Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #50

Wolverine: Origins #50

Wolverine: Origins #50

"What I Do" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Logan zakończył swoją wędrówkę w poszukiwaniu zemsty. Teraz czas rozpocząć nową - w poszukiwaniu odkupienia.

Streszczenie

Wolverine odzyskuje zmysły po wpadnięciu w berserkerski szał i odkrywa ciężko rannego Fury'ego. Szpieg ostatkiem sił wskazuje na swoją kieszeń, po czym każe wbić sobie znajdującą się tam strzykawkę w serce. Gdy mutant to robi, spośród drzew wychodzi Seraph, która krytykuje go za takie zachowanie. Stwierdza, że zawsze używał jej, i wszystkich innych swych miłości, które również przed nim stają, do usprawiedliwienia swej furii. Jego pierwsza ukochana, Rose, mówi, że musi pozwolić im odejść, Logan odpiera jednak, że nie może tego zrobić – nadal bowiem je kocha. Mówi też, że przeżył z nimi najszczęśliwsze chwile w swym życiu, Janet przypomina więc, jak wszystkie te chwile się kończyły. Silver Fox i Mariko pytają, ile razy będą musiały zginąć, nim zrozumie. Nagle Logan zjawia się przy domu, w którym mieszkał z Itsu. Jego żona jednak stwierdza, że nie może już się tu więcej pokazywać. Gdy mutant protestuje twierdząc, że to wszystko, co ma, kobieta odpiera, że to za mało.

Nick budzi się przy ognisku. Logan pyta, co takiego znajdowało się w strzykawce, szpieg jednak nie chce tego zdradzić, przynajmniej początkowo. W końcu jednak ujawnia, że serum zostało wysyntezowane z próbek DNA Logana, które zdobyli od Weapon X – ściśle tajne i do wykorzystywania tylko w szczególnych przypadkach. Pyta przyjaciela, czy kiedykolwiek myślał, ile żyć uratował, ten jednak odpiera, że znacznie częściej myśli o tych, których zabił. Nick dziwi się, że chęć odkupienia win to jedyne, co napędza Logana, i stwierdza, że to za mało.

Nagle przed Wolverinem ponownie zjawia się Silver Fox, pytając, czy już widzi to, co chcą mu pokazać. Logan jednak nadal nie rozumie, o co chodzi, i pyta, co mu umknęło. Dagger, która również nagle się pojawia, odpiera, że wszystko. Wolverine ucieka, krzycząc, że nie jest jeszcze gotowy, by "tam" wrócić, jednak wpada na Cloaka, który, teleportując go, stwierdza, że musi być.

Logan zaczyna uciekać, a za nim pędzi Romulus. W końcu przed Wolverinem pojawia się pędzący pociąg zbudowany z kości. Gdy bohater się odwraca, okazuje się, że nie gonił go Romulus, lecz... on sam, zdziczały. Dziki Logan pyta, czy nie lepiej stanąć z przeciwnikiem twarzą w twarz. Mutant zgadza się i stwierdza, że pora przestać uciekać. Staje na drodze kościanego pociągu, który bezpiecznie przez niego przenika i taranuje jego dziką wersję.

Fury budzi się rano i zauważa, że Wolverine wygląda jakoś inaczej. Mutant odpiera, że w istocie się zmienił, i decyduje się opuścić odludzia Kanady – ma zbyt dużo rzeczy do roboty, choć sam nie wie, co teraz robić. Nick stwierdza, że to zależy tylko od niego, a Logan w duchu się z nim zgadza – po raz pierwszy w swoim życiu może podejmować własne decyzje, nie zważając na to, co wpoił mu Romulus."And The End Is Always Near"

Postacie:
* Wolverine, Hope

Wolverine budzi śpiącą w zaułku Hope, informując, że wszyscy na Utopii jej szukają – poza nim, on po prostu przyszedł w swoje ulubione miejsce. Popijając tanie wino, każe dziewczynie uciekać, ta jednak stwierdza, że ze wszystkich mutantów to on powinien rozumieć ją najlepiej – wszyscy oczekują od niej, że poprowadzi ich ku świetlanej przyszłości, ona jednak nie ma pojęcia, jak to zrobić, bo Cable nauczył ją jedynie, jak dbać o siebie samą. Logan przerywa jej pytając, czy obwinia Nathana za swoje problemy, ta jednak nie jest tego pewna i przeprasza. Nagle jednak uderza Wolverine'a, który jednak wiele sobie z tego nie robi i nie zamierza walczyć z nastolatką o kawałek chodnika w zaułku. Hope pyta, co on właściwie tu robi, Logan odpiera więc, że przyszedł świętować. Po kolejnym hauście winka przyznaje, że kiedyś też bał się przyszłości, teraz jednak boi się jedynie swojej rozmówczyni – nie dlatego jednak, że mogłaby mu coś zrobić, gdyż w to nie wierzy – nie wierzy w nią. Dziewczyna stwierdza, że również w siebie nie wierzy, i pyta, w jaki sposób miałaby zmienić przyszłość. Logan wyśmiewa ją tłumacząc, że wszystko, co robią, zmienia przyszłość i tylko przeszłość jest niezmienna. Hope stwierdza, że to nie do końca prawda, i przypomina, że dużo podróżowała w czasie. Logan pyta więc, co to zmieniło, nie jednak w przeszłości, ale w niej samej. Dziewczyna nie rozumie pytania, Wolverine stwierdza więc, że może kiedyś je pojmie, po czym odchodzi – ta miejscówka nie należy już do niego.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Origins #50 Wolverine: Origins #50 Wolverine: Origins #50 Wolverine: Origins #50 Wolverine: Origins #50 Wolverine: Origins #50 Wolverine: Origins #50 Wolverine: Origins #50 Wolverine: Origins #50

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.