Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #639

Amazing Spider-Man #639

Amazing Spider-Man #639

"One Moment In Time" - Chapter Two: "Something New"

Postacie
Zapowiedź

Co się stało w dniu ślubu Petera i Mary Jane? Co MJ wie o Spider-Manie dzisiaj? Jak One More Day wpłynął na cały świat Marvela? Czemu Joe Quesada nie może nam dać spokoju? Odpowiedzi mogą kosztować Petera wszystko, co kocha. Na trawienie, backupowa historia Stana Lee.

Cytat

Peter Parker: "Oh-kay, but I'm telling you right now, it isn’t a pretty story."

Streszczenie

Peter i MJ kontynuują swoją rozmowę. Choć Parker początkowo ma opory, w końcu zaczyna opowiadać co działo się po tym jak odzyskał przytomność.

Konkretnie od momentu, kiedy nadal w stroju Spider-Mana przysłuchiwał się opiniom na swój temat, wypowiadanych przez zebranych przed kościołem gości. Najpierw próbuje dodzwonić się do swojej niedoszłej małżonki, ale słysząc jedynie automatyczną sekretarki, udaje się do jej mieszkania, które okazuje się być puste. Zdezorientowany rusza więc przed siebie.

Dopiero po zachodzie słońca trafia do swojego mieszkania, gdzie o dziwo czeka na niego MJ nadal ubrana w suknię ślubną. W trakcie kłótni dziewczyna wyznaje, że nie potrafi wyjść za Spider-Mana i kiedy Peter stwierdza, że nie mógłby tego zostawić, Watson wychodzi trzaskając drzwiami.

Dalsza część historii jest niespodzianką nawet dla Parkera. Mary Jane opowiada mu bowiem o swoim spotkaniu z Anną. Dziewczyna zwyczajnie nie może sobie poradzić z sytuacją, szczególnie kiedy zmuszona jest wszędzie oglądać Spider-Mana. Jej ciotka nadal broni jednak Petera. MJ odwiedza więc go jakiś czas później i po krótkiej rozmowie, w której zgadzają się nie brać ślubu oraz nie mieć dzieci, wracają do siebie.

Następnie ukazane są sceny z Civil War: publiczne ujawnienie swojej tożsamości przez Spider-Mana i konsekwencje jakie niósł ze sobą ten krok, a konkretnie postrzelenie jego ciotki oraz to jak zrozpaczony Peter usiłował w jakiś sposób naprawić całą sytuację.

Rozbity z powodu niepowodzenia wraca jednak do szpitala, gdzie MJ nadal siedzi przy łóżku May. Para postanawia wyjść na zewnątrz i porozmawiać. Niestety po chwili serce rannej przestaje pracować, oboje ruszają więc do jej sali. Parker nie ma jednak zamiaru się poddawać i kiedy lekarz jest już gotów stwierdzić zgon, chłopak zaczyna reanimować swoją ciotkę, jakimś cudem przywracając jej puls.

Autor: Pete

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #639 Amazing Spider-Man #639 Amazing Spider-Man #639 Amazing Spider-Man #639 Amazing Spider-Man #639 Amazing Spider-Man #639 Amazing Spider-Man #639 Amazing Spider-Man #639 Amazing Spider-Man #639 Amazing Spider-Man #639

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.