Avalon » Serie komiksowe » PunisherMax » PunisherMax #8

PunisherMax #8

PunisherMax #8

"Bullseye" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Frank dokonał złego wyboru, kiedy zdecydował się na ściganie skorumpowanego policjanta na usługach Kingpina. Mieć na karku psychotycznego mordercę o pseudonimie Bullseye to jedno, ale Punisher jest wstanie oprzeć się całej nowojorskiej policji?

Streszczenie

Bullseye w szlafroku szykuje śniadanie. Przy stole siedzi związana i zakneblowana rodzina, której ojca wczoraj zabił. Opowiada im jakim historię Franka. Był on kiedyś człowiekiem rodzinnym i teraz on stara się zrozumieć, jak to jest. Musi przyznać, że nawet mu się to podoba. Nawet małżeński sex wczoraj w nocy był bardzo przyjemny. Teraz wszyscy musza zjeść śniadanie, ponieważ później idą do parku na piknik.

Do pokoju Fiska puka służący. Przyniósł mu śniadanie. Kiedy podaje do stołu, pyta się, czy Vanessa dołączy do niego przy posiłku. Wilson wie, że żona leży w łazience spita do nieprzytomności. Każe lokajowi wyjść.

Frank budzi swojego więźnia. Sierżant leży związany na ziemi, a koło niego lezą paczki z suszonym mięsem. To jego śniadanie. Po posiłku Punisher zada mu kilka pytań. Policjant jest twardy. Nie ma zamiaru mówić. Nawet Punisher nie jest tak głupi, aby zabić glinę. Castle odpiera, że jest skorumpowanym policjantem na usługach Fiska i nie musi go zabijać, aby zmusić go do mówienia. Sekatorem odcina swojej ofierze palec, a następnie przybija go do ściany. Za każdym razem, kiedy Dulohery nie odpowie na pytanie, Castle mu coś odetnie.

Bullseye pakuje całą rodzinę do bagażnika, poczym robi im zdjęcie. Chce zachować ich najszczęśliwsze chwile. Po chwili wyjeżdża na piknik. W garażu zostają zwłoki ojca rodziny.

Fisk ma zebranie ze swoimi podwładnymi. Ci przekazują mu relację z ulicy. Kilka gangów się buntuje i nie chce uznać jego władzy. Wilson wydaje się zamyślony, ponieważ cały czas patrzy w okno. Mimo że jego myśli błądzą gdzie indziej, jest świadom tego, co się wokół niego dzieje. Każe zabić wszystkich, którzy będą stawiać opór. Teraz chce się dowiedzieć, co robi Bullseye. Zebranie przerywa wtargnięcie do pokoju Vanessy. Oskarża swojego męża o zabicie ich syna. Kiedy jeden z ludzi próbuje ją oderwać od szefa, Kingpin wrzeszczy na niego i wyrzuca wszystkich za drzwi. Po ich wyjściu Vanessa całuje męża i ze łzami w oczach prosi o seks.

Na ścianie wiszą już 3 palce i ucho. Frank każe opowiedzieć sobie jeszcze raz o organizacji Kingpina. Przewodzi on teraz wszystkim pięciu rodzinom. Boją się go wszystkie inne gangi. Fiska interesuje tylko władza, pieniądze się nie liczą. Castle pyta teraz o Bullseye'a. Ma on obsesję na punkcie Punishera. Mieszka w jednej z jego kryjówek i nosi jego stare ciuchy. Zabójca twierdzi, że musi się stać swoją ofiarą, zanim ją zabije. Frank dopytuje, czy to on zabił jego doktora. Gliniarz nic jednak o tym nie wie. Castle wkłada mu sekator do majtek i każe sobie powiedzieć, jak dorwać Fiska. Dulohery nie jest w stanie mu pomóc. Kingpin nie opuszcza swojej wieży. Punisher nie jest przekonany. Zaciska powoli sekator. Policjant mówi, że w budynku jest cała armia. Trzeba by wysadzić cały budynek, aby ich zabić. Odkąd Frank próbował zamachu Fisk śpi każdego dnia w innym pokoju. Podobno zastanawia się nad wynajęciem jakiegoś klanu ninja. Gliniarz zarzeka się, że nic więcej nie wie. Castle puszcza go. Wychodzi do drugiego pokoju aby pomyśleć, co z nim zrobić. Nigdy nie zabił policjanta. Nie wierzy też, aby cała policja była tak skorumpowana jak jego więzień. Jego uwagę przykuwają wiadomości, które właśnie puszczają w telewizji.

Bullseye leży na kocu wraz z porwaną rodzina. Zapewnia ich, że nic im nie zrobi, ponieważ kocha ich za bardzo. Na hasło, że nie wie, co by bez nich zrobił, z krzaków wychodzą zdezorientowani gangsterzy. Bullseye stwierdza, że nazywa się Frank Castle i to jest najszczęśliwszy dzień jego życia. Następnie wszyscy wstają i czekają na zbirów. Ci otwierają ogień. Rodzina ginie, a Bullseye'a chroni kamizelka kuloodporna. Jest nie zadowolony. Nic nie poczuł. Będą musieli to powtórzyć.

Vanessa ujeżdża swojego męża. Kiedy Fisk dochodzi, jego żona wyjmuje spod poduszki pistolet i strzela. Kula trafia Wilsona w bark. Wyrywa żonie broń i radzi, aby następnym razem strzelała w głowę. Ta pyta się, czy to wszystko, co osiągnął, było warte śmierci ich syna. Chciała mu pokazać, że teraz jest sam. Nie może ufać nikomu. Nic mu już nie zostało.

Frank w telewizji słucha informacji na temat postępów w śledztwie śmierci jego przyjaciela, doktora. Początkowo świadkowie donosili o wrzaskach dobiegających z domu, dlatego policja podejrzewała morderstwo. Dziś NYPD podało, że było to w rzeczywistości samobójstwo i zamknęło dochodzenie. Castle niszczy telewizor i wraca do swojego więźnia. Stoi nad nim w milczeniu, po czym strzela mu w głowę.

Autor: Spell

Galeria numeru

PunisherMax #8 PunisherMax #8 PunisherMax #8 PunisherMax #8 PunisherMax #8 PunisherMax #8 PunisherMax #8 PunisherMax #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.