Avalon » Serie komiksowe » Shadowland » Shadowland #1

Shadowland #1

Postacie
Zapowiedź

Bitwa o duszę bohatera rozpoczęta! Daredevil zmuszony przekroczyć swoje granice, staje do ostatecznej pojedynku ze swoim śmiertelnym wrogiem: Bullseyem. W najbrutalniejszej walce w historii, w której stawką jest coś więcej niż tylko Hell's Kitchen. Spider-Man, Luke Cage, Iron Fist, Punisher i wielu innych łączy siły, by powstrzymać wojnę, która ogarnia Nowy Jork.

Cytat

Captain America: "Just make sure he understands that this whole Shadowland thing is strictly temporary. When the time comes, it comes down."
Luke Cage: "And if he says NO?"
Captain America: "It would be unwise."

Streszczenie

Japonia. Zamek Jigoku-Chu, Starożytne sanktuarium Hand. Takashi, Yutaka i Makoto naradzają się w sprawie Daredevila i tego, jak powoli wypełnia się ich plan, którego celem jest zdominowanie ludzi i uzyskanie władzy absolutnej dla ich klanu Snakeroot.

Przestrzeń powietrzna nad Nowym Jorkiem. Bullseye zamknięty niczym Hannibal Lecter jest transportowany do więzienia Raft. Oprych próbuje przestraszyć strażników wizją powrotu Sentry'ego. Dodaje, że jest jedyną osobą, która wie, jak go kontrolować i jeśli wypuszczą go, zdradzi im ten sekret. Strażnicy nie dają się nabrać. Po chwili z ust Lestera zaczyna toczyć się piana, a urządzenia medyczne wskazują na nagły zawał serca. Aby go ratować, strażnicy wyciągają go z klatki i próbują reanimacji z użyciem defibrylatora. Bullseye korzysta z okazji i zabija strażników, przy okazji mówiąc, iż żartował na temat Sentry'ego i jest on tak samo martwy, jak oni teraz. Strażnik kierujący pojazdem przechodzi na autopilota i próbuje zastrzelić więźnia, ale ten odbija pocisk kajdankami, zabijając rykoszetem strażnika. Bullseye kieruje się do Hell's Kitchen, gdzie wita go wybudowana w japońskim stylu wieża. Budowla stoi dokładnie tam, gdzie uprzednio mieścił się wysadzony przez Bullseye'a budynek [patrz Dark Reign: The List - Daredevil]. Wieży przyglądają się z różnych części miasta Moon Knight, Spider-Man, Punisher i Kingpin.

W Avengers Tower trwa dyskusja między Power Manem, Iron Fistem, Kapitanem Ameryką, Thorem i Iron Manem na temat tego, czy Daredevil nie posunął się za daleko i czy powinni interweniować. Danny twierdzi, że nie mają czym się przejmować, ale Luke jest innego zdania. Iron Man i Kapitan Ameryka wysyłają Luke'a i Danny'ego z wizytą do Murdocka, aby zapewnili go o wsparciu ze strony Avengers. Mają także dać mu do zrozumienia, że jego Shadowland jest tymczasowy i gdy sytuacja się unormuje, będzie musiał z tym skończyć. Sprzeciwienie się byłoby nierozsądne.

Shadowland. Bullseye zabija jednego z ninja pilnujących wieży. Po chwili pojawia się Daredevil w nowym, czarnym stroju, z hordą ninja u boku. Po krótkiej wymianie zdań Śmiałek rozkazuje swoim wojownikom atak na Bullseye'a. W tym momencie Luke i Danny chcą dołączyć do walki, ale Matt powstrzymuje ich pytając, czy przysięgają przymierze z The Hand. Słysząc odmowę, Daredevil każe im się nie mieszać.

Walka przenosi się na szklany dach centrum konferencyjnego. Bullseye bez problemu zabija kolejnych ninja, aż w końcu do walki dołącza Daredevil. Tym razem brutalniejszy niż zwykle, wykręca prawą rękę Lestera, tym samym wybijając ją ze stawu. Wiedząc, jak niebezpieczny jest Bullseye nawet z jedną sprawną ręką, Murdock wybija mu ze stawu drugą. Następnie zabiera sai, które trzymał Lester, i na oczach Luke'a i Dannyego zabija Bullseye'a, przebijając go na wylot.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Shadowland #1 Shadowland #1 Shadowland #1 Shadowland #1 Shadowland #1 Shadowland #1 Shadowland #1 Shadowland #1 Shadowland #1 Shadowland #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.