Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Mystery » Ultimate Comics Mystery #1

Ultimate Comics Mystery #1

Postacie
Zapowiedź

Bohaterowie Ultimate Marvela wiedzą już o istnieniu nowego wroga. Teraz muszą się dowiedzieć, kim on jest, a dochodzenie zabierze ich w różne części Ziemi, a nawet poza nią.

Cytat

Spider-Man: "You're craftier than me."
Spider-Woman: "We're not the same person anymore."
Spider-Man: "I know. The lady parts."
Spider-Woman: "And the crafty."
Spider-Man: "Do we think they're connected?"

Streszczenie

Gdzieś nad Nowym Jorkiem. Spider-Woman dogania Spider-Mana, który nie wie, od czego rozpocząć dochodzenie w sprawie ataków, które miały miejsce w ciągu poprzednich dni. Od Jessici dowiaduje się, że oprócz w bohaterów obcy uderzyli również w placówki korporacji Roxxona. Dziewczyna uważa, że skoro niektóre cele, jak Peter, ocalały, wkrótce nadejdzie druga fala ataków. Parker podejrzewa, że naukowy Roxxona mogli stworzyć coś, co obróciło się przeciwko nim, ale Drew sądzi, że wszystkie cele coś łączy i muszą się dowiedzieć, co to jest. Spider-Woman mówi, że przez ostatnie tygodnie obserwowała korporację, aby odkryć, jak ją zniszczyć, i proponuje Spider-Manowi, aby wspólnie poznali sekrety Roxxona.

Triskelion. Stormowie budzą się ze snu i widzą przed sobą Bena, który powrócił do ludzkiej postaci. Sue natychmiast chce go przebadać, ale Grimm wyjaśnia, że naukowcy S.H.I.E.L.D. już to zrobili i według nich jego kamienna forma była czymś w rodzaju kokonu. Kobieta pomimo zapewnień Bena, że nic mu nie jest, chce sama to sprawdzić i mieć pewność, że nie przemienia się on dalej, ale on mówi jej, że mają teraz ważniejsze zadanie. Do pomieszczenia wchodzi Carol Danvers w towarzystwie Nicka Fury'ego i mówi, że potrzebują pomocy byłej Fantastycznej Czwórki do odkrycia, kto stoi za atakami, więc w tym momencie stają się oni agentami S.H.I.E.L.D.

Siedziba Projektu Pegasus, Wyoming. Wendell Vaughn przyjmuje przybyłego tu na polecenie Carol Danvers doktora Philipa Lawsona. Żołnierz myśli, że gość ma go zastąpić, ale ten wyjaśnia, że został przysłany, ponieważ S.H.I.E.L.D. obawia się, że Projekt Pegasus będzie jednym z celów kolejnych ataków. Vaughn nie wie, jak naukowiec miałby się przydać w obronie bazy, więc ten przyjmuje postać bojową i mówi, żeby go nazywać Kapitanem Marvelem. Potem Lawson pyta się, do czego służą różne przedmioty tu zgromadzone, ale Wendell nie może mu tego powiedzieć, ponieważ nie wie, a ich przeznaczenie jest utajnione. Nagle rozlega się alarm, więc Mahr Vehl wylatuje na zewnątrz i zatrzymuje przybysza, podejrzewając go o wrogie zamiary. Ten mówi, że nazywa się Rick Jones i został tu przysłany przez Watcherów, aby zapobiec zniszczeniu, jakie ma tu mieć miejsce.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Mystery #1 Ultimate Comics Mystery #1 Ultimate Comics Mystery #1 Ultimate Comics Mystery #1 Ultimate Comics Mystery #1 Ultimate Comics Mystery #1 Ultimate Comics Mystery #1 Ultimate Comics Mystery #1 Ultimate Comics Mystery #1 Ultimate Comics Mystery #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.