Avalon » Serie komiksowe » Enter the Heroic Age » Enter the Heroic Age

Enter the Heroic Age

Postacie
Zapowiedź

Wprowadzenie do pięciu nowych serii startujących wraz z Heroic Age.

Streszczenie

Laboratorium Kappa-4 w Nevadzie. Reptil jest obiektem bolesnych i prawdopodobnie nielegalnych eksperymentów, gdy te nagle zostają przerwane przez ochronę obiektu. Dowódca każe wrzucić Humberto z powrotem do jego celi, po czym zaczyna rozmawiać z głową projektu. Informuje naukowca, że Osborn właśnie został aresztowany przez oryginalnego Kapitana Amerykę, co oznacza, że stracili łaskę władz – dlatego żołnierz postanawia pozbyć się wszelkich dowodów, poczynając od personelu. Reptil, który podsłuchał rozmowę dzięki uszom dinozaura, ukrywa się pod pryczą, a gdy mężczyźni wpadają do jego celi, atakuje ich, zmieniwszy swoją głowę w pysk tyranozaura. Próbuje uciec, wykorzystując silne strony różnorakich dinozaurów, jednak nie ma szans z robotem, który został za nim wysłany. Na szczęście z odsieczą przybywają Wasp, Tigra i Justice, którzy, pokonawszy ochronę stacji, ogłaszają, że zbierają nową generację Avengers.

[Uwaga: historia ta kontynuowana jest w serii Avengers Academy – przyp. S_O]"Heroes for the Ages"

Postacie:
* Jimmy Woo, Gorilla-Man, M-11, Namora, Uranian, Venus
* Hawajczycy, Sentry
* 3D-Man

Waikiki, Hawaje. Spokój mieszkańców przerywa gigantyczny, wygrzebujący się spod ziemi robot. Pewna starsza kobieta przypomina wnuczkowi podobne zdarzenie, którego była niegdyś świadkiem.

1958. Gigantyczna kreatura terroryzowała te okolice, a kobieta, ówcześnie jeszcze bardzo młoda, została przygnieciona spadającym drzewem. Wtedy jednak na miejscu pojawili się Jimmy Woo i jego drużyna. Gdy M-11 i Marvel Boy atakują, potwór oświadcza, że jest zbudowany z próbek flory i fauny pobranych na tym świecie i dzięki temu jest w stanie odbudować każde uszkodzenie. Wobec tego Venus postanawia spróbować swego hipnotyzującego głosu, a gdy przeciwnik zostaje sparaliżowany, Bob i M-11 atakują go pełną mocą. Po potworze szybko pozostaje tylko kupka gruzu i niewielka sfera, w której Greyson wyczuwa inteligentną istotę. Z niej dowiaduje się, że ich przeciwnikiem był Sentry, robot stworzony przez kosmiczną rasę Kree. Został zesłany na naszą planetę dziesiątki tysięcy lat temu razem z innym robotem, a wyspy Pacyfiku wybrano, by jak najbardziej opóźnić kontakt z jakąkolwiek ziemską cywilizacją. Maszynę uruchomiono w zeszłym roku, gdy wykryła sygnały nadawane z orbity przez Sputnika, którego wysłali Sowieci, a gdy udało jej się stworzyć własne ciało, zaatakowała ludzkość. W tym momencie sfera wylatuje z rąk Boba, odgrażając się, że stworzy nowe ciało, tym razem z materii nieorganicznej, i wróci, choćby miało to zająć 52 lata. Woo odpiera więc, że wtedy oni również powrócą.

Teraz. Kobieta stwierdza, że zawsze wierzyła w to, iż bohaterowie spełnią swoją obietnicę – i chwilę później za nią pojawiają się Agents of Atlas, którym o hawajskim Sentrym przypomniał ich własny robot. Toczona przez nich walka zostaje transmitowana w telewizji, gdzie widzi ją między innymi 3D-Man. Delroy w końcu zdobywa dowód, że te postacie istnieją.

[Uwaga: historia ta kontynuowana jest w miniserii Atlas – przyp. S_O]"Coppélia"

Postacie:
* Black Widow
* Lina Alekseeva, Sarkis Sakal, Tiny Dancer

Natalia Romanova wchodzi, incognito, do teatru na moskiewskim Kremlu, gdzie wystawiany jest balet "Coppelia". Rozmyśla przez chwilę o tym, jak gorzką ironią są zaprogramowane u kobiety wspomnienia, według których grała w dzieciństwie główną rolę, szybko jednak skupia się na swoim zadaniu. Według jej zleceniodawców Sarkis Sakal, handlarz uzbrojeniem, ma dziś sprzedać tajemniczą broń o kryptonimie "Maleńki Tancerz", a Natasha ma zdobyć ją samą lub informacje o miejscu jej składowania. Krążąc wśród tłumu widzów, zauważa między innymi agentkę rosyjskich specsłużb, Linę Alekseevą, a także parę francuskich szpiegów. W końcu dostrzega Sakala, akurat w momencie, gdy następuje transakcja: walizki zostają wymienione, handlarz bronią wręcza swemu kontrahentowi także dwa bilety na sztukę i pozostawia go z dziewczyną, z którą przybył. Tasha domyśla się, że to właśnie ona jest "Maleńkim Tancerzem" i wkracza do akcji. Udając nauczycielkę tańca, strofuje dziewczę i każe jej wracać za kulisy. Ta podłapuje plan i ucieka ze swoją "nauczycielką". Jej niedoszły właściciel wybucha; musi być uspakajany przez pracowników teatru. Ochroniarz mężczyzny udaje się za Natashą, zatrzymuje go jednak Lina, jako uzasadnienie wskazując wnoszenie broni do budynku państwowego.

Black Widow i dziewczyna dostają się tymczasem do garderoby, gdzie przebierają się i wymykają tylnym wyjściem. Tam "tancerka" próbuje uciec, Romanova jednak łatwo ją zatrzymuje, oświadczając, że prawdopodobnie uczyły się tego samego i dziewczyna niczym jej nie zaskoczy. Przekonuje ją, iż chce jej pomóc i że służby, dla których pracuje, na pewno będą ją dobrze traktować, jeśli dowiedzą się, że jest człowiekiem, a nie urządzeniem. Natasha dostrzega wśród tłumu swój kontakt, jednak gdy widzi go bawiącego się kajdankami, domyśla się, że od początku wiedzieli, czym "Maleńki Tancerz" naprawdę jest i zamiast do niego prowadzi dziewczynę do swojego samochodu, z którego dzwoni do Steve'a Rogersa. Zgadza się na jego propozycję [zapewne dołączenia do Secret Avengers – przyp. S_O], w zamian chce jednak, by wyświadczył jej przysługę."Big Trouble in Little Chinatown"

Postacie:
* Hawkeye, Mockingbird
* gangsterzy

Chinatown, Nowy Jork. Dwóch gangsterów ucieka przed Hawkeyem, który roztapia ich karabiny za pomocą swoich trikowych strzał. Gdy Clint powala jednego z nich, drugi zaczyna uciekać, szybko zostaje jednak powalony przez właśnie przybyłą Mockingbird. Barton wsiada na motocykl swojej dziewczyny i razem udają się w pościg za furgonetką pełną broni. Podczas gdy Hawkeye przejmuje kierownicę, Bobbi pozbywa się obstawy. Van dociera jednak do miejsca, z którego ma go odebrać czekający już śmigłowiec. Mockingbird zestrzeliwuje billboard, który, spadając na ciężarówkę, tworzy rampę, po której wjeżdża Hawkeye. W locie oboje zeskakują – Bobbi na furgonetkę, a Clint na wiszące z helikoptera rusztowanie, na które miała wjechać. Po linie dociera do śmigłowca i pozbywa się ochrony, po czym każe pilotowi lądować. Ten jest pewien, że bohater nie będzie w stanie go zastrzelić, okazuje się jednak, że Barton ma na nadgarstku zamontowaną miniaturową kuszę, na której naciągnięcie nie potrzeba wiele miejsca.

Wkrótce później. Gdy gangsterzy są pakowani do radiowozu, Mockingbird potajemnie instaluje urządzenie namierzające na ich furgonetce i informuje o tym jednego z jej współpracowników z WCA. Chwilę później podchodzi do niej Clint, informując, że "rzeka zepsuła jej motocykl" oraz proponując kolację. Bobbi chwilę się z nim droczy, ale w końcu odchodzą razem.

[Uwaga: historia ta kontynuowana jest w miniserii Hawkeye and Mockingbird – przyp. S_O]"Top Dog"

Postacie:
* Luke Cage, Steve Rogers, Fixer, MACH V
* Bushwacker, Corruptor, Ghost, Grizzly, Ox, Norman Osborn

Więzienie Raft. Bushwacker wymienia innym świeżo aresztowanym wszystkie wprowadzone przez Fixera i MACH V zmiany, które zauważył. Po pierwsze, na terenie całej wyspy rozpostarto pole negujące moce, a przy co bardziej niebezpiecznych przypadkach dodatkowo wszczepiane są specjalne inhibitory. Do tego więzienie otaczają pole siłowe i trzydzieści stanowisk z w pełni zautomatyzowanymi działkami laserowymi. Strażnicy, ubrani w specjalne pancerze i w hełmy całkowicie zakrywające ich twarze, uzbrojeni są w paralizatory dopasowane do ich kodu genetycznego – poza, z jakiegoś powodu, tym przypisanym do nich. A jeśli komuś uda się przedrzeć przez to wszystko, w wodzie czekają już genetycznie zmodyfikowane meduzy, wstrzykujące silne neuro-toksyny. Nagle ochrona ogłasza przybycie nowego więźnia, którym okazuje się sam Norman Osborn.

Jakiś czas później, jadalnia. Strażnik wygania Bushwackera i pozostałych na spacerniak, na przepisową godzinę pobytu na świeżym powietrzu. Tam przestępcy zastanawiają się nad drogą ucieczki, klawisz sugeruje więc, że jeśli nie chcą czekać na zakończenie ich odsiadki, zawsze mogą zgłosić się do projektu Thunderbolts, którego siedzibą będzie to więzienie. Łotrzy wyśmiewają go, a Grizzly, jeden z członków ostatniej wersji zespołu, wskazuje na siedzącego w kącie Ghosta, który bez swojej zbroi wygląda na jeszcze większego świra niż zwykle. Więźniowie postanawiają skorzystać z faktu, że ich strażnik jest nieuzbrojony i nauczyć go kilku lekcji. Gdy jednak tylko zdzierają jego hełm, okazuje się, że jest to Luke Cage, który bez chwili zwłoki przystępuje do tłuczenia ich na kwaśne jabłko. Następnie ogłasza, że też nie jest święty, ale postanowił, że sam będzie rządził własnym życiem – i tak samo mogą zdecydować oni. Odchodząc, dodaje jednak, że jeśli nie zamierzają się resocjalizować, to mogą nawet nie składać swoich kandydatur do zespołu.

Wkrótce później. Luke spotyka się z czekającym w wieży Stevem Rogersem. Ten oznajmia, że nie spodziewał się pomysłu z przebieraniem się za strażnika, ale właśnie dlatego go wybrał. Tylko on będzie mógł uczynić z Thunderbolts to, czym zawsze powinni być. Luke stwierdza jednak, że wszystko będzie zależało od pierwszego zespołu.

[Uwaga: historia ta kontynuowana jest w serii Thunderbolts od numeru 144. – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Enter the Heroic Age Enter the Heroic Age Enter the Heroic Age Enter the Heroic Age Enter the Heroic Age Enter the Heroic Age Enter the Heroic Age Enter the Heroic Age Enter the Heroic Age Enter the Heroic Age Enter the Heroic Age Enter the Heroic Age Enter the Heroic Age

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.