Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man Annual » Ultimate Spider-Man Annual #2

Ultimate Spider-Man Annual #2

Postacie
Cytat

Kingpin: "They call you the Kangaroo."
Kangaroo: "And you, Kingpin. Want to switch?"

Streszczenie

Jeden z nowojorskich szpitali. Kapitan Jeanne De Wolfe zostaje wezwana przez lekarzy, ponieważ stan przebywającego w śpiączce Moon Knighta [od Ultimate Spider-Mana #85] się zmienił. Kiedy policjantka dociera na salę, jego łóżko jest już jednak puste.

Gdzie indziej. Spider-Man powstrzymuje Shockera przed dokonaniem napadu i zastanawia się, jak to jest, że tyle razy go już zostawiał policji po usiłowaniu dokonaniu przestępstwa, a ciągle musi mieć z nim do czynienia. Znajdujący się wśród tłumu Foggy Nelson radzi mu, żeby osobiście odstawił go na komisariat i wniósł oskarżenie, to adwokaci Shockera będą mieli utrudnione zadanie z odrzuceniem zarzutów. Peter robi tak, jak prawnik mu radzi, a na posterunku spotyka De Wolfe, która ma do niego sprawę. Oboje wychodzą na dach budynku, gdzie Jeanne opowiada mu o Franku Oliverze, nazywanym Kangaroo, który próbuje przejąć interesy Kingpina. Policjantka chce go powstrzymać, jak każdego przestępcę, ale na razie nie ma dowodów i zastanawia się, czy Spider-Man nie mógłby się tym zająć, ale zrozumie, jeżeli nie będzie chciał tego zrobić, ponieważ pomógłby w ten sposób Fiskowi, a De Wolfe pamięta, że nie podobało mu się, kiedy w identycznej sytuacji został poproszony o zajęcie się Hammerheadem [Ultimate Spider-Man #80-81]. Po namyśle Parker postanawia przyjrzeć się działalności Kangaroo, a Jeanne daje mu adres miejsca, gdzie go może znaleźć. Po odejściu Spider-Mana policjantka dzwoni do Kingpina i mówi mu, że nasłała bohatera na jego nowego wroga. Fisk odpowiada, że zobaczą się wieczorem.

Później. Spider-Man obserwuje bar, do którego posłała go De Wolfe, wciąż nie będąc pewnym, czy robi dobrze. Kiedy zauważa mężczyznę wypadającego przez okno, decyduje się jednak działać i wewnątrz znajduje Daredevila walczącego z Kangaroo i jego ludźmi. Murdock nie jest zadowolony na widok Parkera, uderza go kilka razy, wyrzuca na ulicę i każe wracać do domu.

Kancelaria prawnicza Murdocka i Nelsona, wczoraj. Arkadian, jeden ze współpracowników Kangaroo, mówi Mattowi, że podoba się mu jego wrogość wobec Kingpina i dlatego uważa, że będzie chciał reprezentować Olivera, ponieważ on ma ten sam stosunek do Fiska. Murdock przyjmuje ofertę, ale jego warunkiem są informacje, gdzie może znaleźć Kangaroo, obiecując, że nikomu nie zdradzi jego miejsca pobytu. Po wyjściu Arkadiana  Foggy dziwi się, że Matt chce pracować dla gangstera, ale ten odpowiada, że wcale nie ma takiego zamiaru.

Teraz. Kangaroo i jego ludzie chwytają zajętego Spider-Manem Daredevila i zaczynają go okładać. Peter oplata Olivera siecią, pomagając Murdockowi uwolnić się. Nagle obaj zauważają na dachu naprzeciwko Punishera, który właśnie wystrzelił w ich kierunku pocisk z wyrzutni rakiet.

Więzienie na Wyspie Rykera, wczoraj. Na stołówce do Franka podchodzi Jake Palento, który mówi mu, że właśnie wychodzi i chce podziękować mu za utrudnianie życia Kingpinowi, ponieważ teraz on i jego kuzyn Kangaroo będą mogli łatwiej przejąć jego interesy. Castle w odpowiedzi bije go na śmierć tacą, a potem zostaje obezwładniony przez strażników. Następnie zostaje zabrany do więziennego szpitala, ale tam uwalnia się z kajdan i ucieka.

Teraz. Spider-Man i Daredevil unikają eksplozji, ale nie mogą się ruszyć, ponieważ Punisher ich wciąż ostrzeliwuje. Nagle Frank zostaje zaatakowany przez Moon Knighta, a Peter korzysta z okazji i zaczyna się wspinać po ścianie budynku.

Umysł Moon Knighta, wczoraj. Marc Spector, Steven Grant i rudowłosa dziewczyna znajdują osobowość noszącą kostium i budzą ją. Moon Knight wstaje z łóżka i ucieka przez okno chwilę przed wejściem Jeanne De Wolfe. Grant dociera do swojej kryjówki, gdzie czeka na niego Marlene Alraune, która nie wiedziała, co się z nim działo przez ostatnie tygodnie. Kobieta pyta się, czy mogą już skończyć z Moon Knightem i wyjechać z miasta, ale Steven mówi, że jego zadanie jeszcze nie jest zakończone.

Teraz. Spider-Man dołącza do Moon Knighta i Punishera i rozpoczyna się walka każdy na każdego. Na dole, Kangaroo cieszy się, że wszyscy zapomnieli o nim, ale Daredevil wyprowadza go z błędu powalając na ziemię.

Wczoraj. Oliver i Arkadian siedzą w klubie, kiedy podchodzi do nich Kingpin, który mówi, że sprawy między nimi zaszły tak daleko, że Kangaroo będzie musiał wyjechać z miasta, albo on się nim zajmie. Frank chce rozstrzygnąć sprawę od razu, ale Fisk stwierdza, że on działa inaczej i policzy się z przeciwnikiem w sposób, którego ten w ogóle nie będzie się spodziewał.

Teraz. Policjanci przybywają na miejsce i aresztują pobitego przez Daredevila Kangaroo. Kiedy nikt nie patrzy, De Wolfe daje mu do zrozumienia, że właśnie w ten sposób Kingpin się nim zajął. Spider-Man dołącza do Jeanne i mówi jej, że na dachu zostawił związanych Moon Knighta i Punishera. Grant tymczasem uwalnia się z sieci i ucieka, a Castle, widząc na ulicy De Wolfe, kieruje swoją broń w jej stronę i zabija ją. Peter natychmiast rusza do Franka i pyta się, dlaczego to zrobił. Punisher mówi, że Jeanne pracowała dla Kingpina, a Daredevil potwierdza to i dodaje, że z tego, co wie, była nawet jego kochanką. Murdock radzi Parkerowi, aby zostawili Punishera policji i oddalili się, zanim oni również zostaną aresztowani. Moon Knight obserwuje to wszystko, a potem wraca do swojej kryjówki. Daredevil podąża za nim i mówi mu, że od jakiegoś czasu obserwował go i wie, że wykonuje dobrą robotę, ale coraz bardziej wchodzą sobie w drogę i proponuje, aby połączyli siły z innymi bohaterami walczącymi z Kingpinem, ponieważ tylko wtedy mogą sprawić, że przestępca nie będzie się więcej cieszyć ze zwycięstwa, jak dzisiaj.

Wieża Fiska. Kingpin wie już o śmierci Jeanne De Wolfe i nawet wyeliminowanie Kangaroo z walki o władzę w Nowym Jorku nie jest w stanie go pocieszyć.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man Annual #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.