Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #1

Avengers Academy #1

Avengers Academy #1

"Permanent Record"

Postacie
Zapowiedź

Hank Pym, wraz z innymi weteranami Avengers, tworzy instytut, w którym trenowana będzie następna generacja Mścicieli i gdzie obecni oraz dawni członkowie grupy będą mogli się dzielić z młodymi swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Kim jest sześcioro nowych superbohaterów wchodzących w skład pierwszej utworzonej klasy? I jaki mroczny sekret wywróci ich świat do góry nogami już w pierwszym numerze serii?

Cytat

Striker: "They’re afraid of us."
Finesse: "They should be."

Streszczenie

Wszystko rozpoczyna się od retrospekcji sprzed trzech miesięcy, kiedy to - zdawałoby się - normalna, rudowłosa dziewczyna staje się ofiarą żartu szkolnych koleżanek. Nie mija chwila, a zostaje otoczona przez grono śmiejących się z niej uczniów. Załamana pragnie jedynie zniknąć i ku zdziwieniu wszystkich, jej życzenie zostaje spełnione.

Jeszcze tego samego wieczora opowiada o całym zajściu w swoim własnym domu. Nie zwierza się jednak rodzicom ani rodzeństwu, ale mężczyźnie, który uświadamia jej, że posiada niezwykłe moce i chce jej pomóc w ich rozwinięciu. Tym mężczyzną jest sam Norman Osborn.

Akcja na powrót wraca do teraźniejszości, kiedy to Madeline jest badana przez Hanka Pyma. W trakcie badania dziewczyna opowiada mu, że minęło sporo czasu, nim była zdolna do ponownego wykorzystania swoich mocy, którą, jak się okazuje, jest możliwość zmiany w dowolny gaz. Kiedy natomiast pada pytanie, jak Osborn był w stanie tego dokonać, Veil twierdzi, że nie chcę o tym rozmawiać. W jej głowie przewijają się jednak obrazy z brutalnych zabiegów, którym została poddana. Jak się niestety okazuje, te nie pozostawiły po sobie jedynie bolesnych wspomnień. Wyniki badań wskazują, że zmuszenie ciała nastolatki do transformacji wywołało zmiany struktury molekularnej, które z czasem mogą doprowadzić do permanentnego rozpadu jej ciała. Nawet jeśli Pym jest przekonany, że jest w stanie odwrócić ten proces, Maddy nie potrafi z takim spokojem przyjąć do świadomości faktu, że umiera i wybiega z sali. W przejściu mija ją Tigra oraz Justice, który rusza za dziewczyną.

Znajduje ją w atrium ozdobionym wizerunkami poprzednich członków Avengers. To właśnie tam próbuje pocieszyć ją, opowiadając o Firestar oraz okresie, w którym moce zagrażały jej życiu i o tym, że to właśnie Hank Pym był wtedy w stanie pomóc. Kiedy samopoczucie Veil zdaje się odrobinę poprawiać, Justice postanawia zabrać ją w jeszcze jedno miejsce.

Zatrzymują się przed pomieszczeniem, w którym Hank Pym i Tigra pomagają kolejnej ofierze eksperymentów Osborna - Hazmat. Jej moce pozwalają na emitowanie promieniowania i różnego rodzaju toksycznych substancji. Niestety brak kontroli nad tymi umiejętnościami zmusił ją do ciągłego przebywania w specjalnym kombinezonie. Kiedy obie nastolatki zostają sobie przedstawione, Jennifer zwyczajnie zbywa Veil.

Następnego dnia Maddy w swoim nowym kostiumie wchodzi do jednej z sal, gdzie trenuje dwójka pozostałych studentów, i niemal natychmiast zmienia się w gaz. Jak się okazuje taką reakcję wywołał widok Mettle, którego moce doprowadziły do zmiany jego ciała w coś, co można określić jako ogromny, czerwony, szkielet. Jego sparingpartnerem jest Reptil, który potrafi częściowo zmieniać się w różnego rodzaju dinozaury. Moment później w pomieszczeniu pojawiają się również pozostali członkowie składu: Finesse, Striker i Hazmat.

Powodem zebrania ich w jednym miejscu jest trening ze Speedballem w roli instruktora. Wcześniej Robbie prowadzi ich jednak do głównej sali, gdzie Hank Pym postanawia wygłosić krótką przemowę, w której nie tylko przedstawia im ich przyszłych wykładowców, ale mówi również, że to właśnie nowi studenci akademii mają największy potencjał by stać się superbohaterami. Chwilę później wszyscy lądują w sali treningowej.

Pozorowanej walce przyglądają się Pym, Triga oraz Quicksilver. Temat ich rozmowy szybko schodzi jednak na bynajmniej niezbyt bohaterską przeszłość każdego z instruktorów. Pietro wspomina, że nie uważa okłamywania swoich podopiecznych za dobry pomysł, gdy w sali dochodzi do incydentu.

Hazmat zdejmuje rękawice i bez problemu niszczy jednego z robotów treningowych. Od razu zostaje jednak obezwładniona przez Baldwina, który naskakuje na nią za używanie mocy pomimo braku kontroli, strasząc ją przy tym, jak łatwo można wywnioskować, własnymi koszmarami związanymi z przypadkowym pozbawieniem kogoś życia. Na szczęście wszystko przerywa Justice, który zarządza przerwę.

Tego samego wieczora studenci rozmawiają o całym zajściu. Jak się okazuje, Finesse czytała z ruchu warg Quicksilvera, kiedy ten wspominał o kłamstwie. Przy okazji opowiada im o swoich mocach, które do złudzenia przypominają te posiadane przez Taskmastera. Nie mija dużo czasu nim grupa postanawia dokładnie sprawdzić, o co chodziło. Wykorzystując moce, włamują się do zamkniętej części kompleksu i odnajdują swoje akta w systemie komputerowym.

To co znajdują jest jednak bardziej szokujące niż mogliby się spodziewać. Wbrew temu, co usłyszeli, zaledwie kilka godzin wcześniej, nie są tutaj z uwagi na największe możliwości zostania superbohaterami. Znaleźli się w akademii, ponieważ spośród wszystkich obiektów doświadczalnych Osborna, to właśnie oni mają największy potencjał, by zmienić się w podobnych jemu złoczyńców.

Autor: Pete

Galeria numeru

Avengers Academy #1 Avengers Academy #1 Avengers Academy #1 Avengers Academy #1 Avengers Academy #1 Avengers Academy #1 Avengers Academy #1 Avengers Academy #1 Avengers Academy #1 Avengers Academy #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.