Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #52

Incredible Hulk vol. 3 #52

Incredible Hulk vol. 3 #52

"Dark Mind, Dark Hearts" - part 3: "Vicious Circles"

Postacie
Cytat

szef Home Base: "Whatever is the matter, S-3...? Bit paranoid today, are we?"

Streszczenie

Hulkster łapie wystraszoną Nadię i zaczyna ją obwąchiwać. Ta jednak nie traci rezonu i policzkuje zielonego olbrzyma, który wyraźnie zaskoczony puszcza delikatną kobietę. Po tym zajściu wraca on do ludzkiej postaci i już jako Bruce Banner przyznaje się, że nic nie pamięta. Nadia nie mówi mu prawdy i obydwoje wracają do domu.

Agent Baxter przeglądając zawartość płyty odkrywa, że dotyczy ona pewnej kobiety, która zdecydowała się na bardzo poważną operację plastyczną. Jest on pod wrażeniem poświęcenia owej osoby i pracy, jaką wykonali chirurdzy, lecz jeszcze większe zdziwienie ogarnia go w chwili, gdy dowiaduje się, kim ta tajemnicza persona jest. Baxter dochodzi do wniosku, że taka informacja przyda się Home Base i zapewne dostanie za nią słoną zapłatę. Nie przeszkadza mu nawet napastnik wysłany w celu przejęcia płytki. Po krótkiej walce Baxter podbija jedynie cenę i grozi, że podobne akcje spotkają się z jego zdecydowanymi kontr posunięciami, innymi słowy nie odsprzeda zawartości znajdującej się na srebrnym krążku.

W zajeździe na pustyni Bruce podjął trudną decyzję i postanowił wyjawić całą prawdę o sobie. Tak bardzo zaufał Nadii, że nie chciał niczego ukrywać i uznał, że zasługuje ona na szczerość. Przyznał się, iż naprawdę nazywa się Bruce Banner i jest ścigany za rzekome zabójstwo młodego chłopca imieniem Ricky Myers. Wierzy on jednak w to, że cała ta nagonka jest ukartowana i dzieciak wciąż żyje gdzieś, nie zdając sobie sprawy z ogromu problemów, jakich przysporzył. Bruce tłumaczy Nadii, że zrobi wszystko, aby oczyścić swoje imię i tym samym odszukać Myersa. Wyznaniem tym wyraźnie zaimponował kobiecie, której coraz bardziej ciąży cała ta jej tajna operacja. Wieczorem, po tym, jak uśpiła ponownie Bannera, Nadia kontaktuje się i zadaje niewygodne pytanie skrytemu szefowi Home Base. Martwi się o Bruce'a i stara się za wszelką cenę uzyskać gwarancję, że nic mu się nie stanie.

Gdzieś w zupełnie innym miejscu agent Baxter szykuje się na spotkanie z wysłannikami Home Base, aby przekazać cenny towar i dużo na tym zarobić. Informacje zawarte na płycie są szalenie ważne, albowiem zawarta jest tam prawdziwa tożsamość Mr. Blue - osoby, która nieustannie bruździ w planach Home Base i pomaga Bruce'owi Bannerowi!

Autor: Buck10

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #52

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.