Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #206

X-Factor #206

Postacie
Zapowiedź

Członkowie X-Factor znowu razem! I w samą porę, bo Bolivar Trask postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i osobiście poprowadzić atak na mutancką agencję detektywistyczną.

Streszczenie

W Nowym Jorku przed bazą X-Factor zbierają się kolejne oddziały MRD, w tym pułkownik Moran. Postanawiają więcej nie zwlekać – rozpoczynają otwarty atak. Przez okna budynku zostają wrzucone świece dymne, po chwili wkraczają agenci. Szybko odkrywają, że... nikogo w nim nie ma! Trask jest tym faktem wielce zdenerwowany, postanawia posunąć się do ostateczności. Mężczyzna rozkazuje, aby żołnierze wyposażyli się w wykrywacze DNA i przeczesali każdy zakamarek Nowego Jorku w poszukiwania mutantów.

Południowa Ameryka. MRD ma kolejnego asa w rękawie. Postanawiają zbombardować świątynię siłami powietrznymi. Żołnierze wycofują się z terenu budowli.

Wnętrze świątyni. Guido domyśla się, że MRD chce ich załatwić z powietrza. Proponuje, aby Mordo za pomocą swojej magii przeniósł ich do pozostałych członków X-Factor. Baron nie uważa tego za dobry pomysł, gdyż wtedy straci dużo energii potrzebnej mu do walki z rakiem. W tym momencie budzi się Monet, która wyzywa maga od wampirów i ma ochotę udusić go gołymi rękami. Baron daje znać, że nie jest dumny ze swoich dokonań, chce się tylko uleczyć za pomocą energii M. Dobijają targu – Mordo przeniesie ich do reszty X-Factor, a kobieta pomoże mu w walce z jego słabością. Mag wypowiada zaklęcie i w ostatniej chwili przechodzą przez portal.

Irlandia. Theresa budzi się na tylnym siedzeniu pędzącego jeepa, którego prowadzi Shatterstar w towarzystwie Layli. Terry jest z przerażona miejscem, w którym się znajduje, i tym, że Gaveedra kieruje samochodem. Na pierwszy rzut oka obawy wydają się słuszne, ponieważ pojazd porusza się środkiem jezdni, powodując liczne wypadki, ale mężczyzna radzi sobie doskonale unikając nadjeżdżających z przeciwka samochodów. Seven informuje, iż niedługo zregeneruje się na tyle, aby móc się przenieść. Pomimo optymizmu kolegów, Banshee przeraża fakt, że kilkadziesiąt metrów dalej czekają na nich agenci MRD wyposażeni w czołg. Jest to niepotrzebne, gdyż parę sekund później Layla przejmuje stery pojazdu, a Shatterstar otwiera portal, który teleportuje ich tam, gdziekolwiek jest X-Factor.

W Nowym Jorku MRD spotyka się ze wątpliwościami co do swoich rozkazów ze strony policji. Zostają one jednak szybko rozwiane. Moran zostaje poinformowany o aktualnym miejscu pobytu X-Factor, którym są nabrzeżne magazyny. Zlokalizowali ich za pomocą urządzenia zamontowanego w samochodzie, który skradli Shatterstar i Layla. Przez ulicę przejeżdża ogromny czołg.

Nabrzeże. W jednym z magazynów znajdują się Madrox, Longshot, Rictor i Darwin. James prosi o cud – w tej chwili w pomieszczeniu pojawiają się Mordo, Guido, St. Croix i Monet oraz Shatterstar, Layla i Theresa. Darwin rzuca się na nieprzytomnego Barona za to, co zrobił Monet – w ostatniej chwili powstrzymuje go jednak Guido. Mimo tego, M nadal chce dotrzymać swojej części umowy. Jednakże nie ma czasu na rozmowy, bowiem dach budynku niszczy olbrzymi chodzący czołg. James podczas walki spogląda na swych współpracujących kompanów. Dochodzi do wniosku, iż Scott miał rację co do tego, że wspólnym siłami można przezwyciężyć wszystko. Strong Guy i Seven walczą ramię w ramię przeciw oddziałom MRD, mnóstwo duplikatów Madroxa ginie, a Layla niszczy duże ostrze maszyny kierowanej przez Traska. Miller rozkazuje Monet, aby ta poleciała do centrum dowodzenia pojazdu i tam rozprawiła się z jego kapitanem. Jej telepatyczny atak przerywa jego połączenie z Bastionem, ten więc wykorzystuje chwilę wolności i strzela sobie w głowę – to koniec. X-Factor odpierają ataki wroga, tym samym wygrywając bitwę. Na szczątkach maszyny stoją James i Terry trzymający się za ręce.

Autor: Damiano

Galeria numeru

X-Factor #206 X-Factor #206 X-Factor #206 X-Factor #206 X-Factor #206 X-Factor #206 X-Factor #206 X-Factor #206 X-Factor #206

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.