Avalon » Serie komiksowe » DoomWar » DoomWar #5

DoomWar #5

Postacie
Zapowiedź

Fantastic Four, Deadpool, Storm i dwójka Black Pantherów atakują tajne bazy Doctora Dooma, próbując zmusić go do otwartej walki. Ale gdy Doom w końcu wyruszy na wojnę, nie będzie stosować półśrodków.

Cytat

Mr. Fantastic: "Wade, you don't understand the risks. You don't have to do this."
Deadpool: "Thanks, Reed old chap, but I have insanely hot chicks waiting to help me turn Doc Doom into spam in a can. That's history book stuff. I could get my own comic book out of this."

Streszczenie

Shuri informuje swojego brata, że choć udało im się zdobyć lub zniszczyć wszystkie dotychczas zaatakowane bazy Dooma, to ponieśli ciężkie straty – jedna trzecia Dora Milaje nie żyje. W dodatku udało im się odzyskać zaledwie osiem procent skradzionego Vibranium. Stwierdza, że muszą zmienić taktykę i zaatakować samego Dooma. Reed odpiera jednak, że najpierw muszą go odszukać – co nie jest łatwe, bowiem nawet wykrywacz Vibranium nie jest w stanie znaleźć głównego składu metalu. T'Challa stwierdza, że istnieje pewien sposób, ale Richards twierdza, że jest to zbyt niebezpieczne. Były król Wakandy jest jednak gotowy na wszystko.

W tajnym laboratorium Dooma Broker ostrzega swego szefa przed niedocenianiem swych przeciwników. Stwierdza również, że dyktator potrzebuje atakowanej przez wakandyjskie siły infrastruktury, by dalej prowadzić swoje działania. Victor odpiera jednak, że jutro to wszystko nie będzie miało znaczenia.

Deadpool pojawia się w kryjówce T'Challi z worem pełnym głów Doombotów i narzeka, że Doktora nie było w Latverii od tygodni. Reed stara się przekonać T'Challę do odwołania najemnika, Wade jednak ucisza go i przypominając, że został wynajęty do zabicia Dooma, prosi o wskazanie miejsca jego pobytu. T'Challa i Reed prowadzą go więc do sporej wielkości wrót. Król wyjaśnia, że od czasu ataku na jego osobę zaczął zastanawiać się nad sposobem pokonania Dooma. Wtedy też odkrył "Shadow Physics", dziedzinę łączącą fizykę kwantową z alchemią. Tak, jak na poziomie kwantowym wszystkie rzeczy są ze sobą połączone [na tej zasadzie działa wykrywacz Vibranium – przyp. S_O], dzięki tej dyscyplinie możliwe jest stworzenie strefy, dzięki której człowiek znajdujący się w jej wnętrzu byłby jednocześnie wszędzie i nigdzie. Stwierdza, że chociaż technologia Dooma uniemożliwia im wyznaczenie miejsca, w którym znajduje się Vibranium, nadal mogą je znaleźć na poziomie kwantowym, a potem przenieść tam osobę za pomocą wspomnianej strefy, znajdującej się w "Nowhere Room" za wrotami. Richards protestuje, przypominając, że ktokolwiek próbujący skorzystać z tego sposobu postradałby zmysły lub zostałby rozerwany na strzępy, a najprawdopodobniej oba naraz. T'Challa jednak zdaje sobie z tego sprawę i przedstawia Deadpoolowi jego wsparcie – oddział Dora Milaje do zadań specjalnych, "Midnight Angels".

Tymczasem, w jednej z baz Dooma, N'iix odkrywa, że podczas walki uszkodzone zostały zabezpieczenia budowli i że komputery nie uległy autodestrukcji. Stwierdza, że przy odrobinie szczęścia będą mogli się połączyć z kontami bankowymi łotra.

Tymczasem Reed łączy się z War Machinem. Informuje go, że T'Challa jest zdesperowany i w tej desperacji jest gotów się posunąć do zabójstwa głowy państwa lub wręcz do otwartej wojny z Latverią. Stwierdza, że muszą go przekonać, że z Doomem da się wygrać bez sięgania po ostateczności, zanim wywoła Trzecią Wojnę Światową.

Nagle T'Challa odkrywa, że w okolicach zdobytych baz nadal ukrywały się Doomboty, które atakują oddziały Storm i Shuri. Także członkowie Fantastic Four, którzy idąc za wskazaniami wykrywacza Vibranium dotarli do ruin Palenque [to tam, gdzie znajduje się ta majska płaskorzeźba astronauty – przyp. S_O], zostają zaatakowani przez wynajętych przez Brokera superłotrów. Okazuje się, że roboty Dooma już znalazły sposób, by pokonać noszące zbroje z Vibranium wojowniczki. Gdy wszystko wydaje się stracone, Shuri zostaje uratowana przez War Machine.

Deadpool jest przygotowywany do podróży. Reed jeszcze raz ostrzega, że istnieje możliwość, że wszystkie molekuły w ciele najemnika eksplodują, Wade jednak jest zbyt podekscytowany myślą o walce ramię w ramię z seksownymi wojowniczkami, by się przejmować. T'Challa przypomina mu, by po przybyciu na miejsce użył nadajnika, by wezwać oczekujące na orbicie Midnight Angels, po czym prowadzi go do Shadow Room. Gdy wrota zamykają się za Wilsonem, T'Challa tłumaczy Richardsowi, że nie mają czasu, by być ostrożni i że Doom nigdy nie będzie się tego spodziewał.

Spytany, Rhodey wyjaśnia, że to nie T'Challa go wezwał, lecz "przyjaciel rodziny". Gdy dowiaduje się, że Doomboty nauczyły się już zwalczać Dora Milaje, wręcza Shuri zasilacz repulsorowy, który powinien zmienić sytuację na polu walki.

W bazie Dooma pani Tickle wzywa do siebie Brokera. Razem odkrywają, że ktoś – najpewniej Black Panther – włamał się do ich kont i wszystkie ich pieniądze wysłał różnym fundacjom dobroczynnym. Declun stwierdza, że nie spodoba się to Doktorowi.

Deadpool "wychodzi" z Shadow Roomu w wielkim, kamiennym korytarzu. Stwierdza, że nie było tak źle, wtedy jednak jego ciało zaczyna się rozpadać. Dwadzieścia minut później, gdy już poskładał się do kupy, odkrywa, że znajduje się z powrotem w Latverii. Kontaktuje się z T'Challą, zapewniając, że wezwał Midnight Angels i wspólnie z nim domyśla się, że Doom posiada tajne laboratorium w podziemiach, osłaniane przed ich skanami.

Reed próbuje przekonać T'Challę, że bez dowodów nie mogą zaatakować Latverii bez wzbudzenia niepokojów na arenie międzynarodowej i próbuje przekonać przyjaciela do zaniechania. Król Wakandy odpiera jednak, stwierdzając iż Doom posunął się za daleko i że czas na politykę się skończył, a wojna to jedyny sposób, by go pokonać.

Tymczasem w Latverii Deadpool zostaje zaatakowany przez władcę kraju. Po chwili Doom, w nowej, ulepszonej zbroi, skręca kark najemnika.

Autor: S_O

Galeria numeru

DoomWar #5 DoomWar #5 DoomWar #5 DoomWar #5 DoomWar #5 DoomWar #5 DoomWar #5 DoomWar #5 DoomWar #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.