Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #54

Incredible Hulk vol. 3 #54

Incredible Hulk vol. 3 #54

"Dark Mind, Dark Hearts" - part 5: "Welcome To Entropy"

Postacie
Cytat

Abomination: "Well. The redoubtable Dr. Banner and his vulgar counterpart! Allow me to introduce my lovely wife, Nadia. Oh! Forgot -- you've already had the pleasure!"

Streszczenie

Zgliszcza Entropy. Abomination staje wreszcie oko w oko ze swoim odwiecznym rywalem - Hulkiem. Nie trzeba było czekać zbyt długo, aby stać się świadkiem początku zmagań obu tytanów. Pierwszy ruch wykonał Emil, uderzając nagle Hulka.

Zupełnie gdzie indziej agent Baxter spotkał się z wysłannikiem Home Base, któremu ma przekazać płytę z zawartością zdradzającą tożsamość słynnego Mr. Blue.

Zgliszcza Entropy. Początek pojedynku ewidentnie nie należy do Hulka, mocno obijanego przez swojego rywala. Abomination zadowolony z siebie okłada niemalże bezbronnego Hulkstera. Nagle do walki wmieszała się Nadia, oskarżając Emila o śmierć Betty i o ich własne problemy. Wściekły Abomination ani myśli słuchać lamentów swojej byłej żony i powala ją jednym ciosem. Wtem do ataku rusza Hulk i nokautuje Blonskiego.

Baxter, wyraźnie dumny z siebie i wierzący, że przechytrzył wszystkich graczy, przekazuje płytkę w zamian za sowitą gratyfikację. Już w samochodzie wysłannik Home Base ładuje DVD i wraz z szefem odkrywa tajemnicę Mr. Blue. Tymczasem gdzieś w oddali bogatszy agent Baxter wylatuje w powietrze razem ze swoim samochodem.

Zgliszcza Entropy. Abomination prowadzi wyrównane zmagania z Hulkiem, który uzmysławia swojemu arcywrogowi, że z chwilą utraty wszelkiej kontroli nic go już nie powstrzyma. Emil nie wydaje się być tym zbytnio poruszony i dziarsko naciera na Hulka. Po jednym z ciosów Hulkster wraca do postaci Bruce'a, czym rozwściecza Blonsky'ego. Abomination pragnie zabić wielkiego Hulka, a nie słabego człowieczka, jednak nagła zamiana Bannera okazała się być jedynie wybiegiem. Na tyle skutecznym, że Blonsky daje się nabrać i nadziać na kontrę powracającego Hulka.

Home Base. Szefostwo jest totalnie zaskoczone faktem, iż Mr. Blue okazuje się być agentką S-3. Przez cały czas donosiła ona o wszystkim Bannerowi, czym "zasłużyła" sobie na śmierć.

Zniszczona baza wojskowa, z której uciekł Abomination. S-2 nie żyje. Mocno otępiała i ranna S-3 stara się ostrzec Bannera, lecz nie ma to większego znaczenia, ponieważ Hulk i Abomination walczą ze sobą z niezwykłą zaciętością. Pojedynek trwałby zapewne bardzo długo, gdy nie błąd popełniony przez Blonsky'ego. Otóż w najmniej odpowiedniej chwili wspomniał on o zmarłej Betty, ukochanej Bruce'a, czym spowodował nagły wzrost agresji i tym samym siły u Hulka. Finał dla Abominationa okazał się być mało ciekawy, a raczej bolesny, po tym, jak znokautowany został pchnięty w nadlatujący śmigłowiec bojowy z kolejnymi agentami Home Base. Eksplozja oraz jęzory ognia otuliły skrzętnie bezwładne ciało Abominationa.

Kilkadziesiąt kilometrów dalej, w zniszczonej bazie, wysłannicy Home Base znaleźli zmasakrowane ciało Mr. Blue. Dla pewności sprawdzili jej dowód i posłali kilka kulek. Nie wiedzieli jednak, że to ciało zupełnie kogoś innego, przebrane w ciuchy agentki S-3. Sama Mr. Blue przewidziała to wszystko i leżała tuż obok, czekając z zimną krwią, aż jej oprawcy odejdą. Przebiegły plan się powiódł i eks-agentka S-3 uratowała swoją skórę.

Autor: Buck10

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #54

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.