Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Weapon X » Wolverine: Weapon X #15

Wolverine: Weapon X #15

Wolverine: Weapon X #15

"Tomorrow Dies Today" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Bitwa o przyszłość zakończona, uchował się zaledwie jeden Deathlok. Ale Wolverine i jego przyjaciele zaczynają się zastanawiać - czy ten cyborg jest ich wrogiem, czy przyjacielem?

Cytat

Deathlok: [My directives have proven... unsufficient. I find that I no longer wish to exist in a world without emotion.]
Wolverine: "Welcome to the human race, bub."

Streszczenie

Dwadzieścia pięć lat w przyszłości. Dwójce naukowców Roxxonu właśnie udało się zainstalować w żywym ludzkim mózgu sztuczną inteligencję. Gdy zaczynają "świętować", sztuczna inteligencja obserwuje to i zapisuje pierwszy widok w swoim "życiu".

Jakiś czas później. Ta sama para naukowców kłóci się – najwyraźniej mężczyzna myślał, że ich związek jest czymś poważnym, podczas gdy kobieta uważała to za przelotną miłostkę. Otwierając czaszkę swojego "pacjenta" narzeka, jak bardzo mężczyźni są delikatni, gdy chodzi o uczucia. Znajdujący się obok mózg z załadowaną sztuczną inteligencją postanawia utworzyć folder w całości poświęcony ludzkim emocjom i ich niuansom.

Jakiś czas później. Deathlok likwiduje kolejne cele i każe sobie podać następne zadanie. Ni z tego, ni z owego sztuczna inteligencja pyta, kiedy ostatnio płakał. Zabójca stwierdza, że coś jej odbiło i popędza ją, chcąc poznać następną misję. Jego AI postanawia więc wstrzymać na czas nieokreślony swe badania nad ludzkimi emocjami.

Teraźniejszość. Miranda przytyka nóż do gardła chłopca i każe Deathlokowi, który ją ściga, strzelić sobie w głowę. Cyborg jednak nie zamierza jej słuchać i celując do niej każe wypuścić dziecko. Nagle do pokoju wpada Logan, który próbuje załagodzić sytuację. Przypomina dziewczynie, że niedawno sama ostrzegała go przed zmianą przyszłości, a gdy ta oświadcza, że wysłały ją tu jej wizje, Wolverine stwierdza, że nie zrobiły tego po to, by mogła zabić dziecko. Odbiera chłopca Mirandzie i stwierdza, że wizje przysłały ją po to, by go uratować. W tej samej chwili Deathlok pada na kolana i łapie się za głowę – jego sztuczna inteligencja, w reakcji na zachowanie Mirandy, ponownie sięga do folderu z informacjami o ludzkich uczuciach i zaczyna pytać swego nosiciela o ich naturę: o współczucie, o litość i o poświęcenie.

W przyszłości. Deathlok łapie Mirandę i szykuje się do jej zabicia, ta sięga jednak po ukrytą pałkę elektryczną i zaczyna okładać cyborga. Nagle jednak zauważa, z kim ma do czynienia i stwierdzając, że już wszystko rozumie i wie, czemu tu jest, prosi, by droid zrobił to, co konieczne. Ten, niewiele myśląc, przebija ją pazurami. A obserwujący to wszystko General wyłącza monitor, który odbierał obraz z siedziby Roxxonu.

Teraźniejszość. Avengers dalej walczą z Deathlokami, ewakuując jednocześnie wszystkich w centrum młodzieżowym. Tymczasem w jednym z pokoi Deathlok wykrywa w swoim oprogramowaniu "emocjonalnego wirusa", nie zamierza jednak go usuwać, zamiast tego spychając świadomość kierującego cyborgiem zabójcy. Wstaje i prosi o dziecko, a widząc je z pewnym zdziwieniem odkrywa, że kiedyś płakał. Następnie informuje Wolverine'a, że jest sztuczną inteligencją, która przejęła kontrolę nad ciałem cyborga, i dziękuje Mirandzie, że pokazała mu, jak wiele jest ludzkich uczuć, których nie poznałby poprzez swego nosiciela. Prosi, by wytłumaczyła mu je wszystkie, Logan przypomina jednak, że mają na głowie większe problemy. W tej chwili do pomieszczenia wpada kolejny Deathlok. Podczas gdy Wolverine się na niego rzuca, pierwszy cyborg zastanawia się, co zrobić. Głos mordercy każe mu dołączyć do drugiego androida i wszystkich zabić, Deathlok nie zamierza jednak tego robić i zamiast tego atakuje niedawnego sojusznika i wyrywa mu serce. Stwierdza, że już nie chce żyć w świecie bez uczuć i postanawia porzucić swe rozkazy. Po chwili razem z Wolverinem dołącza do Avengers.

W przyszłości umierająca Miranda stwierdza, że nie ma żalu do cyborga. Nie wie, co powiedzieć, by pomóc mu otworzyć oczy i serce, mówi więc tylko, że go kocha i każe mu się zastanowić dlaczego. Deathlok przez chwilę patrzy na umierającą kobietę, po czym odchodzi, by z innymi androidami wyruszyć w przeszłość.

Teraźniejszość. Z przybyłych Deathloków pozostał tylko jeden – ten, który postanowił pomóc Avengers. Informuje Mirandę, że chłopiec, którego trzyma na rękach, stanie się mordercą i nie są w stanie zrobić nic, żeby to zmienić, po czym teleportuje się. Steve zastanawia się, czemu cyborg postanowił zmienić strony, Logan jednak sam nie jest tego pewien, nie wie też, dokąd się udał. Steve stwierdza więc, że mutant właśnie się zgłosił do opieki nad ich nowym "przyjacielem" i odchodzi.

Tymczasem, gdzie indziej. Deathlok stwierdza, że nigdy nie czuł się tak żywy i że chce poznać wszystkie uczucia, jakie może odczuć człowiek. Ignoruje głos swego nosiciela i spogląda na znalezioną na ulicy króliczą łapkę. Domyśla się, że to pewnego rodzaju talizman i postanawia go zachować na pamiątkę dnia, w którym urodził się na nowo.

W przyszłości członkini ruchu oporu informuje Generala, że ich misja zakończyła się fiaskiem – grupa uderzeniowa zginęła, a Deathloki przeniosły się w czasie. Pyta, co ma przekazać ich agentce w przeszłości, ten więc każe wysłać chłopca, którym się opiekuje, do domu dziecka "Danmar" w Wayland w Massachusetts, gdzie dziecko będzie bite, poniżane i ignorowane, aż wyrośnie na bezdusznego mordercę. Kobieta pyta go, czy jest tego pewien, a ten, patrząc na swą króliczą łapkę, potwierdza.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Weapon X #15 Wolverine: Weapon X #15 Wolverine: Weapon X #15 Wolverine: Weapon X #15 Wolverine: Weapon X #15 Wolverine: Weapon X #15 Wolverine: Weapon X #15 Wolverine: Weapon X #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.