Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics New Ultimates » Ultimate Comics New Ultimates #3

Ultimate Comics New Ultimates #3

Ultimate Comics New Ultimates #3

"Thor Reborn" - chapter 3: "Lies"

Postacie
Zapowiedź

Thor powraca, ale jeden z Ultimates musi umrzeć i zająć jego miejsce w Valhalli. Ponadto dowiemy się, jak Defenders zdobyli swoje nadludzkie zdolności.

Cytat

Hawkeye: "Times like this, I miss Nick Fury."
Ka-Zar: "Times like this, I miss the Savage Land."

Streszczenie

Dwa lata temu. Barbara Norriss żyje w kłamstwie. Mówi rodzicom, że ma dobre oceny w szkole, ale ledwo zdaje z klasy do klasy. Chwali się przyjaciołom, że pracuje w mieście jako modelka, ale ma tylko zajęcie w kawiarni. Pewnego dnia zauważa ogłoszenie o  grupie super-bohaterów poszukujących nowych członków. Tak poznaje Defenders, którzy jednak nie mają nadludzkich zdolności, ale Barbara i tak postanawia się do nich przyłączyć jako Valkyrie. Wkrótce spotyka Hanka Pyma i wdaje się z nim w romans, który kończy się po niefortunnym debiucie grupy w walce z przestępcami [The Ultimates 2 #6]. Zdesperowana dziewczyna przyjmuje propozycję Gunnara Golmena, norweskiego naukowca zajmującego się tworzeniem super-żołnierzy, przekonuje resztę Defenders, aby poszli w jej ślady i poddaje się zabiegowi.

Nowy Jork, teraz. Znajdujące się pod kontrolą Enchantress Valkyrie, Carol Danvers i Zarda paradują przez ulice miasta w towarzystwie armii trolli, prezentując pokonanych Ultimates. Dyrektor S.H.I.E.L.D. jest jednak świadoma swoich czynów, po cichu mówi Hawkeye'owi, że strzelała do niego ślepymi nabojami, podaje mu ostrze [fragment tarczy Capa] i mówi, że Black Panther, Ka-Zar i Shanna czekają w pogotowiu. Barton uwalnia się i nokautuje Carol, aby nie wzbudzać podejrzeń. T'Challa uderza Valkyrie i uwalnia Kapitana Amerykę, a przybysze z Savage Land nasyłają swoje tygrysy na Zardę i zajmują się Iron Manem. Następnie pojawiają się Giant Mani, którzy zabierają Ultimates do Triskelionu. Zarda chce ich ścigać, ale Enchantress powstrzymuje ją mówiąc, że nie muszą się spieszyć, ponieważ wiedzą, gdzie znaleźć ich wrogów, i w każdej chwili mogą się nimi zająć. Valkyrie mówi Lokiemu, że go zawiodła, ale on stwierdza, że jeszcze nie.

Valhalla. Thor domaga się, aby Hela spełniła swoją część umowy i wypuściła go na Ziemię. Ona przypomina mu, że według praw Odina, których nie może łamać, ktoś musi zająć jego miejsce. Kiedy bogini widzi, że Thor chce ją zaatakować, ostrzega go, że zrobi krzywdę swojemu synowi. Widząc, że ten jest zdziwiony jej zaawansowaną ciążą, Hela wyjaśnia, że w Valhalli czas płynie inaczej.

Triskelion. Hawkeye niecierpliwie czeka na koniec napraw pancerza Iron Mana i pyta się Carol, jak uniknęła wpływu Enchantress. Danvers mówi, że może nie jest Nickiem Furym, ale wie, co robi, i nie została zahipnotyzowana dzięki soczewkom kontaktowym, które osłoniły jej oczy. Kobieta uważa, że Barton powinien być jej wdzięczny, za uratowanie mu życia. Clintowi dalej nie podoba się praca dla niej i jej romans ze Starkiem, ale Carol mówi mu, że to, co ona i Tony robią po godzinach, to nie jego sprawa. Naprawy Iron Mana w międzyczasie dobiegają końca, Kapitan Ameryka daje Hawkeye'owi jego dawny łuk i Ultimates są gotowi do drugiego starcia z armią Lokiego. Wkrótce ruszają do ataku i podczas bitwy Barton znajduje odpowiedni moment i trafia strzałą Enchantress. Czar Amory pryska i Valkyrie znów jest sobą, zdaje sobie sprawę, co zrobiła i atakuje boga psot. Ten z łatwością zabiera jej miecz i przebija ją nim, mówiąc, że wcale go nie zawiodła. Kapitan Ameryka podbiega do dziewczyny, chcąc ją zabrać do Triskelionu, ale ona stwierdza, że chociaż raz jest zadowolona z siebie. Po chwili na budynku Empire State pojawia się żądny zemsty na Lokim Thor.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics New Ultimates #3 Ultimate Comics New Ultimates #3 Ultimate Comics New Ultimates #3 Ultimate Comics New Ultimates #3 Ultimate Comics New Ultimates #3 Ultimate Comics New Ultimates #3 Ultimate Comics New Ultimates #3 Ultimate Comics New Ultimates #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.