Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #118

Web of Spider-Man #118

Web of Spider-Man #118

"The Exile Returns" – Part 1: "Memories"

Postacie
Streszczenie

Nowy Jork, Muzeum Historii Naturalnej. Ben Reilly ogląda wystawę dotyczącą pająków i rozmyśla nad tym, kim jest – klonem Petera Parkera. Zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli zostanie w tym mieście dłużej, to znów będzie musiał ruszyć do akcji. Obiecał sobie, że nigdy więcej tego nie zrobi, ponieważ jest to rola Petera. Przy wyjściu z muzeum Ben dostrzega na wystawie niebieską bluzę z kapturem, która ma z przodu czarny symbol pająka. Równocześnie odzywa się jego pajęczy instynkt, gdyż dwóch złodziei chce okraść sprzedawcę hot dogów z utargu. Gdy Ben zastanawia się nad podjęciem działań, złodzieje zostają aresztowani przez policjantów. Reilly uświadamia sobie, że nie może odrzucać prawdy, która go ukształtowała: z wielką mocą musi wiązać się wielka odpowiedzialność.

W innej części miasta Venom, który powrócił, by rozprawić się z Carnagem, rusza na pomoc policji ścigającej przestępców odpowiedzialnych za napad na bank. Po krótkim pościgu udaje mu się powstrzymać złoczyńców, jednak jego pomoc kończy się ostrzelaniem go przez policjantów i ucieczką. Eddie dociera w pobliże budynku, gdzie została zamordowana Jean DeWolff i, co za tym idzie, rozpoczęła się seria wydarzeń, które stworzyły Venoma.

W sali szpitalnej, w której leży May Parker, przebywa zapłakana Anna Watson. Rozmyślania kobiety przerywa pojawienie się Betty Brant. Kobiety odbywają szczerą i wzruszającą rozmowę. Zza okna całej sytuacji przygląda się Ben Reilly. Po chwili Ben rusza w podróż przez miasto, starając się pogodzić ze wspomnieniami, które wie, iż należą do Petera Parkera. Niespodziewanie dociera do magazynu, w którym Spider-Man wytropił przed laty mordercę wujka Bena.

Tymczasem Venom, rozmyślając nad słusznością swoich planów wobec Carnage'a, dociera do kościoła, w którym nastąpiło połączenie Eddiego z symbiontem. Jego oddalanie się z tego miejsca obserwuje Ken Ellis, który jest zadowolony, iż udało mu się zlokalizować tego osobnika.

Ben, stojąc w pobliżu mostu, gdzie z ręki Green Goblina zginęła Gwen Stacy, wraca pamięcią do tych strasznych chwil w życiu Petera Parkera. Nagle Reilly dostrzega na szczycie mostu młodą kobietę, która po chwili zaczyna spadać. Ben w ostatniej chwili ratuje kobietę i dostarcza ją do szpitala. Lekarze chcą go poprosić, by przedstawił policji co się stało, jednak Reilly uciekł niepostrzeżenie.

Ben, stojąc na jednym z dachów, uświadamia sobie, że to miasto jest dla niego jak pułapka, gdyż zawsze znajdzie się ktoś potrzebujący pomocy. Nagle w radiu przejeżdżającego samochodu słyszy wiadomości o miejscu przebywania Venoma. Reilly decyduje się zająć tym złoczyńcą. Najpierw jednak musi zapewnić bezpieczeństwo tajnej tożsamości Petera. W tym celu udaje się do muzeum po bluzę z kapturem, z której odrywa rękawy, oraz zdobywa czerwony kostium przylegający do ciała. Założywszy sieciosploty, pas, dwa plecaczki powyżej kostek oraz maskę, Ben wyrusza pochwycić Venoma.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Web of Spider-Man #118

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.