Avalon » Serie komiksowe » Age of Heroes » Age of Heroes #2

Age of Heroes #2

Postacie
Zapowiedź

Zbiór krótkich historii. Prolog Young Allies (w roli głównej Gravity), spotkanie Spider-Mana i American Sona, czas ważnych decyzji dla Young Masters oraz misja Gauntleta w Afganistanie.

Streszczenie

Greg Willis pakuje swoje rzeczy gotowy do ponownej przeprowadzki do Nowego Jorku. Wspomina swoją krótką karierę superbohatera, podczas której zaliczył chyba wszystkie obowiązkowe punkty programu poza własnym klonem, dlatego postanowił zrezygnować z tej kariery, dopóki jeszcze żyje. Pozostawia swój kostium w ukryciu, stwierdzając, że Gravity nie jest tak naprawdę nikomu potrzebny.

Greg zostaje zabrany przez rodziców na przystanek autobusowy, jednak, gdy tylko ci znikają, wyrusza w podróż z wykorzystaniem swoich mocy. Gdy unosi się nad Ohio, zauważa eksplozję i postanawia to zbadać. Odkrywa coś, co wygląda na wypadek na drodze, powiadamia więc służby mundurowe. Odkładając telefon do torby, zauważa, że przypadkiem zabrał ze sobą swoją maskę, zakłada ją więc i zaczyna pomagać uwięzionym podróżnym. Nagle zostaje zaatakowany przez sporego, zielonego chłopaka, który przedstawia się jako Warhead – syn Radioactive Mana i członek Bastards of Evil, niechcianych dzieci superłotrów, które stały się gwiazdami Internetu. To jednak niespecjalnie obchodzi Grega, który zaczyna okładać przeciwnika, wyśmiewając jego motywy, wyraźnie podyktowane kompleksami. Warhead stwierdza jednak, że to nie tak i po prostu atakuje ludzi, bo "czemu by nie". Gravity postanawia wznieść się w powietrze i denerwować przeciwnika, aż ten wyczerpie całą moc, próbując strącić go z nieba. Okazuje się jednak, że bohater się przeliczył, bo zamiast tego łotr wywołuje potężną eksplozję, która zabija dwójkę z poszkodowanych. Wściekły na przeciwnika i na samego siebie, Greg zaczyna okładać Warheada, który jednak cały czas śmieje się, pewien, że mimo wszystko wygrał. Cichnie dopiero, gdy Greg zadaje mu ostateczny, pozbawiający przytomności cios.

Przez następne godziny Gravity pomaga poszkodowanym i służbom, a gdy zapada wieczór, zakrada się do swojego pokoju i wyjmuje z ukrycia swój kostium. Teraz bowiem wie, że każdy bohater jest potrzebny.

[Uwaga: wątek ten kontynuowany jest w miniserii Young Allies vol. 2 – przyp. S_O]"Heroic Rage"

Postacie:
* Norah Winters, Ben Urich
* American Son, Spider-Man

Norah próbuje napisać artykuł o wydarzeniu, które miało miejsce wcześniej tego dnia, nie jest jednak w stanie nawet zacząć. Postanawia więc po prostu opisać zdarzenie, mając nadzieję, że wena przyjdzie później.

Jakiś potwór zaatakował konwój bankowy, a Norah, która akurat była w pobliżu, postanowiła przyjrzeć się temu z bliska. Wkrótce pojawił się tam nie kto inny, jak American Son, który powalił monstrum i przebił je drzewcem flagi. Norah przypomina sobie, że zbroja ta została stworzona dla Harry'ego Osborna przez jego ojca – był to najbardziej legalny z wielu tajnych projektów Normana, które odkryła Norah. Zastraszona, nigdy nie odważyła się jednak o nich napisać [patrz historia "American Son" w Amazing Spider-Man #595-599 – przyp. S_O] i właśnie dlatego teraz ma takie problemy z artykułem. Niedługo później na miejscu zjawił się Spider-Man, zdziwiony, że Harry założył swoją zbroję. Nim jednak Pająk miał szansę przemówić mu do rozsądku, American Son zniknął.

Teraz. Ben zwraca Norze artykuł, stwierdzając, że nie może go wydrukować, dopóki opiera się on na domysłach i czymś, co powiedział Spider-Man. Przypomina, że od kiedy Norman Osborn trafił do więzienia, kawiarnia Harry'ego jest pod stałą obserwacją paparazzi, więc to nie on był bohaterem. Stwierdza jednak, że jeśli reporterka znajdzie niepodważalny dowód, tekst trafi na pierwszą stronę.

[Uwaga: wątek ten kontynuowany jest w miniserii Amazing Spider-Man Presents: American Son – przyp. S_O]"Young Masters"

Postacie:
* Melter, Big Zero, Coat of Arms, Egghead, Enchantress, Executioner
* Thor

Nowa, niewidzialna kryjówka Young Masters. Melter stwierdza, że pomimo wszystkich zmian dookoła jedno pozostało niezmienne – nadal potrzebują pieniędzy. Executioner zgadza się, stwierdzając, że musi finansować vendettę przeciwko AIM, które zabiło jego matkę, Enchantress przypomina więc, z trudem się wysławiając, że to on ją zabił. Coat przypomina, że od śmierci Lokiego stan ich przyjaciółki się pogarsza. Big Zero postanawia więc postawić sprawę jasno – teraz, gdy Osborn siedzi w mamrze, to oni są "tymi złymi". Dodaje, że wkrótce pozostali zobaczą, tak jak ona, że cały ten mit "nowej ery" trzeba obalić, przy okazji wytykając Coat jej znajomość ze Speedem z Young Avengers. Nim jednak dochodzi do walki między dziewczynami, Melter uspakaja je, stwierdzając, że "dobro" i "zło", "bohater" i "łotr" to tylko słowa. Cichnie jednak, gdy przez okno widzi przelatującego nieopodal Thora."Semper Fidelis"

Postacie:
* Gauntlet, żołnierze

Camp Letherneck, Afganistan. Cały obóz huczy plotkami na temat superbohatera, który do nich przybył – ponoć mógł nawet zostać członkiem Avengers, ale postanowił przylecieć do nich. Pewnego dnia w mesie grupka żołnierzy przysiada się do Gauntleta, pytając, jak wygląda sytuacja w ojczyźnie teraz, gdy wrócili bohaterowie. Green, patrząc na nich, stwierdza, że według niego prawdziwi bohaterowie nigdy nie zniknęli.

Autor: S_O

Galeria numeru

Age of Heroes #2 Age of Heroes #2 Age of Heroes #2 Age of Heroes #2 Age of Heroes #2 Age of Heroes #2 Age of Heroes #2 Age of Heroes #2 Age of Heroes #2 Age of Heroes #2 Age of Heroes #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.