Avalon » Serie komiksowe » DoomWar » DoomWar #6

DoomWar #6

Postacie
Zapowiedź

Doom stał się najpotężniejszą istotą na Ziemi i odparł połączone siły X-Men, Fantastic Four, Deadpoola i dwójki Black Pantherów. Teraz jednak nadszedł czas na ostateczną bitwę u granic Latverii. Bitwę, od której zależą losy świata.

Cytat

Shuri: "I challange you, ruler to ruler: return what you have stolen or defend its posession with your life. Stop hiding behind deceit and traitors, behind plots and lies. Come out and fight!"

Streszczenie

Teraz. Doom stoi nad powalonym T'Challą, otoczony przez jego przyjaciół i sprzymierzeńców.

Dwanaście godzin wcześniej. T'Challa informuje swoją siostrę, że Deadpool odnalazł Dooma i skradzione Vibranium w Latverii, ale z powodu urządzeń zakłócających nie są w stanie tego udowodnić. Shuri stwierdza, że nie mogą zaatakować, bo to oni zostaną uznani za agresorów. Gdy król stwierdza, że wysłał już Midnight Angels, których powiązania z Wakandą nikt nie będzie w stanie udowodnić, nowa Black Panther wścieka się, że nie skonsultował z nią tak ważnego kroku. Przypomina, że Wakanda nie rozpoczyna wojen i rozłącza się.

Tymczasem, w Latverii. Broker informuje swego pracodawcę o stanie jego funduszów, despota stwierdza jednak, że to już nieważne – właśnie ukończył swe urządzenie. Gdy je uruchamia, przepływa przez niego ogromna energia. Okazuje się, że dzięki niemu jest w stanie kontrolować wszelkie Vibranium na świecie – a że po uderzeniu meteorytu, który spadł tysiąclecia temu na terenie Wakandy, śladowe ilości tego metalu rozproszyły się po całym świecie, oznacza to, że może kontrolować wszystko. Każdy przedmiot i budowla, które zawiera choć zdawkowe ilości Vibranium, ożyją i staną się narzędziami w rękach Dooma. Łotr nie zdaje sobie sprawy, że Deadpool nagrywa to wszystko i przesyła obraz do T'Challi.

Widząc to, Shuri stwierdza, że muszą zabić Victora i wzywa wszystkie drużyny nadal znajdujące się w polu. Każe im udać się do Latverii, ale nie przekraczać granicy. Tymczasem z T'Challą i Richardsem łączą się najwięksi znawcy nauki i magii – Hank Pym, Tony Stark, Henry McCoy, Charles Xavier, Stephen Strange i Jericho Drumm. Naświetlają oni sytuację, w której znalazł się świat i informują, że w związku z faktem, że atak przeprowadzany jest za pomocą wakandyjskiego Vibranium, wszystkie palce skierowane są na Black Panthera i jego państwo. Richards zapewnia, że zatrzymają Dooma i pyta, czy im pomogą. Niestety, wszyscy są zbyt zajęci zwalczaniem efektów działań Doktora, by zająć się przyczynami.

Jakiś czas później. Shuri tłumaczy Rhodesowi, że nie znajdują się w Latverii, lecz w sąsiadującej z nią Symkarii, która jest dłużna Wakandzie miliardy dolarów i w zamian za renegocjację warunków tej pożyczki tutejszy rząd z chęcią zaprosił Black Panther i jej sojuszników. Ma nadzieję, że uda im się wywabić Doctora Dooma.

Tymczasem, w Castle Doom. Midnight Angels dostają się do zamku i razem z Deadpoolem atakują gospodarza, niszcząc przy okazji jego urządzenia. Victor zauważa, że w wyposażeniu agentek nie ma ani śladu Vibranium, stwierdza jednak, że to za mało i za późno, by go powstrzymać. Wtedy Wade podaje mu komunikator, przez który Shuri wzywa go do walki – każe mu przestać chować się za podstępami i stanąć z nią twarzą w twarz. Declun ostrzega swojego szefa, że może to być pułapka, a Doom się z nim zgadza – jest jednak pewien, że Black Panther nie jest w stanie niczego przeciwko niemu zdziałać.

Jakiś czas później na symkariańskich polach armia Doombotów pod przewodnictwem Dooma staje przeciwko zebranym siłom Black Pantherów. T'Challa ogłasza, że choć ma wszelkie prawo, by żądać jego głowy, prosi Victora, żeby się poddał w imię pokoju. Ten jednak stwierdza, że jego przeciwnik nie ma pojęcia, o czym mówi. Wakandyjczyk odpiera więc, że bóg-pantera nawiedził go w snach i pokazał wizję rządów Dooma, on jednak odrzuca przyszłość, w której jego ludzie, wszyscy ludzie, żyją pod rządami takiego despoty i zamierza znaleźć inną drogę. Doom stwierdza więc, że pora zakończyć ich walkę i atakuje. Podczas gdy Shuri, Storm, War Machine, Deadpool, Fantastic Four, Dora Milaje i Midnight Angels walczą z androidami, T'Challa rzuca się na Victora. Ten jednak szybko go powala, stwierdzając, że dał się, tak jak cała Wakanda, zdefiniować ich majątkowi, pozwalając sobie na stagnację i rozkład. Niespodziewanie, król przyznaje mu rację. Stwierdza jednak, że tak, jak on po ataku Dooma wrócił do zdrowia i stał się silniejszy niż kiedykolwiek, tak i jego naród odnajdzie w sobie siłę, by stać się jeszcze potężniejszy. Wyjmuje niewielkie urządzenie i wyjaśnia, że za jego pomocą zwiąże na poziomie kwantowym całe wakandyjskie Vibranium tak, jak teraz jest z nim połączony Victor. Potrzebował jedynie odpowiedniego źródła mocy, które odnalazł w pancerzu przeciwnika. Gdy Doom odkrywa na swej zbroi mały mechanizm, przyczepiony przez T'Challę podczas potyczki, Wakandyjczyk uruchamia maszynę i już po chwili energia opuszcza Dooma, a całe przetworzone wakandyjskie Vibranium nieodwracalnie przechodzi w chemicznie obojętną formę. Podczas gdy Storm niszczy bezużyteczne Doomboty, Shuri oświadcza, że pragnie zabić Dooma za jego zbrodnie, lecz byłoby to bezprawie, na które, jako władczyni suwerennego państwa, nie może sobie pozwolić. Ostrzega jednak, że jeśli despota jeszcze raz podniesie rękę na Wakandę, wytropi go choćby na krańcu świata.

Jakiś czas później, Wakanda. Rodzina królewska, razem z Avengers, Fantastic Four i X-Men, odbudowuje państwo, które tak wiele wycierpiało.

Autor: S_O

Galeria numeru

DoomWar #6 DoomWar #6 DoomWar #6 DoomWar #6 DoomWar #6 DoomWar #6 DoomWar #6 DoomWar #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.