Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #95

Ultimate Spider-Man #95

Ultimate Spider-Man #95

"Morbius" - part 1

Postacie
Cytat

Peter: "Ms. Brant, what happened?"
Betty: "Urich didn't come home last night. He's been missing for a day. Ten bucks says Wilson Fisk tossed him in the river."

Streszczenie

Kilka miesięcy temu. Spider-Man zauważa mężczyznę, który ściga innego, strzelając do niego. Decyduje się wkroczyć do akcji, powala napastnika na ziemię i unieruchamia go siecią. Parker dogania uciekającego, chcąc sprawdzić, czy nic mu nie jest. Ten okazuje się być wampirem, chwyta Petera za gardło i chce go ugryźć. Na jego szczęście Blade, który zdążył uwolnić się z pajęczyny, przebija stwora mieczem, zabijając go. Brooks szczerząc zęby mówi Spider-Manowi, że jeżeli jeszcze raz mu przeszkodzi, to zje jego serce. Po chwili ucieka, pozostawiając przerażonego chłopaka samego. [Ultimate Spider-Man Super Special]

Redakcja Daily Bugle, teraz. Peter rozmawia przez telefon z Kitty, która wraz z resztą X-Men po incydencie na Krakoi nie może opuszczać szkoły. Na domiar złego nagranie Spider-Mana i Shadowcat stało się sensacją medialną i wszyscy wiedzą, że są oni parą, przez co dziewczyna nie może się widywać z Parkerem, kiedy nie ma on na sobie kostiumu, żeby nie wzbudzać podejrzeń. Chłopak ma nadzieję, że wkrótce całe zamieszanie minie i będą mogli się normalnie spotykać. Nagle Peter słyszy rozmowę J. Jonaha Jamesona z Benem Urichem na temat wampirów i żegna się z Kitty. Okazuje się, że reporter napisał artykuł o kobiecie, która uważa, że została ugryziona, ale naczelny nie chce go opublikować, uważając, że to bzdury. Joe Robertson mówi, że w tekście jest za mało konkretów i proponuje Benowi dowiedzieć się więcej. Peter czyta artykuł, który jest wywiadem z Jennifer Grünwald, pracownicą biblioteki. Trzy dni temu spotkała tam nieznajomego, który mówił do niej w nieznanym języku i w ten sposób wprowadził ją w trans, wyprowadził na zewnątrz i ugryzł w szyję. Jennifer ocknęła się w swoim mieszkaniu, nie pamiętając, jak tam wróciła, a jedynym śladem po spotkaniu były ukłucia na szyi, które już zdążyły się zagoić. Nie chcąc iść na policję, zgodziła się porozmawiać z Urichem, bo chociaż brzmi to dziwnie, wydaje jej się, że została ogryziona przez wampira.

Midtown High. Peter spotyka Mary Jane, ale kiedy zagaduje ją, zauważa, że jest na niego zła. Kiedy pyta się, co się stało, ona pokazuje mu gazetę ze zdjęciem obejmujących się Spider-Mana i Shadowcat. Dziewczyna pyta się, dlaczego chodzi teraz z kimś innym, skoro zerwał z nią, bo nie chciał jej narażać na niebezpieczeństwo. Parker odpowiada, że Kitty jest mutantem i nie można jej zrobić krzywdy dzięki jej zdolnościom. To nie przekonuje Mary Jane, która mówi, że Peterowi z pewnością by się nie spodobało, gdyby ona tak szybko związała się z innym chłopakiem, i pomimo jego deklaracji, że jest jej przyjacielem, nie zachowuje się jak ktoś, komu na niej zależy.

Mieszkanie Jennifer Grünwald. Urich przychodzi do kobiety, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat jej przygody. Ona otwiera mu drzwi zupełnie odmieniona i hipnotyzuje głosem zapraszając do środka. Następnie zwraca się do towarzyszącej jej postaci z prośbą o pozwolenie na pożywienie się. Uzyskawszy zgodę Jennifer gryzie bezwolnego Uricha w szyję.

Redakcja Daily Bugle, następnego dnia. Peter słyszy rozmowę z policjantami o tym, że Ben nie wrócił wczoraj do domu i dzisiaj nie pojawił się w pracy. Przypomina sobie o jego artykule, znajduje adres Jennifer i udaje się tam. Myśli, że powinien był powiedzieć Urichowi, że sam spotkał kiedyś wampira, ale nie wiedział, jak to zrobić, bez przyznania się do bycia Spider-Manem. Kiedy dociera do budynku, zauważa wilka wypadającego przez jedno z okien. Zwierzę zmienia się w stado nietoperzy, zawraca do mieszkania i zmienia się na powrót w wilka. Parker wpada do środka i widzi Bena trzymanego przez Jennifer. Uderza ją, ale sam zostaje powalony przez jej towarzysza. Kiedy wilk przygotowuje się do kolejnego ataku, za Spider-Manem pojawia się Morbius, który każe mu uciekać, ponieważ nie ma szans w tej walce.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #95

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.