Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #580

Fantastic Four #580

Fantastic Four #580

"Frank-Tastic Four"

Postacie
Zapowiedź

Ogromny sklep z zabawkami pełen zabójczych video-dzieciaków i Lego morderców. Podziemny labirynt zamieszkały przez szwedzkie nianie. The Impossible Man. Arcade. I opiekunka zwana Johnny Storm... Nadchodzą Frank-tastic Four!

Cytat

Dragon Man: "I suggested a mass-to-energy converter."
Thing: "Uh-huh."
Atlantyda: "I thought artificially-generated, perfectfood was a pretty solid suggestion."
Thing: "That don't sound so good."
Thirtie-Two: "And I still think we should build a death ray."
Thing: "Shockin'."

Streszczenie

Reed omawia ze swoimi uczniami ich pierwszy projekt, o którego temacie pozwolił im zadecydować. Pyta się, w jaki sposób obeszli oni problemy, z którymi stykał się w przeszłości, próbując rozwiązać ten problem. Alex zaczyna więc wyjaśniać, że Fantastic za bardzo skupiał się na jego ostatecznym rozwiązaniu. Nie może jednak rozwinąć tej myśli, bo do sali wchodzą Franklin i Leech. Chłopak przypomina ojcu, że obiecał zabrać ich na premierę nowej serii zabawek, ten jednak przeprasza tłumacząc, że pojawiła się pewna ważna kwestia, która wymaga jego uwagi. A że Sue jest zajęta na Biegunie, Reeda zastąpi Johnny.

Ten czeka już na chłopców w hollu, a widząc smutną minę siostrzeńca zgaduje, że ma za złe swemu tacie, że wystawił go do wiatru. Tłumaczy więc Franklinowi, że jego ojciec również więcej czasu spędzał z Susan, bo oboje byli mózgowcami i mieli znacznie więcej wspólnego ze sobą niż Johnny z którymś z nich. Ale nie znaczy to, że kochał Sue bardziej niż jego. Zauważa też, że zna świetny sposób, w jaki chłopiec może się odpłacić swojemu tacie i pokazuje złotą kartę kredytową Reeda.

W gigantycznym sklepie z zabawkami "Arcade's" Johnny i dwójka jego podopiecznych przechadzają się wśród wystaw, gdy nagle zauważają Arcade'a we własnej osobie. Torch jest gotowy do walki, ale przed atakiem powstrzymuje go Impossible Man. Wyjaśnia on, że były geniusz zbrodni pracuje teraz w przemyśle rozrywkowym i że niedawno zawarli umowę na produkcję linii zabawek wykorzystujących wizerunek kosmity. Arcade zapewnia, że woli zarabiać furę pieniędzy niż zabijać superherosów i odchodzi wraz z Impossible Manem przypominając, że najwyższa pora przygotować się do występu.

Kilka chwil później partnerzy w biznesie stają przed tłumem dzieciaków, po raz pierwszy prezentując nową linię zabawek – figurek, poduszek, gigantycznych pięści i innych, wszystko sygnowane logiem Impossible Mana. Gdy jednak tylko kosmita przecina ceremonialną wstęgę, Arcade zrzuca na niego gigantyczne kowadło [klasyka jest zawsze najlepsza – przyp. S_O] i wysyła zabawki do ataku na zebranych. Wśród poszkodowanych znajduje się Leech, podczas więc gdy Torch i Impossible Man próbują walczyć z lalkami, wściekły Franklin postanawia zająć się Arcadem. Za pomocą swoich mocy ożywia wielkiego, pluszowego dinozaura, który zaciska szczęki na szaleńcu. Bez jego rozkazów zabawki szybko zostają spalone przez Human Torcha. Impossible Man rozpacza nad ich utratą, ale po chwili ujawnia, że tylko się zgrywał i dziękuje przyjaciołom za pomoc. Zapewnia, że jeśli kiedykolwiek będą potrzebować pomocy, na pewno się zjawi.

A tymczasem, na Nu-World... Po 515 latach od ostatniej wizyty Fantastycznej Czwórki syntezoid Moy-2515 osiąga pełnię świadomości, a wraz z nią wspomnienia oryginalnej Alyssy Moy, i postanawia wybaczyć Tedowi jego winy. Po kolejnych 133 latach Ted przesyła do swego umysłu całą wiedzę zgromadzoną na Nu-World i ucieka z Moy-2515 na Ziemię. Poza zasięgiem czarnej dziury planeta, na której wylądował gigantyczny Alex Ultron i nazwana "Planet Ultron" zostaje sterraformowana, a liczba jej mieszkańców osiąga miliard. A na Nu-World, 820 lat od ostatniej wizyty FF, ciało Natalie X umiera, ale ona sama żyje nadal w podświadomości mieszkańców. Po kolejnych dwustu latach Lightwave coraz bardziej tęskni za czasami spędzonymi z Galactusem. A po następnych dwustu latach Banner Junior ustępuje miejsca Maestro...

Tymczasem, na Ziemi. W Budynku Baxtera Thing spotyka się z uczniami Reeda. Valeria wyjaśnia, że jej ojciec pozwolił im wybrać temat pierwszego projektu, a oni, na sugestię młodych moloidów, postanowili uczynić nim Bena. Gdy ten, choć zaszczycony, nie za bardzo rozumie, o co chodzi, dziewczynka wyjaśnia, że znaleźli sposób, by przywrócić mu ludzki wygląd. Grimm początkowo myśli, że to jakieś kpiny i zamierza wyjść, Reed jednak go powstrzymuje, a jego uczniowie wyjaśniają, że Richards zawsze próbował zmienić go z powrotem w człowieka, co było niemożliwe – promieniowanie, na które się natknęli tamtego pamiętnego dnia, całkowicie zmieniło ich strukturę genetyczną. Kluczem okazało się znalezienie sposobu na "wyłączenie" mocy Thinga, tak jak to robi reszta drużyny – i to im się udało. Pokazując bohaterowi fiolkę informują, że gdyby przyjął ten medykament wcześniej, na początku swej kariery superherosa, byłby w stanie przekształcać się wedle woli, teraz jednak, ze względu na długi okres przebywania w kamiennej formie, będzie mógł zmieniać się w człowieka tylko na jeden tydzień w roku, a do tego nie będzie w stanie kontrolować przemian. Po chwili namysłu Ben zgadza się. Alex wręcza mu fiolkę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four #580 Fantastic Four #580 Fantastic Four #580 Fantastic Four #580 Fantastic Four #580 Fantastic Four #580 Fantastic Four #580 Fantastic Four #580

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.