wsiadają do samochodu i jadą na dworzec. Nie udało się nic wydusić z Lionfang i Luke postanawia się poddać. Musi wracać do żony. Odjazd pociągu jest monitorowany przez gangsterów, którzy natychmiast informują o tym Corteza. Lionfang ma zamiar przekazać dobre wieści swojemu szefowi – panu Cash.

Arthur odwiedza swojego kuzyna w szpitalu. Chłopak informuje chorego, że Luke wyjechał z miasta ponad tydzień temu. Leodis nie może w to uwierzyć. Bohater musiał mieć jakiś ukryty powód. Pewnie pojechał sprowadzić pomoc.

Woodward Himes podjeżdża swoją limuzyną pod biuro. Tam wita go sekretarka i przekazuje najnowsze wieści. Biznesmena dziwi, że drzwi do jego kabinetu są zamknięte, gdyż zawsze zostawia je otwarte. Sądzi, że to wina nowej sprzątaczki. Kiedy jednak wchodzi do środka zagadka się wyjaśnia: na kanapie siedzi Luke Cage. Woodward zamyka drzwi i prosi sekretarkę, aby mu nie przeszkadzać. Opowiada o sobie jako o filantropie, który poprzez swoje interesy chce pomóc okolicy, w której dorastał. Bohater przerywa mu i mówi o tym, co sam odkrył.

Ćpun schodzi do piwnicy walącego się budynku, gdzie czekają na niego Cage i Arthur. Przekazuje im informację, że na ulicy coraz trudniej jest zdobyć towar. Ta informacja oraz obroty na koncie Corteza pozwalają wydedukować bohaterowi, że zbliża się dostawa. Chłopak ma wątpliwości co do ich metod. Nie podoba mu się płacenie ćpunom i okłamywanie kuzyna. Udało mu się złamać kody gangsterów i jest w stanie przewidzieć gdzie i kiedy nastąpi dostawa. Cage prosi jeszcze hakera o sprawdzenie numeru telefonu, pod który ostatnio dość często dzwoni Lionfang. Prawdopodobnie w ten sposób kontaktuje się z szefem.

Woodward zaprzecza jakimkolwiek powiązaniom z narkotykami. To, że jakiś śmieć wydzwania pod jego numer o niczym nie świadczy. Luke jest wkurzony, nie ma jednak żadnych dowodów. Chce odejść, ale najpierw musi opowiedzieć o wydarzeniach ostatniej nocy.

Dwa vany przewożące kokainę zatrzymują się na światłach. Do kierowcy pierwszego z nich podchodzi Luke Cage. Gangster chce go spławić, ale bohater wyrywa dach samochodu i wyrzuca chłopaka na ulicę. Handlarze z drugiego samochodu otwierają ogień, ale kule nic nie mogą zrobić Power Manowi. Luke dobiega do samochodu, podnosi go i rzuca wysoko ponad dachami okolicznych budynków. Zabrania zastraszonym młokosom dalszego parania się dilerką.

Cage zakłada, że Woodward o niczym nie wie, dlatego przyszedł wcześnie rano, aby osobiście przekazać mu dobre wieści. Wie, że biznesmen wykorzystuje handel nieruchomościami do prania pieniędzy i że jego prawnicy nie pozwolą mu nic udowodnić. Dlatego poinformował jego klientów o straconym ładunku i przekazał im jego numer telefonu. Woodward ma zatem wybór: albo odda się w ręce policji, albo albo stawi czoła rozwścieczonym kontrahentom.

Luke Cage siedzi z rodziną przed telewizorem i ogląda wiadomości. Podana zostaje informacja, że szanowany biznesmen Woodward Himes zgłosił się na policję i przyznał do prowadzenie kartelu narkotykowego. Jessica wciąż jest zła na męża za długie nieobecności w domu. Cage tymczasem cieszy się, że może bawić się z córką. Nagle zaskakuje ich pojawienie się w oknie Spider-Mana. Wzywa Luke'a do akcji Avengers. Coś dużego dzieje się w Oklahomie.

Pani Dyson idzie na spacer ze swoim synem na wózku inwalidzkim . Leodis cieszy się, że w końcu może pooddychać świeżym powietrzem. Jak wróci do zdrowia ma zamiar zostać i pracować w tym mieście. Ktoś przecież musi go bronić.

Autor: Spell

Galeria numeru

New Avengers: Luke Cage #3 New Avengers: Luke Cage #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.