Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound » X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #3

X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #3

Postacie
Zapowiedź

Drużyna X-Men walczy z potworami z Limbo o życie ich przyjaciółki, Magik. Ale gdy jeden z członków zespołu trafia pod wpływ demonicznego wymiaru, a innego zaczynają nękać wątpliwości, przyszłość Illyany nie rysuje się w różowych barwach.

Cytat

Cannonball: "I was fighting Sentinels while you were still stealing paintings. While you were under Sinister's thumb, I was being trained by Cable. So do I think I can take you? Hell Yes."

Streszczenie

Limbo, chwila obecna. Magik, oplątana mackami, wzywa pomocy. Wzywa swojego brata. Tymczasem zjawia się obok niej N'astirh i Pixie. Demon oznajmia, że właśnie przybył skrócić jej męki na zawsze. Megan kieruje w jej stronę swój Sztylet Dusz.

Pola lawy. Victor ma za złe X-Men, że nie zrobili nic w sprawie tego miejsca, choć zmagają się z nim od zawsze. I na dodatek pozwalają Magik spokojnie tworzyć jej "bramy do piekła", jak sam je nazywa. Sam każe mu się uspokoić, mają bowiem większe zmartwienie. Remy stwierdza, że Guthrie nie nadaje się na lidera, bowiem nie potrafi zatroszczyć się o swoich podkomendnych. Wspomina również o incydencie Anole'a [mowa o odtworzeniu swojego ramienia przez Victora, patrz: New X-Men vol. 2 #40], który chciałby zobaczyć na własne oczy. Cannonball widząc, że sprawy obierają zły obrót, postanawia odlecieć wraz z Victorem. Śmierć wie, że można się stąd wydostać tylko w jeden sposób, a on wie, gdzie szukać odpowiedniej osoby.

N'astirh próbuje przekonać Megan do odebrania Illyanie Miecza Dusz. Dziewczyna wie, że dokonać tego może tylko poprzez zabicie jego właściciela. Wie to również Magik, która wprost namawia ją, by to uczyniła. Niespodziewanie Pixie atakuje sztyletem demona. Tak bowiem działają X-Men, stają w obronie swoich. Demon nie widzi innego wyjścia jak pozbawić ją resztek jej duszy. Zostaje jednak zaskoczony dwoma atakami. Megan cieszy się, że to przybyli jej towarzysze, ale Illyana wie, że jest inaczej i nakazuje jej ucieczkę. Na miejscu pojawiają się Northstar wraz z Dazzler, prowadzeni przez Śmierć. N'astirh nakazuje swoim sługom rozprawienie się z nimi. Ci jednak reagują wyłącznie na rozkaz przemienionego LeBeau, który wysyła ich przeciwko byłemu panu. Demon nakazuje Pixie walczyć, jeśli chce żyć. Dziewczyna stara się przemówić do rozumu Remy'emu. Ten daje jej możliwość wyboru. albo zginie, albo uczyni ją silniejszą, na podobieństwo Illyany. W tym momencie Cannonball ląduje między nimi i każe mu odsunąć się od dziewczyny. Udaje mu się sparować atak Alison i potężnym ciosem powalić Jean-Paula. Śmieć postanawia rozprawić się z nim osobiście, równocześnie Dazzler ma zająć się Pixie. Megan przypomina, że przecież są przyjaciółkami, że jest jej fanką. Blare uważa to za słodkie, dlatego postanawia zaprezentować jej ostatni występ. Z pomocą przychodzi Anole, którego nikt wcześniej nie zauważył. Sam próbuje przebudzić Remy'ego. Obaj starają się sobie coś udowodnić [patrz cyt. numeru]. Magik prosi Pixie, by użyła swojego sztyletu i odebrała swoją duszę. Mówi Megan, że przypomina jej ona, jakim potworem się stała, dlatego jej tak bardzo nienawidzi. Dziewczyna waha się. Guthrie i LeBeau kontynuują swój pojedynek. W pewnym momencie, gdy obaj starają się chwycić przeciwnika za gardło, Sam znika, by po chwili wypaść z teleportu kilka metrów dalej. To sprawka oswobodzonej Illyany. Kiedy Śmierć stara się stanąć z nią do konfrontacji, Megan wbija mu w plecy Sztylet Dusz, a Magik przebija mu pierś swoim mieczem. Dzięki temu Remy zagłusza osobowość Śmierci i powraca do swojej normalnej postaci, podobnie jak Northstar i Dazzler.

Sam martwi się o Illyanę. Ta odpowiada, że wszystko w porządku, a wszystko to zasługa Megan. Choć uważała, że nie warto było jej ratować, mimo wszystko zrobiła to. Przeprasza ją, że to przez nią cierpi. Ma nadzieję, że jak wrócą, to pomogą sobie nawzajem. Sam postanawia, że czas najwyższy wrócić do domu, mając nadzieję, że Utopia wciąż istnieje.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #3 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #3 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #3 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #3 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #3 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #3 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #3 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.