Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #238

X-Men: Legacy #238

X-Men: Legacy #238

"Collision" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Po wydarzeniach z Second Coming młody Indra zostaje wezwany z powrotem do Indii. Gdy jednak Rogue i Magneto odwożą go do jego rodziny, odkrywają, że coś bardzo złego dzieje się w Mumbaju...

Streszczenie

"Korytarz", gigantyczna struktura zawieszona w przestrzeni. W jednym z pomieszczeń pewna kobieta i mężczyzna odziany w zbroję ganią młodą dziewczynę, Luz, za stworzenie "świetlnych rzeźb", karykatur ich przywódców, w różnych punktach ich miasta – najnowszego z wielu jej wybryków. Postanawiają, że za karę dziewczyna trafi do izolatki na trzy dni, a gdy ta stwierdza, że to, co robi, jest sztuką, kara zostaje przedłużona do tygodnia. Gdy jednak zostaje zamknięta, a jej opiekunowie odchodzą, Luz wyjmuje ukryty wytrych i zaczyna pracować nad drzwiami celi.

W tym samym czasie do Mumbaju zbliża się samolot pasażerski. Kapitan powiadamia pasażerów, wśród których są Rogue, Magneto, Anole, Loa i Indra, o podchodzeniu do lądowania i zwyczajnych w tym przypadku turbulencjach. Maszyna zaczyna się jednak trząść znacznie mocniej, niż można by się spodziewać, a Magnus oświadcza, że w istocie nie jest to naturalne – pole elektromagnetyczne wokół miasta poważnie się waha, przez co instrumenty pokładowe głupieją, Mistrz Magnetyzmu naprawia to jednak własnymi mocami. Z powrotem na ziemi, Paras dziękuje przyjaciołom, że zgodzili się przyjechać razem z nim, a po chwili szofer pracujący dla jego rodziny, Marut, zaprasza mutantów do swego wozu pytając, co ich sprowadza do Indii.

Trzydzieści sześć godzin wcześniej i po drugiej stronie świata. Cyclops oznajmia Rogue, że państwo Gavascar, rodzice Indry, poinformowali go w liście, że brat młodego mutanta, Tejpal, zachorował i proszą o natychmiastowy powrót ich drugiego dziecka. Scott oznajmia, że wysyła razem z Parasem kilkoro innych studentów, którzy potrzebują odpoczynku po ostatnich zdarzeniach, i decyduje, że to Anna Marie będzie się nimi opiekować podczas tej podróży. Kobieta stwierdza, że mogłaby pomóc Hope się zaaklimatyzować lub wspierać Helliona podczas rehabilitacji, Summers odpiera jednak, że poradzą sobie bez niej przez tydzień. Rogue dochodzi do wniosku, że przywódca nie chce jej w pobliżu, ten odpiera jednak tylko, żeby nie przesadzała i dodaje, że Magneto wyruszy z nimi, by załatwić własne sprawy.

Po tej rozmowie Rogue zagląda do ambulatorium, by odwiedzić Juliana. Próbuje przekonać go do wyjazdu do Mumbaju, chłopak jednak nadal przeżywa utratę swych dłoni, sarkazmem próbując sobie poradzić z tragedią. Kobieta zapewnia, że chce mu pomóc, Keller jednak zauważa, że dziś kto inny jest jej priorytetem.

Z powrotem w teraźniejszości. Marut wywozi X-Men za miasto, do pałacu należącego do Gavascarów. Tam Paras wita się ze swoimi rodzicami – kochającą matką, Bhakti, i surowym ojcem, Ravem. Podczas, gdy kobieta prowadzi syna do pokoju, w którym leży jego brat, gospodarz wita pozostałych, podkreślając, że doskonale wie, kim jest Magneto. Dodaje, że mimo tego, dopóki pozostają w jego gościnie, mogą czuć się jak w domu, podkreśla jednak, że ich jedynym celem jest pomoc w ponownym przyzwyczajeniu jego syna do życia z rodziną.

Indra tymczasem odwiedza swojego brata, pogrążonego w śpiączce i podłączonego do czytnika fal mózgowych. Jego matka wyjaśnia, że, jak wielu innych, zemdlał podczas jednej z dziwnych burz, które od jakiegoś czasu nawiedzają Mumbaj, a lekarze nie mają pojęcia, jaka jest przyczyna tego stanu. Paras przyrzeka bratu, że pozostanie u jego boku, dopóki ten nie wydobrzeje, Bhakti wyjaśnia jednak, że to nie po to został wezwany – Tejpal był zaręczony, a teraz jego brat musi wziąć ślub zamiast niego.

Rogue tymczasem odwiedza Magnusa, wprost pytając, czemu przybył z nimi do Mumbaju. Ten odpiera, że od jakiegoś czasu wyczuwał fluktuacje w polu magnetycznym wokół miasta i postanowił zbadać tę sprawę z bliska. Rogue oznajmia, że zamierza zabrać uczniów na wycieczkę po mieście i zaprasza Erica. Ten zgadza się, stwierdza jednak, że powinni się cieplej ubrać – zbliża się burza.

"Korytarz". Kobieta, która wysłała Luz do celi, Corregidora, zostaje poinformowana przez mężczyznę w zbroi, Martillo, że ich podopieczna uciekła. Szybko ją lokalizują, okazuje się jednak, że znajduje się zbyt blisko "membrany", by ją ścigać. Kobieta domyśla się, że dziewczyna próbuje uciec i kontaktuje się z nią, informując, że nawet, jeśli wyładowania energetyczne, które przepływają przez szyb, w którym dziewczyna się znajduje, jej nie zabiją, to z pewnością zrobi to filtr, znajdujący się na jego końcu. Luz odpiera jednak, że o tej porze dnia zużycie energii, więc także wyładowania, są słabsze, a filtra nie musi się obawiać, bo jest on stworzony na bazie światła. To mówiąc, odkształca go, tworząc sobie przejście, i przeskakuje na drugą stronę. Wściekła, Corregidora każe wysłać za nią "Servidores".

Tymczasem, w Mumbaju. Na prośbę Magneto, X-Men wysiadają z wozu Maruta gdzieś w mieście, z dala od zabytków i atrakcji turystycznych. Mistrz Magnetyzmu wyjaśnia, zauważył pewną anomalię w polu magnetycznym i zaczyna tropić jego źródło, a pozostali mutanci, chcąc, nie chcąc, ruszają za nim.

W rezydencji Paras wpada do szklarni, w której przebywa jego ojciec, chcąc się dowiedzieć, czy to, co usłyszał od matki, jest prawdą. Gavascar stwierdza jedynie, że jego syn użył niewłaściwego tonu do rozmowy ze swym rodzicem, chłopak zaczyna więc jeszcze raz, spokojnie i zaczynając od błogosławieństwa. Gdy otrzymuje głos, Indra ponawia pytanie, a gdy otrzymuje potwierdzenie, pyta, co pomyśli sobie jego brat, gdy dojdzie do siebie. Ojciec odpiera, że Tejpal zrozumie, że zostało to zadecydowane przez starszych i mądrzejszych niż on ludzi, a poza tym, lekarze nie dają mu zbyt wielkich nadziei na wybudzenie się. Dodaje, że jego narzeczona pochodzi z bardzo wpływowej rodziny, a sama jest świetnym materiałem na żonę, i sugeruje, że jego syn powinien być wdzięczny.

Na ulicach Mumbaju Rogue zauważa, że chodzą w kółko, a Magnus potwierdza, dodając, że anomalia cały czas się zmienia. Nagle coś wyczuwa i każe pozostałym stanąć blisko niego – tylko w ten sposób będzie w stanie ich uchronić. Nagle zaczyna się niecodzienna burza – z piorunami, lecz bez deszczu. Wyładowania niszczą drogi, auta i budynki, a ludzie dookoła X-Men padają na ziemię – w tym Luz, która spada prosto pod ich nogi. Gdy burza się kończy, bohaterowie dopadają do nieprzytomnych, stwierdzając, że wielu z nich zemdlało mimo, że nie zostało trafionych piorunem ani latającymi jeszcze chwilę wcześniej odłamkami. Następnie zaczynają się interesować tajemniczą dziewczyną, która pojawiła się znikąd. Ta zarzeka się, że pochodzi z tego miasta, Magneto jednak jej nie wierzy i informuje wszystkich, że wyczuwa od niej takie same energie, co od burzy. Luz nadal próbuje ich przekonać, że mówi prawdę, nagle jednak jej bransoleta zaczyna piszczeć – a to oznacza, że "Servidores" ją wykryli. I rzeczywiście, chwilę później nad mutantami pojawia się trójka Sentineli!

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Legacy #238 X-Men: Legacy #238 X-Men: Legacy #238 X-Men: Legacy #238 X-Men: Legacy #238 X-Men: Legacy #238 X-Men: Legacy #238 X-Men: Legacy #238

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.