Avalon » Serie komiksowe » PunisherMax » PunisherMax #9

PunisherMax #9

PunisherMax #9

"Bullseye" part 4

Postacie
Zapowiedź

Frank Castle jest wrogiem publicznym numer #1 w Nowym Jorku. Najbardziej zachwycony tym faktem jest Bullseye, psychotyczny zabójca, który chce go dostać. Co się jednak stanie, kiedy Bullseye posunie się tak daleko, że nawet Kingpin będzie chciał go powstrzymać? Jak można powstrzymać najlepszego płatnego zabójcę na świecie, nie zostając jednocześnie jego celem?

Streszczenie

Fisk rozmawia z Bullseyem przez telefon. Jest wściekły. W ostatnim czasie zginęły 4 niewinne rodziny zupełnie bez powodu. Zapłacił za zabicie Punishera i chce, żeby ta bezsensowna rzeźnia się skończyła. Chce zwolnić mordercę. Teraz, kiedy Frank zabił policjanta, całe NYPD siedzi mu na głowie i bohater musi siedzieć cicho jak mysz pod miotłą. Bullseye sądzi inaczej. Zabijał te rodziny, ponieważ ma mu to pozwolić myśleć jak Castle. Niestety, ciągle mu się to nie udało. Dodatkowo poznał go na tyle, żeby wiedzieć, że Punisher nigdy nie odpuści, i ma zamiar mu to zaraz udowodnić. Wchodzi do starej kryjówki mściciela, w której mieszka. Jest tu kilku gangsterów, którzy mu pomagają. Po chwili za nim zjawia się Frank, który zaczyna powoli eliminować przestępców. Słysząc krzyki umierających ludzi, Fisk prosi Bullseye, aby zajął się Frankiem. Zabójca spokojnie patrzy, jak ludzie wokół niego padają martwi. Po chwili wchodzi do łazienki. Po naciśnięciu guzika opada kuloodporna szyba w miejscu drzwi. Z fascynacją patrzy, jak pracuje jego przeciwnik. Podziwia go i żałuje, że będzie musiał go zabić. Kiedy Castle zabił już wszystkich gangsterów, Bullseye pokazuje mu przez szybę kartkę z pytaniem o jego ulubiony kolor. Ten w odpowiedzi umieszcza na zaporze ładunek wybuchowy. Kiedy opada kurz, okazuje się, że szaleniec uciekł przez dziurę w dachu.

Punisher wie, że jego przeciwnik to szaleniec. Zabija dla samej radości mordowania. To czyni go bardziej niebezpiecznym. Kiedy tamten ucieka, Frank spokojnie wychodzi przez drzwi. Na zewnątrz łapie go dwójka policjantów. Są wkurzeni i grożą użyciem broni. Kiedy Castle odmawia poddania się, zaczynają panikować. Bohater nie ma na to czasu i strzela gliniarzom w nogi. Nie ma czasu zastanawiać, którzy gliniarze są czyści, a którzy nie. Powinien wytłumaczyć im swoją motywację, ale ma to gdzieś.

Przed wierzą Fiska Vanessa szarpie się z ochroną. Na polecenie szefa mają ją wyrzucić. Ta nie chce ustąpić, więc goryl zaczyna jej grozić. Wszystko przerywa Bullseye. Odciąga kobietę na bok i tłumaczy jej, że ona nie chce być morderczynią. Wie o jej ostatniej próbie morderstwa i podejrzewa, że będzie dalej próbować. Może i da jej to poczucie satysfakcji, ale później będzie ją prześladować. Następnie zacznie ją to fascynować i będzie chciała zrobić to po raz kolejny. W pewnym momencie ten monolog zaczyna wyglądać tak, jak by to Bullseye opisywał swoje uczucia i motywacje swoich działań. Vanessa odpiera, że nic z tego nie rozumie. Ta wiadomość satysfakcjonuje szaleńca, który odchodzi. Kiedy Bullseye wchodzi na górę, Fisk chce wiedzieć, czego chciał od jego żony. Ten pomija ten temat i od razy mówi, że Punisher uciekł. Kingpin jest zły. Żąda rezultatów. Zabójca wyciąga mapę miasta. Zaznaczył na niej 37 kryjówek bohatera. Znalazł je wszystkie dzisiaj. Zaczyna myśleć jak on i teraz te miejsca wydają mu się oczywiste. Radzi szefowi, aby wysłał tam policję. Nie złapią Punishera, ale ograniczą jego zasoby. Bullseye wychodzi. Ma zamiar zamknąć się w jakimś pokoju w wieży i wyjdzie dopiero, kiedy będzie miał pewność, że myśli jak jego przeciwnik.

Policja robi nalot na jedną z kryjówek Franka. Jeden z policjantów ma wątpliwości. W końcu bohater pozbywa się szumowin z tego świata. Jego kolega przywołuje go do porządku. Zabijając policjanta Castle przekroczył granicę. Frank spotyka się z handlarzem bronią. Ten jest przerażony. Zdobył to, o co był poproszony, ale to już koniec. Na mieście wszyscy polują na Franka. Kingpin wyznaczył nagrodę, za każdego, kto będzie mu pomagał. Punisher, jeśli chce, może go zabić, ale nie będzie z nim więcej handlował. Castle wyciąga pistolet i strzela. Podchodzi do skrzyni, w której jest broń chemiczna. Tym czasem Bullseye w pustym pokoju oblepia ściany zdjęciami przyszłej ofiary. Ma zamiar znaleźć jej słaby punkt i go wykorzystać. Złamie niezniszczalnego człowieka. Wie, że bohater spróbuje go dorwać, i pozwoli mu na to. Liczy się tylko walka. To spotkanie było im przeznaczone i tylko to się liczy.

Autor: Spell

Galeria numeru

PunisherMax #9 PunisherMax #9 PunisherMax #9 PunisherMax #9 PunisherMax #9 PunisherMax #9 PunisherMax #9 PunisherMax #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.