Avalon » Serie komiksowe » The Thanos Imperative » The Thanos Imperative #1

The Thanos Imperative #1

Postacie
Zapowiedź

Wyrwa się otwarła i mroczne siły wkraczają na naszego Uniwersum. Na drodze stoją im Nova, Silver Surfer, Quasar, Gladiator oraz Star-Lord i Rocket Raccoon, którzy mają szalony plan z Thanosem w roli głównej.

Cytat

Thanos: "I... I wanted to thank you. I wish your efforts to kill me had been permanent."

Drax: "There's always a next time."

Thanos: "Isn't that the unfortunate truth?"

Streszczenie

Dwa lata temu, podczas Anihilacji. Nova podziwia spalanie materii w atmosferze, która wytwarza świetlne refleksy podobne do zorzy polarnej. Uważa to za piękny widok. Quill stwierdza, że nawet wojna może być piękna, tak jak piękna jest natura. Życie i śmierć są połączone razem. Ridera dziwią te słowa. Peter przypomina mu, że jest jeszcze dzieckiem rzuconym na głęboką wodę. Jednak ta wojna wzmocni go i nikt już nie nazwie go "chłopcem z Ziemi", oczywiście, o ile tę wojnę przeżyją. Tłumaczy Richowi, że cały problem wojny pośród gwiazd polega na jej ogromie, zwłaszcza, gdy pojawią się w niej Abstrakty, takie jak Wieczność, Śmierć czy Zapomnienie [ang. Eternity, Death, Oblivion - przyp. Sc0agar4k]. Chłopak żartuje sobie z jego przemowy. Quill ma nadzieję, że Rider nie będzie musiał tego nigdy zrozumieć. Gdyby jednak stanął ze Śmiercią twarzą w twarz, niech sprawi, by usłyszała jego krzyk.


Knowhere, kwatera główna Guardians of the Galaxy, dzień obecny, trzy minuty po oswobodzeniu się Thanosa. Star-Lord, duszony przez Awatara Śmierci, krzyczy mu prosto w twarz. Rocket Raccoon, kierujący robotem bojowym, nakazuje Thanosowi puszczenie Quilla. Ostrzega go, że siła ognia jest wystarczająca, by go sparaliżować i zamknąć w kriogenicznej celi, by doświadczał wiecznego życia, a tego przecież obawia się najbardziej. Życia. Tytan wypuszcza jeńca i zostaje ponownie ogłuszony przez trójkę telepatów. Gamora zgłasza się z centrum monitoringu. Właśnie odebrała niepokojącą wiadomość:


"Jeżeli ktokolwiek nas słyszy. Wiadomość awaryjna z imperialnej floty Kree. Adam Magus, przywódca Uniwersalnego Kościoła Prawdy, otworzył Wyrwę! Otworzył przejście przez Wyrwę, detonując oddające mu cześć planety, by przyzwać tych, którzy mieszkają po drugiej stronie. Tutaj królowa Medusa z Kree. Wysyłam tę wiadomość z pokładu sojuszniczych statków na granicy Wyrwy. Pomóżcie nam!"


Karnak oznajmia, że to co widzą, to skompresowana materia, która właśnie przedostaje się do ich Wszechświata. Wygląda to tak, jakby po drugiej stronie była ona upchnięta do granic możliwości i teraz, gdy Wyrwa została otwarta, według słów Maximusa, wytryskuje jak nacięty czyrak. Zgłasza się Gladiator. Informuje, że ich tarcze zanikają, a coś żywego przedostaje się przez kadłub i jest irytująco ciężkie do zabicia. Hussar, Smasher i Warstar starają się odeprzeć przeciwników. Smasher narzeka, że powinni umieszczać informacje o takich walkach na ulotkach rekrutacyjnych. Ronan przedstawia Medusie raporty, które mówią, że Zewnętrze Istoty [ang. Extrinsic Entities - przyp. Sc0agar4k] stają się coraz silniejsze i potrzeba coraz więcej środków, by je zabić. Królowa zastanawia się, czy tak właśnie będą nazywać stworzenia, które ich pokonają. Jej statek również zostaje zaatakowany.


Wybuch spowodowany przez Magusa był tak potężny, że zauważa go Silver Surfer, będący wiele lat świetlnych od Wyrwy.


Statek Uniwersalnego Kościoła Prawdy "Wieczny Grzech" [ang. Eternal Sin - przyp. Sc0agar4k]. Vaughn informuje Lorda Mar-Vella, że ma miejsce bitwa, bowiem tak jak się spodziewali natrafili na opór. Mieszkańcy tego Wszechświata walczą i umierają. Dla Mar-Vella jest to zaskakująca nowość. Wszechświat, w którym Śmierć jeszcze nie umarła. Dark Quasar dodaje, że oprócz śmierci, jest tu jeszcze dużo miejsca, by The Many-Angled Ones mogli się rozrastać. Mar-Vell czuje ich emocje wewnątrz siebie. Oznajmia, że Śmierci nie można pozwolić egzystować. Uważa, że to właśnie za jej sprawą Awatar Śmierci jeszcze żyje. Vaughn dostaje zadanie złapania i zabezpieczenia każdej napotkanej anomalii. Do pomocy dostaje zebranych Revengers.


Knowhere. Major Victory uważa, że powinni być tam, gdzie trwają walki. Nie obchodzi go Thanos. Star-Lord domyśla się, że cokolwiek stało się w Wyrwie ma związek z ostrzeżeniem Quasara [patrz: Nova vol. 4 #36 - przyp. Sc0agar4k]. Jego raport wspominał, że wygrało tam Życie. Nazwał je Cancerverse. Teraz poszukuje ono nowego miejsca na osiedlenie się. Moondragon nie podoba się to o czym myśli. Odzywa się Thanos, który wie, iż Quill chce dać im coś, czego nie mają, czyli właśnie jego samego. Peter zgadza się z nim.


Krążownik "The Resolute Duty", na granicy Wyrwy. Worldmind informuje załogę o naruszeniach w kadłubie. Nova Corps walczą z przeciwnikami na każdym pokładzie. Namorita martwi się o Ridera. Nie było bowiem od niego żadnej wiadomości od czasu wybuchu [patrz: The Thanos Imperative: Ignition - przyp. Sc0agar4k]. I gdy Worldmind ogłasza jego prawdopodobną śmierć, Nova wraz z Quasarem zjawiają się z pomocą. Tuż za nimi pojawiają się Revengers. Zaskoczeni są widokiem Wendella, który ostrzega, że są naprawdę potężni. Revengers wykrywają poszukiwaną anomalię w postaci Namority i porywają ją.


Knowhere. Sala Continuum Cortex. Star-Lord informuje Thanosa o kilku misjach zwiadowczych jakie wykonywali w drugim Wszechświecie, dlatego są gotowi do teleportacji. Tytan nie zamierza dłużej czekać. Odczuwa coraz większy dyskomfort związany z powiększaniem się zanieczyszczenia Życiem. Drax oznajmia, że Thanos nie pójdzie nigdzie bez śledzącego go Destroyera. Ten dziękuje mu za śmierć [patrz: Annihilation #4 - przyp. Sc0agar4k], choć była tylko krótkotrwała. Niszczyciel stwierdza, że może zawsze się postarać drugi raz [patrz cytat numeru - przyp. Sc0agar4k]. Guardians teleportują się. Na miejscu Thanos wyłącza się, przytłoczony samą obecnością w miejscu pełnym Życia. Gamora ostrzega wszystkich przed kolejnym problemem. Naprzeciw nich staje grupa Defenders.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

The Thanos Imperative #1 The Thanos Imperative #1 The Thanos Imperative #1 The Thanos Imperative #1 The Thanos Imperative #1 The Thanos Imperative #1 The Thanos Imperative #1 The Thanos Imperative #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.