Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Weapon X » Wolverine: Weapon X #14

Wolverine: Weapon X #14

Wolverine: Weapon X #14

"Tomorrow Dies Today" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Wolverine i Captain America walczą o przeżycie, jednak najważniejszą bitwą może się okazać ta rozgrywana w umyśle Deathloka - o jego duszę. A jako bonus - laserowe szpony.

Cytat

Pracownik Roxxonu: "As of this quarter, we are now officially the most powerful corporation in all of human history. We have no real competitors to speak of, except for maybe God, nd we've got our eye on him."

Streszczenie

Dwadzieścia lat w przyszłości. Pewien więzień opowiada o swoim życiu – jak urodził się w miejscu zwanym Dunwich Sanatorium jako dziecko dwojga pacjentów i jak przez pierwsze lata swego życia każdą chwilę spędzał wśród morderców i szaleńców. Jak sam zaczął zabijać, bo było to jedyne, co umiał robić, jak stało się to dla niego źródłem adrenaliny i jak teraz, po dwóch latach w zamknięciu, nie może bez tego wytrzymać. Jego rozmówcy bardzo się to podoba.

Niedługo później skazaniec wychodzi razem ze swoim wybawicielem, nie mogąc uwierzyć, że może on wyciągnąć z więzienia kogoś z wyrokiem śmierci. Mężczyzna odpiera, że było to nadzwyczaj łatwe – w końcu zakład ten należy do nich, czyli do Roxxonu. Informuje byłego więźnia, że będzie teraz dla nich pracował zabijając ludzi, a ten chętnie się zgadza i pyta, co musi zrobić najpierw. Okazuje się, że odpowiedź brzmi: "umrzeć", bowiem przedstawiciel Roxxonu wyciąga zza pazuchy pistolet i strzela swemu rozmówcy w głowę.

Jakiś czas później zabity budzi się, myśląc, że trafił do zaświatów. Okazuje się jednak, że znajduje się w pomieszczeniu, w którym pewien mężczyzna opowiada o najnowszych osiągnięciach Roxxonu. Słysząc w swojej głowie mechaniczny głos i widząc swoje nie mniej mechaniczne ręce domyśla się, że firma przeprowadzała na nim jakieś eksperymenty. Tymczasem jeden z pracowników Roxxonu zaczyna opowiadać o jednym z najważniejszych dokonań korporacji, czyli ich służbach pokojowych. Bazując na zapiskach doktora Heimergingera, który wykorzystywał ciała żołnierzy do stworzenia oddziału skomputeryzowanych zombie, stworzyli oni własne cyborgi, martwych żołnierzy zastępując seryjnymi mordercami. Okazało się jednak, że ciężko było je utrzymać w ryzach, w następnej serii zaimplementowano więc sztuczną inteligencję, która kontroluje, wspomaga i, w razie czego, powstrzymuje działania ludzkiej części cyborga - i tak powstała najnowsza wersja oficerów porządkowych Roxxonu lub, jak nazywa ich dział marketingu, "Peaceloków". W tym momencie cyborg stworzony z naszego znajomego mordercy wstaje i próbuje zabić pracowników korporacji, wspomniana "sztuczna inteligencja" mu jednak na to nie pozwala. Jego oprawca zgaduje, o czym myśli Deathlok i po cichu zapewnia go, że już niedługo będzie miał szansę kogoś zabić.

I rzeczywiście, niedługo później Deathlok wyważa drzwi pewnego domku i celując do gospodarza, informuje, że jest on oskarżony o zniesławianie Roxxonu. "Przestępca" szybko pada zabity, a cyborg, wyraźnie zadowolony, zamierza wykończyć też jego rodzinę. Nie pozwala mu jednak na to sztuczna inteligencja, która każe mu udać się do następnego celu.

Pięć lat i jakieś 350 ofiar później Deathlok obserwuje umierającego w kałuży kwasu Wolverine'a, żałując jedynie, że nie ma nosa, żeby delektować się zapachem. Sztuczna inteligencja informuje go o jego następnym zadaniu – przeniesieniu się w przeszłość i zlikwidowaniu przyszłych przywódców oporu, w tej chwili jednak atakuje oddział pod wodzą Mirandy, cyborg zaczyna więc razem z innymi Deathlokami chronić wehikułu czasu.

W teraźniejszości Deathlok po raz kolejny próbuje zabić Mirandę, jego sztuczna inteligencja jednak znowu się zawiesza. Postanawia więc przejąć bezpośrednią kontrolę nad ciałem, w tym jednak momencie atakują go Wolverine i Captain America, pozwalając Mirandzie i Wakowskiemu na ucieczkę. Zajęty walką z herosami, cyborg przesyła swe koordynaty pozostałym przybyszom z przyszłości, które teleportują się i rozpoczynają pościg za dziewczyną.

W przyszłości Wakowski dostaje rozkaz wysadzenia wehikułu, gdy więc reszta zespołu go osłania, on pędzi w stronę maszyny. Tymczasem Generał, zakapturzona postać ze świecącym okiem, zostaje powiadomiony, że zdobyli informacje na temat biorących udział w starciu Deathoków i że mogą wysłać ich agentkę w przeszłości do zabicia ich wersji z tamtych czasów. Oznacza to jednak mordowanie dzieci.

W teraźniejszości Miranda i wyraźnie zdenerwowany tym, że wszyscy nazywają go po nazwisku, Wakowski uciekają przed Deathlokami, gdy nagle jeden z nich trafia chłopaka. Gdy on umiera, jego starsza wersja zostaje wymazana z przyszłości na chwilę przed zdetonowaniem bomby. Nigdy nie mając swego wiernego podwładnego, przyszła Miranda postanawia sama wysadzić wehikuł czasu. W tym samym czasie Generał, poinformowany o tym, że Deathloki w przeszłości zmieniają ich historię, decyduje się wysłać informację o ich tożsamości [a wykorzystuje do tego mózgi telepatów w słojach – przyp. S_O]. Teraźniejsza Miranda otrzymuje te dane i zaczyna pędzić w kierunku domu młodzieżowego, nadal ścigana przez Deathloki. Te jednak zostają zatrzymane przez wracających do akcji Steve'a i New Avengers. Za dziewczyną udaje się więc tylko jeden cyborg – ten, który walczył z Loganem i Buckym, a teraz się teleportował. Fioletowowłosa tymczasem wpada do kuchni w centrum i porywa jeden z noży.

W przyszłości Miranda pędzi w kierunku wehikułu i rzuca w jego stronę bombę. Ta zostaje jednak przechwycona i zniszczona przez Deathloka, który teraz zamierza zabić kobietę.

W teraźniejszości cyborg szuka dziewczyny, ta więc woła go informując, że chce mu kogoś przedstawić. Przykładając ostrze noża do szyi pewnego chłopca informuje zabójcę, że patrzy na samego siebie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Weapon X #14 Wolverine: Weapon X #14 Wolverine: Weapon X #14 Wolverine: Weapon X #14 Wolverine: Weapon X #14 Wolverine: Weapon X #14 Wolverine: Weapon X #14 Wolverine: Weapon X #14 Wolverine: Weapon X #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.