Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 2 » X-Men vol. 2 #1

X-Men vol. 2 #1

X-Men vol. 2 #1

"Curse of the Mutants" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Zamachowiec-samobójca w San Francisco okazuje się kimś więcej, niż się początkowo wydaje, a w dodatku nie działa sam - i wkrótce armia wampirów atakuje miasto, które stało się dla X-Men domem.

Streszczenie

Na Union Square w San Francisco pojawia się postać od stóp do głów odziana w skórzany strój. Nieopodal Jubilee spotyka się z Pixie. Dziewczyna jest pewna, że Megan pilnuje jej z rozkazu Cyclopsa, mutantka zapewnia więc, że nie chcą po prostu, by myślała, że o niej zapomnieli i że nadal są jej przyjaciółmi. Gdy udaje się po przekąski, stojąca nieopodal postać w skórzanym stroju zrywa swój płaszcz, krzycząc, że robi to dla swego ludu. Po chwili wystawione na światło ciało zaczyna skwierczeć, po czym eksploduje. Pixie dopada do obryzganej krwią Jubilee, zapewniając, że wszystko będzie w porządku. Z apartamentu nieopodal całe wydarzenie obserwuje postać, która stwierdza, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Jakiś czas później, Utopia. Oglądając relację z miejsca zdarzenia Wolverine stwierdza, że tylko terrorystów brakowało w mieście, Cyclops stwierdza jednak, że coś się nie zgadza i że nie był to zwykły zamach. Zgadza się z nim właśnie przybyła Pixie, która prosi ich obu do ambulatorium.

Tam Doctor Nemesis i Kavita Rao badają nieco wstrząśniętą Jubilee. Gdy na miejscu zjawiają się Scott i Logan, Megan prosi przyjaciółkę, by ta opowiedziała o tym, co zobaczyła, ta stwierdza więc, że zamachowiec nie miał przy sobie żadnych ładunków wybuchowych – jego ciało samo eksplodowało po wystawieniu na słońce. Słysząc to, mutanci domyślają się, kto może za tym stać.

Wieczorem na molo wychodzi z wody uzbrojona bestia, którą przechodnie i turyści biorą początkowo za mutanta. Patrolujący okolicę policjanci próbują skonfiskować jej miecz, wtedy jednak potwór atakuje i zabija funkcjonariuszy.

Utopia. Kavita i Nemesis tłumaczą, że Jubilee została zainfekowana wirusem w wyniku wybuchu, i choć nie przetransformowało jej to, infekcja w jej ciele cały czas się rozprzestrzenia i nie wiadomo, czym się to skończy. Dodaje, że wirus został sztucznie zaprojektowany, więc nie jest to zwykły przypadek. Spytany oznajmia, że znalezienie leku zajmie mu lata, Jubilee pozostanie więc na razie zarażona. W tej chwili wspomniana zagląda do pomieszczenia, pytając, co się dzieje.

Gdzieś w San Francisco młoda kobieta stoi na balkonie, spoglądając w ciemność, stwierdzając, że noc ją przyzywa. Jej partner odpiera, że po prostu nadal jest wstrząśnięta tym, co się stało na placu, po chwili zauważa jednak, że dziewczyna zniknęła.

Udaje się ona, podobnie, jak inni mieszkańcy miasta, do parku, gdzie czeka na nich potwór z głębin i dwoje innych wampirów. Podczas, gdy monstrum posila się na krwi przybyłych, towarzyszący mu mężczyzna stwierdza, że dotarło do nich mniej osób, niż się spodziewali, a do tego nie było wśród nich ich pierwszorzędnego celu. Kobieta zapewnia jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem ich przywódcy.

Na Utopii Ororo stwierdza, że to ona powinna zbadać sprawę, Logan odpiera jednak, że ze względu na jej związek z głównym podejrzanym nie jest to dobry pomysł. Scott stwierdza, że na razie ma być to misja zwiadowcza i każe wybrać Wolverine'owi kogokolwiek zechce.

Później. Podczas, gdy z nieba wszystko obserwuje Angel, Wolverine, z towarzyszącą mu Pixie, kieruje się tropem pozostawionym na Union Square. Docierają do zaułka, gdzie zostają otoczeni przez ludzkie sługi, z którymi radzą sobie z łatwością. Gdy opada kurz, Logan otwiera pobliskie drzwi, a gdy przez nie wchodzi, zostaje zaatakowany przez wampirzycę, która stwierdza, że wraz z przybyciem władcy wampirów nastąpi koniec ich rasy. Zostaje ona jednak permanentnie uciszona, gdy mutant odrąbuje jej głowę.

Na Utopii Kavita podchodzi do "opalającej się" w cieniu Jubilee, stwierdzając, że awersja do światła słonecznego jest pierwszym z symptomów wirusa i że przesiadując na zewnątrz dziewczyna próbuje coś im udowodnić. Stwierdza, że powinna zmierzyć jej puls, wtedy jednak Jubes wybucha, zabraniając się dotykać. Zaraz jednak przeprasza i stwierdza, że po prostu chciałaby być przez chwilę sama. Tymczasem w gabinecie Cyclopsa Nemesis tłumaczy, że wirus atakuje podwzgórze mózgu, ośrodek sterujący między innymi łaknieniem. Ma też jednak dobrą wiadomość – najwyraźniej nie jest zaraźliwy, więc nie muszą się obawiać epidemii. W tej chwili ze Scottem łączy się Wolverine, stwierdzając, że odnaleźli magazyn wypełniony bronią, chroniącymi przed światłem ubraniami i całą masą pozbawionych krwi ciał. Nie to jest jednak najgorsze: wampirzyca, z którą walczył, wspomniała bowiem o władcy wampirów. Słysząc to, Summers każe mu wracać na wyspę – pora na naradę wojenną.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 2 #1 X-Men vol. 2 #1 X-Men vol. 2 #1 X-Men vol. 2 #1 X-Men vol. 2 #1 X-Men vol. 2 #1 X-Men vol. 2 #1 X-Men vol. 2 #1 X-Men vol. 2 #1 X-Men vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.