Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #207

X-Factor #207

X-Factor #207

"Lost Souls"

Postacie
Zapowiedź

X-Factor ma nową klientkę - odzianą w zieleń kobietę z piekła rodem. Ale to jeszcze nic, bo Marvel zapowiada, że ostatnia strona tego numeru zaskoczy Was bardziej, niż powrót Shatterstara i tragiczny los Madroxa Juniora!

Streszczenie

Do biura detektywistycznego X-Factor przychodzi pełna elegancji i wdzięku kobieta przedstawiająca się jako Halja. Czarująca niewiasta chce, aby odnaleźli jej skradziony naszyjnik, na końcu którego znajduje się pomniejszona replika młota Thora. Został on uprowadzony w Las Vegas przez niejakiego Goferna. Detektywi zostają należycie wynagrodzeni za rozpoczęcie śledztwa - otrzymują sakiewkę wypełnioną złotem.

Tymczasem w innej sekcji budynku znajdują się Monet, jej ojciec, Guido, Darwin oraz nieprzytomny Mordo. Wszyscy usilnie starają się wybić jej z głowy pomysł, aby oddała część swoich mocy magowi [patrz poprz. numer – Damiano] .Pomimo tego, iż jest on przestępcą postanawia dotrzymać umowy. Irytacja Monet sięga zenitu, kiedy do pomieszczenia wchodzi Layla niosąca poduszkę, którą wzięła bez bliżej znanego na tę chwilę powodu. Następuje krótka nieprzyjemna wymiana zdań między dziewczynami, po czym M postanawia zrobić to, co postanowiła. Łapie więc za rękę Barona i rozpoczyna się transfer energii. Z pary emanuje zielone światło, a mag korzysta z okazji i chłonie moc kobiety jak gąbka prawie ją przy tym zabijając. Na nic zdają się próby powstrzymania go przez resztę drużyny. Mógłby bez problemu ich wszystkich zniszczyć, lecz nie robi tego. Teleportuje się na ulice, gdzie przegląda się w szybie jednego z budynków, jednak jego lustrzane odbicie nie zgadza się z rzeczywistością. W istocie jest on nadal wyniszczony rakiem, jego twarz jest pomarszczona, w szkle widać wyraźne tego przeciwieństwo. Idzie przed siebie głośno się przy tym śmiejąc.

Reszta paczki zastanawia się, co się stało. Monet wyjaśnia, że jego umysł był podatny na manipulacje, więc stworzyła dla niego fałszywą rzeczywistość. Jeśli będą mieli szczęście dowie się o tym dopiero w chwili śmierci. W pewnym momencie wyczerpana dziewczyna mdleje i zmierza ku ziemi. Wtedy Layla rzuca jej pod głowę poduszkę, aby załagodzić lądowanie. W rzeczywistości bardziej martwiła się o drogie linoleum, niżeli o głowę M.

W międzyczasie na strzelnicy Rictor i Shatterstar mają „kłótnie małżeńską”. Julio ma za złe swojemu partnerowi za to, że zniknął z Laylą i podejrzewa, że go zdradza. Star stanowczo zaprzecza – ona podąża swoją drogą, a on swoją i chciałby również, aby Rictor był jej częścią. Tłumaczy, że był zaprojektowany jako zabawka dla innych, a teraz znajduje się w innym świecie i ma świadomość nieskończonych możliwości, jakie mu on daje. Chciałby je wszystkie z nim dzielić. Słowa te nie zadowalają Rictora, który każe swojemu rozmówcy iść do diabła, po czym wychodzi trzaskając drzwiami. Rozmowa przenosi się na zewnątrz. Shatty tłumaczy, że zależy mu tylko na Julio, ale chciałby również dzielić swoje uczucia z innymi – to wszystko jest dla niego nowe i go przytłacza. Na koniec wyznaje, że go potrzebuje. Kłótnia kończy się, a mężczyźni piętnują swoje uczucia pocałunkiem.

Wieczór. Madrox przeszukuje okoliczne bary w poszukiwaniu Goferna. Po chwili kontaktuje się z nim Banshee i informuje, że znalazła cel.

W barze Gofern podrywa będącą w związku dziewczynę, za co mu się obrywa. Sprawę załagadza Siryn i jej czarujący śpiew. Rudowłosa mutanta zdziera naszyjnik z szyi poszukiwanego i rzuca go Madroxowi. Niespodziewanie mężczyzna zamienia się w brzydkiego trolla.

Tymczasem w pokoju Gaveedra i Julio. Chłopaki urządzają sobie nocne igraszki. W pewnym momencie przez próg drzwi przechodzi ogromnie zdziwiona ciężarna Rahne.

Autor: Damiano

Galeria numeru

X-Factor #207 X-Factor #207 X-Factor #207 X-Factor #207 X-Factor #207 X-Factor #207 X-Factor #207 X-Factor #207

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.