Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Avengers 2 » Ultimate Comics Avengers 2 #5

Ultimate Comics Avengers 2 #5

Ultimate Comics Avengers 2 #5

"Crime & Punishment" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Aby ocalić duszę wiceprezydenta Blackthorne'a, Avengers muszą pokonać Ghost Ridera. Z jednym być może dadzą sobie radę, ale czy podołają dwóm?

Cytat

Black Widow: "What happened to Cash, Rhodey? I thought he was travelling with you."
War Machine: "I think he hitched a ride in a Hummer or something. Said he'd look like a bitch if he was flying in my arms like Lois Lane."

Streszczenie

Biały Dom. Mephisto odwiedza ochranianego przez Avengers wice-prezydenta Blackthorne'a i cieszy się wiedząc, że nie mają oni szans z jego Ghost Riderem. Chciałby jednak zobaczyć Blaze'a walczącego z godnym go przeciwnikiem, więc zgadza się na propozycję Blackthorne'a i za ostatki jego duszy zgadza się przemienić go w istotę, która może stawić czoła nadchodzącemu Duchowi Zemsty. Wiceprezydent pyta się Mephisto, dlaczego dał Johnny'emu szansę na wyrównanie rachunków, na co ten odpowiada, że dobił z nim targu i ma z niego pożytek, ponieważ sprowadza mu nowe dusze do Piekła, a poza tym od samego początku zamierzał zdradzić Blackthorne'a i jego przyjaciół.

Na zewnątrz Hawkeye wciąż nie chce wierzyć, że mają do czynienia z demonem. Punisher dziwi się, że Barton nie potrafi przyjąć do wiadomości istnienia istot nadprzyrodzonych, sam będąc przekonanym po tym, jak Ghost Rider przekazał mu wiadomość z zaświatów. Frank pyta się Clinta, czy kiedy mówił, że on nie jest pierwszym zmuszonym do pracy dla Fury'ego, miał na myśli siebie. Hawkeye stwierdza, że kiedyś był złym człowiekiem, ale pozwolił się zmienić. Punisher nie jest tym zainteresowany.

Niedaleko, Black Widow i War Machine czekają na przybycie Casha, który wkrótce pojawia się w towarzystwie dwóch kobiet. Nagle z Białego Domu wyjeżdża przemieniony w demona Blackthorne, którego Avengers biorą za Ghost Ridera. Monica rozpoczyna pościg, ale wice-prezydent z łatwością odpiera jej atak. Następnie chwyta łańcuchem War Machine'a i zrzuca go na ulicę. Cash ciska w Blackthorne'a ciężarówkę, po czym przytrzymuje go w parterze i krzyczy do Rhodesa, żeby strzelił w nich wszystkim, co ma, zapewniając go, że wytrzyma to. Jim spełnia prośbę partnera, ale demon wychodzi cało z ostrzału i ponownie łapie War Machine'a. Tym razem z pomocą przychodzi mu Ghost Rider, który szybko pokazuje Blackthorne'owi, że ma większe doświadczenie we władaniu mocą, którą dysponują, chwyta go łańcuchem i rzuca go o budynek. Zbliżając się do przeciwnika mówi mu, że czekał dwadzieścia lat, aby się zemścić, i nic go nie powstrzyma.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Avengers 2 #5 Ultimate Comics Avengers 2 #5 Ultimate Comics Avengers 2 #5 Ultimate Comics Avengers 2 #5 Ultimate Comics Avengers 2 #5 Ultimate Comics Avengers 2 #5 Ultimate Comics Avengers 2 #5 Ultimate Comics Avengers 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.