Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #86

Ultimate Spider-Man #86

Ultimate Spider-Man #86

"Silver Sable" - part 1

Postacie
Cytat

Chen: "Hey, Silver, if the man wants to see Spider-Man that bad why doesn't he just rent the movie?"
Powell: "Did you see that movie?"

Streszczenie

Miesiąc temu. Pracownicy Damage Control przybywają do portu posprzątać bałagan powstały w wyniku ataku złoczyńcy. Pracownik Roxxon Industries, Jermaine Exum, opowiada Thunderballowi co się tu wydarzyło.

Wcześniej. Statek Roxxonu zbliża się do nadbrzeża, ale nie zwalnia, rozbija się i eksploduje. Z wraku wychodzi Omega Red i zamierza zabić wszystkich obecnych, kiedy pojawia się Spider-Man, który łapie siecią macki mutanta. Ten zaskakuje Petera, przyciąga do siebie, chwyta i wyrzuca daleko. Następnie dopada Exuma i mówi mu, że jego szef wkurzył niewłaściwych ludzi i mężczyzna nawet nie wie, dlaczego za chwilę zginie. W tym momencie Spider-Man wraca i z całej siły uderza Omegę Reda. Mutant daje radę się podnieść, ale wtedy Peter kończy walkę przywalając go podnośnikiem.

Exum mówi, że Omega Red został zabrany przez S.H.I.E.L.D. Damage Control kontynuują pracę, a niedaleko wszystko to obserwuje i podsłuchuje Silver Sable. Kobieta dzwoni do Donalda Roxxona i potwierdza, że to Spider-Man uratował jego pracowników. Biznesmen mówi, że to nie pierwszy raz, kiedy bohater mu pomógł [Ultimate Spider-Man #72], i chce wiedzieć, kto stoi za atakami. Silver odpowiada, że nie może porozmawiać z Omegą Redem, ale być może będzie mogła znaleźć Spider-Mana i sprowadzić go do Roxxona. Ten mówi, żeby to zrobiła i nie obchodzi go, ile to będzie kosztować.

Dwa tygodnie temu. Członkowie Wild Pack obserwują miasto, licząc na pojawienie się Spider-Mana. Wreszcie Chenowi udaje się go zauważyć i powiadamia pozostałych, że Parker kieruje się stronę Queens. Quentino podąża za nim helikopterem, ale gubi, kiedy bohater znika między budynkami.

Tydzień temu. Po zmniejszeniu obszaru poszukiwań do Queens Chen zauważa Spider-Mana ruszającego do centrum z dachu jednego z budynków. Jest bardzo zdziwiony, kiedy odkrywa, że to Midtown High.

Dzisiaj. Po kolejnym tygodniu na czatach następuje przełom, kiedy Quentino znajduje Spider-Mana na dachu liceum. Chłopak zeskakuje do alejki i kobieta nie może za nim podążyć helikopterem, ale Chen i Powell widzą go na monitorach. Silver każe im schwytać bohatera i po chwili obaj doganiają go, obezwładniają taserami i zabierają do kryjówki. Z jego portfela Wild Pack dowiadują się, że chłopak ma szesnaście lat, a po sprawdzeniu jego nazwiska w systemie okazuje się, że nie jest w żaden sposób powiązany z Roxxon Industries. Sable każe go ocucić i mówi mu, że nie chcą zrobić mu krzywdy, ale osoba, która ich wynajęła, chce porozmawiać ze Spider-Manem. Chłopak odpowiada, że nie jest nim i nazywa się Flash Thompson. Silver stwierdza, że nie musi już przed nimi udawać, ponieważ poznali jego tożsamość. Widząc, że on coraz bardziej się boi, kobieta dochodzi do wniosku, że rzeczywiście nastąpiła pomyłka, po czym nokautuje go i ze złością mówi, że to nie jest Spider-Man.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #86

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.