Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #40

Incredible Hulk vol. 3 #40

Incredible Hulk vol. 3 #40

"Boiling Point"

Postacie
Cytat

Harry: "Hey, something weird going on behind those eyes..."
Bruce: "Nothing's going on. Let's just stay frosty here."

Streszczenie

Gdzieś na obrzeżach miasta Miser w stanie Kolorado, samotna kobieta szykuje się do wyjścia do pracy. Na lustrze w łazience widnieje wycinek z gazety traktujący o nieudanej akcji policji w Denver, mającej na celu wyciagnięcie zakładników z rąk porywaczy. Z artykułu można wywnioskować, że zawiódł negocjator policyjny, przez którego zginęły niewinne osoby.

W zupełnie innym miejscu niejaki Harry, umęczony pracownik jakiegoś biura, decyduje się na niepierwszy łyk alkoholu. Właśnie dostał wymówienie i załamanym wzrokiem spogląda na leżącą w szufladzie broń.

A tymczasem do miasta przybywa Bruce Banner. Anonimowo, mając nadzieję, że znajdzie tu chwilę wytchnienia.

Wspomniana wcześniej kobieta okazuje się być stróżem prawa i to w dodatku posiadającym poważne problemy osobiste. Świadczyć mogą o tym tabletki dzierżone w jej dłoni oraz ogólny wygląd noszący znamiona zrezygnowania i poddania się.

W niemal tej samej chwili na sklep spożywczy w centrum miasta napada wściekły jegomość, którym okazuje się być wspomniany już Harry. Grożąc bronią domaga się wszystkich pieniędzy. Jak się okazuje, wśród pechowych klientów znajdujących się w sklepie w momencie napadu jest Banner. Mocno podekscytowany i zdenerwowany napastnik strzela do interweniującego policjanta, poważnie go raniąc. Przyglądający się całemu zajściu w milczeniu Bruce wyobraża sobie, jakby to było, gdyby dał upust swoim emocjom i przemienił się w Hulka. Po niezrównoważonym przestępcy zostałaby jedynie mokra plama, a sam zielony olbrzym zwróciłby na siebie niepotrzebną uwagę. Banner tego nie chce, gdyż jest obecnie poszukiwany, stąd jego opanowanie i brak jakiejkolwiek interwencji.

Nagły telefon zrywa na nogi policjantkę, którą poznaliśmy na początku. Jest nią niejaka porucznik Sally Riker, z zawodu negocjatorka policyjna. Została wezwana do poprowadzenia pertraktacji z szaleńcem przetrzymującym niewinnych ludzi w sklepie - tym samym, w którym przebywa Banner.

Energiczna Riker natychmiast daje się porwać wirowi wydarzeń i dzwoni do sklepu, aby poznać żądania podejrzanego. Telefon podnosi Bruce [przedstawiając się jako pan Smith], który na wyraźny rozkaz maniaka z bronią ma prowadzić rozmowę. W trakcie pertraktacji okazuje się, że to właśnie Sally Riker była winna niepowodzenia akcji w Denver i śmierci niewinnych zakładników. Wspomnienia te ewidentnie wpływają na jej obecny stan, co powoduje jedynie dodatkowe zamieszanie. Gdy jednak rozmowa Sally z Brucem nabiera tempa, na scenie pojawia się FBI z podejrzanym agentem Prattem na czele. Okazuje się, że zna on tożsamość Bruce'a Bannera, który jest wyraźnie zaskoczony faktem, iż został zdemaskowany.

Pratt decyduje się zrezygnować z usług Riker i sam przejmuje dowodzenie nad akcją. Jednak Banner w ostatniej chwili zdążył rozbudzić w Sally zawodową ciekawość i podejrzliwość, przekazując, że sytuacja drastycznie się pogorszyła.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również fragment komiksu z serii Call Of Duty, wydanej, by uczcić pamięć poległych w ataku terrorystycznym na Nowy Jork z dnia 11.09.2001. - BB]

Autor: Buck10

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.