Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #53

Incredible Hulk vol. 3 #53

Incredible Hulk vol. 3 #53

"Dark Mind, Dark Hearts" - part 4: "Enemy Mine"

Postacie
Cytat

Hulk: "Hey, Emil... pick on someone your own size."

Streszczenie

Powróciwszy do miejsca przetrzymywania Abominationa, agenci S-2 i S-3 instruują go, co ma zrobić, aby plan przyszykowany przez Home Base wypalił. Misja polega na przedostaniu się do miasta Entropy, gdzie dokładnie o 12 spotka swoją żonę. Ma ją dostać w nagrodę i zabić przy okazji Bannera. Wtem agentka S-3 obraca się przeciwko swojemu partnerowi i oznajmia mu, że pora na małą zmianę w planach. Między obojgiem wywiązuje się szamotanina, w konsekwencji której uwolniony zostaje Abomination. Szybkim klaśnięciem ogłusza on nadgorliwych agentów i wydostaje się na powietrze.

Nadia także otrzymuje polecenie udania się do Entropy od samego szefa Home Base, bowiem o 12 czeka ją spotkanie z byłym mężem, na którym pragnie się zemścić za krzywdy wyrządzone w przeszłości.

Rankiem przy śniadaniu Nadia zbiera się w sobie i wyjawia Bruce'owi całą prawdę o sobie. Przyznaje się, że jej mężem jest Emil Blonsky, znany lepiej jako Abomination. Blizny na jej twarzy są spadkiem po ich wspólnym życiu. Znęcał się nad nią, bił i upokarzał, czym zasłużył sobie na bolesną zemstę. Gdy tylko nadarzyła się okazja na wyjazd do USA, skorzystała z niej, gdzie skontaktowała się z nią tajna organizacja. Zaproponowali jej pomoc w odnalezieniu Emila i zemszczeniu się. Warunkiem było wystawienie Bannera. Nadia zdradza zamierzenia Home Base, przez co Bruce dowiaduje się o małym rodzinnym spotkaniu w Entropy. Kobieta przyznaje, że nie jest w stanie wydać tak dobrego i uczciwego mężczyzny, jakim jest Bruce. Dlatego musi wziąć sprawy w swoje ręce i raz na zawsze zamknąć rozdział z Emilem. Banner stara się wyperswadować jej szalony pomysł konfrontacji z Abominationem. Przekonuje ją, że nie zabije go, bowiem nie jest pewien, czy sam Hulk potrafi dokonać takiej rzeczy. Jest już jednak za późno na dyskusję, ponieważ Nadia wrzuciła Bruce'owi pigułki nasenne do kawy. Osunąwszy się na podłogę Banner widzi wychodzącą Nadię, która udaje się na spotkanie ze swoim losem.

W tym samym czasie Abomination sieje pożogę i śmierć w Entropy, gdzie niewinni ludzie padają od jego ciosów, a niegdyś piękne i spokojne miasto przemienia się w stertę gruzów.

Banner nie ma zamiaru się poddawać i w akcie desperacji rozcina sobie dłoń, aby tylko zostać przytomnym i świadomym swoich czynów. Ledwo trzymając się na nogach wsiada do półciężarówki i rusza w stronę Entropy.

Rozjuszony Emil wykrzykuje ile sił w płucach imię Nadii, która zjawia się w celu skonfrontowania z demonami przeszłości. Ewidentnie zadowolony Emil cieszy się na samą myśl, że przyjdzie mu zdyscyplinować niewierną żonę. Nadia informuje go jednak, że z planów pochwycenia Hulka nic nie wyjdzie, gdyż ostrzegła ona Bannera i ten nie zjawi się w mieście. Sama natomiast ma zamiar zemścić się i użyć ładunku, który znajduje się w karku Abominationa. Ku jej olbrzymiemu zaskoczeniu detonator dostarczony przez Home Base nie działa. Rozbawionemu Emilowi przerywa znienacka Hulk, który sugeruje, aby zmierzył się on z kimś o podobnych rozmiarach.

Autor: Buck10

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #53

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.