Avalon » Serie komiksowe » The Stand: Hardcases » The Stand: Hardcases #2

The Stand: Hardcases #2

Postacie
Zapowiedź

Śmieciarz dotarł do bazy Flagga - Las Vegas. Tymczasem Larry i jego przyjaciele zbliżają się do Boulder, gdzie zbierają się zwolennicy matki Abigail. Lucy Swann ma poważne wątpliwości co do Nadine. Nawet nie podejrzewa, jak bardzo są uzasadnione.

Cytat

Lucy: "Women know. Women almost always know..."

Streszczenie

Lloyd Henreid wita Śmieciarza w Las Vegas. Mówi, że Flagg jest chwilowo w LA, ale niedługo powinien wrócić, a wtedy się spotkają. Śmieciarz zwraca uwagę na wisior Lloyda, taki sam, jak z jego snów. Heinreid tłumaczy, że takie błyskotki są magiczne i że dostają je tylko najbardziej zaufani współpracownicy Flagga. Następnie zabiera Śmieciarza na śniadanie.

Tam poznaje on kolejnych mieszkańców Las Vegas: Kena DeMotta, Hectora Drogana, Whitnya Horgana i Ace'a. Wszyscy serdecznie witają nowego. Posiłek odbywa się w serdecznej atmosferze, wszyscy są w świetnych humorach, a Śmieciarz chyba po raz pierwszy w życiu czuje się szczęśliwy.

Tymczasem, w drodze do Wolnej Strefy Boulder, Lucy Swann rozmawia z sędzią Farrisem, który niedawno dołączył do ich grupy. Dziewczynę niepokoi zachowanie Larry'ego. Farris zgaduje, że zapewne Underwooda męczy poczucie winy po tym, jak jedna z ich towarzyszek umarła niedawno na cukrzycę. Lucy jest innego zdania. Czuje w kościach, że Larry jest nieszczęśliwie zakochany.

Lake Mead. Śmieciarz cały dzień pracuje nienadzorowany, zwijając miedziane druty. Czuje się świetnie. Po jakimś czasie przychodzi po niego Ken i mówi, że pora wracać do Vegas. Lloyd przekazał im rozkaz Flagga i nie ma co zwlekać. W autobusie ludzie plotkują, że to wina Hectora Drogana...

Na placu przed hotelem Grand, siedzibą Flagga, zgromadziły się setki. Henreid odnajduje Śmieciarza w tłumie. Zabiera go ze sobą na czoło zgromadzenia. Tam ofiaruje mu wisior, podobny do takiego, który sam nosi. Śmieciarz waha się tylko chwilę, po czym zawiesza lodowaty kamień na szyi, czując, że pieczętuje jakąś umowę.

Drzwi hotelu otwierają się. Dwójka mężczyzn prowadzi nagiego Hectora. Mężczyzna miota się na sznurze, krzycząc do znajomych, by się za nim wstawili, ale ci – wśród nich Śmieciarz – nie przyznają się do niego. Lloyd odczytuje wyrok za narkotyzowanie się: śmierć przez ukrzyżowanie. Hector jest przerażony, ale nie ma odwrotu. Śmieciarz pomaga trzymać Drogana, podczas gdy inni przybijają gwoździe. Kamień na szyi dodaje mu sił. Po chwili krzyż staje pionowo i wszyscy w milczeniu patrzą, jak z Hectora odchodzi życie.

Tej nocy, czując w kościach, że Boulder jest coraz bliżej, Lucy odnajduje siedzącego samotnie Larry'ego. Zwierza mu się, że niepokoi ją zachowanie Nadine. Kobieta twierdzi, że nie ma snów, ale nocami rzuca się i mówi przez sen. Rano zaś twierdzi, że nic jej się nie śniło. Larry też zauważył, że Nadine zachowuje się tym dziwniej, im są bliżej Boulder. W myślach jednak zrzuca to na swoje zachowanie, bo się jej narzucał. Lucy wie, że Larry jest w Nadine zakochany, ale proponuje, by tej nocy zdecydował się na drugą najlepszą. Po chwili mężczyzna się zgadza.

Jakiś czas po tym, jak Larry i Lucy zapadli w sen, budzi się Nadine. Zbudziło ją uczucie, że ktoś jej potrzebuje. Kobieta doskonale wie, o kogo chodzi. Widzi go we snach. Kiedy miała 16 lat zdała sobie sprawę, ze jej cnota należy do kogoś wskazanego przez przeznaczenie. Ostatnimi czasy zaczął coraz częściej nawiedzać jej myśli. Pragnęła, by wreszcie ją posiadł. I bała się go. Larry zaś mącił jej myśli. Zbliżając się do Gór Skalistych innym coraz częściej śniła się matka Abigail, jej – Randall Flagg. Wiedziała, że nie jest dobrym człowiekiem i żywiła jeszcze resztki nadziei, że w Boulder dobrzy ludzie uratują ją przed przeznaczonym jej zimnym pocałunkiem człowieka, który równie dobrze mógłby być śmiercią.

W Las Vegas Lloyd przychodzi po Śmieciarza. Flagg chce się z nim spotkać, więc mężczyzna zaprowadza go na najwyższe piętro hotelu. Tam czeka już Mroczny Człowiek. Wita śmieciarza i przy drinku zaczyna mu opowiadać, czego od niego oczekuje.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

The Stand: Hardcases #2 The Stand: Hardcases #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.