Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #526

Uncanny X-Men #526

Uncanny X-Men #526

"The Five Lights" - part 1: "Freak Like Me"

Postacie
Zapowiedź

Marvel nie chce zepsuć nam Second Coming, więc podał tylko kilka imion: Hope, Emma, Namor i Sebastian Shaw.

Streszczenie

Vancouver, Kolumbia Brytyjska, Kanada. Lokalizacja pierwszego "światełka". Pewna dziewczyna rzuca się na podłogę mieszkania i płacze. Jej włosy wypadają, a skóra zmienia kolor na niebieski. Tymczasem, na dachu pobliskiego budynku, rozwojowi sytuacji bacznie przyglądają się Angel i Iceman, zdając raport Scottowi. Dowiadują się, iż pozostała czwórka nowych mutantów ma objawy podobne do kanadyjskiego przypadku. Jest wiele pytań, na które nie ma odpowiedzi, choćby dlaczego gen X ujawnił się u dziewiętnastoletniej dziewczyny?

Utopia, centrum dowodzenia. Do pomieszczenia wchodzi Hope, taszcząc na swych barkach ogromny plecak. Jest gotowa do wyjazdu na Alaskę. Scott po rzuceniu błyskotliwego żartu oświadcza, że na pokładzie Blackbirda czekają na nią Rogue, Nemesis oraz Cypher, po czym życzy jej powodzenia. Emma i Summers obserwują odlatujący odrzutowiec, który po chwili znika w chmurach. Para spaceruje po wyspie. Cyke zamierza dołączyć do Logana, który w Japonii ma na oku kolejnego nowego mutanta. Ma nadzieję, że wspólne czuwanie przy "światełku" naprawi ich relacje, które gwałtownie się zmieniły po śmierci Kurta. Frost z kolei ma zamiar zjeść kolację z pewnym wpływowym człowiekiem – Tonym Starkiem.

Alaska. Czwórka bohaterów, zostawiwszy Blackbirda w bazie lotniczej Eielson, przemierza ulice Cooperstown autem. Cypher jest w swoim żywiole i szybko dowiaduje się, jak nazywa się Hope – Spalding. Douglas odkrywa, że jej rodzice byli wśród 266 ofiar pożaru miasteczka [który miał miejsce w X-Men: Messiah CompleX – przyp. Damiano]. Mesjasz wie, iż ci ludzie zginęli przez jej narodziny, i obwinia się. Towarzysze odwodzą ją od tego założenia.

Mutanci zatrzymują się w motelu, gdzie Ramsey wyciska ze swojego komputera ostatnie poty. W dzień masakry narodziła się trójka ludzkich niemowląt. Po chwili okazuje się, że Hope nie miała imienia podczas ataku, zapisano ją jako "Dziecko Spaldingów". Jej matka nazywała się Louise Spalding, została pochowana na cmentarzu obok którego przejeżdżali. Dobrą nowiną jest to, że jej babcia wciąż żyje i mieszka niedaleko ich obecnej lokalizacji. Hope postanawia udać się nad grób matki.

Na cmentarnej mogile swej matki dziewczyna składa bukiet fioletowych kwiatów. Pewna starsza kobieta zwraca jej uwagę, że najwyraźniej się pomyliła, gdyż to nagrobek jej córki. Hope szybko domyśla się, iż ma do czynienia ze swoją babcią. Nie wyznaje jednak prawdy i przeprasza za żenującą pomyłkę. Pani Spalding postanawia zaprosić ją na ciasteczka.

Utopia. Sala chorych. Kavita Rao informuje Colosussa o stanie zdrowotnym Shadowcat. Znajduje się ona w specjalnej komorze elektromagnetycznej, która powstrzymują ją od fazowania w głąb Ziemi. Zrozpaczony Piotr pyta, kiedy wróci do normalnego stanu. Dr Rao tłumaczy, że Kitty zapomniała, jak odtworzyć swoje ciało i wróci do pierwotnego stanu tylko wtedy, gdy przypomni sobie, jak to zrobić. Do tego czasu będzie uwięziona w pustce...

W mieszkaniu swojej babki Hope dowiaduje się nieco o swojej matce. Louise była strażakiem. Miała rude włosy, nie była zamężna. Wierzyła, że jej przeznaczeniem jest ratowanie ludzi i nikt nie mógł jej od tego założenia odwieźć. Dziewczyna bierze w ręce zdjęcia swojej matki, po jej policzku spływa łza.

W drodze powrotnej, na pokładzie Blackbirda, Hope telefonicznie opowiada Scottowi o jej wizycie w Alasce. Jest szczęśliwa. Przerywa im Bobby, który informuje, iż sprawa w Kanadzie pogorszyła się.

Vancouver, Kolumbia Brytyjska, Kanada. Na dachu wieżowca stoi przerażona mutantka, pierwsze światełko – zamierza odebrać sobie życie. Na ratunek przybywają X-Men na czele z Hope. Mesjasz powoli zbliża się do dziewczyny, chce ją powstrzymać, lecz nieskutecznie. Gdy mutant rzuca się z dachu, Hope robi to samo. W momencie, w którym Hope jej dotyka, manifestacja mocy światełka dobiega końca – nastolatka ma możliwość lotu, a jej skóra zmieniła kolor na niebieski. Odzyskuje wiarę w życie i dołącza do pozostałych X-Men. Przedstawia się jako Laurie i zapewnia, że pójdzie tam, gdzie Hope, która uratowała jej życie."Rebuilding"

Postacie:
* Magneto
* Cyclops, Doctor Nemesis, Wolverine

Utopia. Sala chorych. Magneto przygląda się, jak Scott i reszta X-Men odbudowuje Utopię. Nie ma zamiaru siedzieć bezczynnie i postanawia pomóc. Od tego pomysłu próbuje odwieźć go Dr Nemesis, lecz nie przynosi to żadnych rezultatów. Erik pyta o grupkę przebranych dzieciaków, których zdjęcia ogląda naukowiec. James odpowiada, iż to Young Avengers i kolejno charakteryzuje każdego z ich członków. Informuje, że dwójka z nich – Speed i Wiccan – to jego wnuki. Ta wiadomość ogromnie dziwi mistrza magnetyzmu. Sam Nemesis przyznaje, że nie ma naukowego wyjaśnienia, jak Wanda i Vision spłodzili dzieci.

Magneto dołącza do reszty X-Men i pomaga odbudowywać Utopię. Scott próbuje go przekonać, aby z powrotem wrócił do łóżka, bezskutecznie. Lehnsherr wypytuje o Young Avengers. Cyclops radzi, aby trzymał się od nich z daleka, i zapewnia, iż Speed i Wiccan nie są jego wnukami. Erik nie zgadza się ze swoim towarzyszem, zauważył ich podobieństwo do matki. Pojawia się Wolverine, który podobnie jak Scott oznajmia, aby trzymał się z daleka od Young Avengers. W przeciwnym wypadku będzie miał do czynienia zarówno z Avengers, jak i X-Men. Magneto po tym, co zrobił, niech się nie dziwi, że nikt mu nie ufa i nie pozwoli zbliżyć się do jego wnuków. Wolverine uważa, że mistrz magnetyzmu tak naprawdę się nie zmieni, w głębi serca zawsze będzie starym, złym Magneto.

Erik przenosi tony stali siłą woli. Wkrótce odnajduje walizkę ze zdjęciami jego dzieci. Porównuje je z fotografią Speeda i Wiccana, którą dostał wcześniej od Nemesisa. Cyke pyta, czy wszystko w porządku. Uważa, że powinien jednak zaznać trochę odpoczynku. Magnus zapewnia, że nie ma się czym martwić.

[Kontynuacja w Avengers: The Children's Crusade #1]

Autor: Damiano

Galeria numeru

Uncanny X-Men #526 Uncanny X-Men #526 Uncanny X-Men #526 Uncanny X-Men #526 Uncanny X-Men #526 Uncanny X-Men #526 Uncanny X-Men #526 Uncanny X-Men #526

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.