Avalon » Serie komiksowe » Age of Heroes » Age of Heroes #1

Age of Heroes #1

Postacie
Zapowiedź

Zbiór krótkich historii. Po pokonaniu Normana Osborna w "Siege" bohaterowie będą musieli stawić czoła burmistrzowi Nowego Jorku J.J. Jamesonowi. MI13 zawita do USA lecz jeden z członków grupy będzie chciał zostać w Ameryce i dołączyć do Avengers. Zobaczymy też Dr Voodoo na randce oraz dowiemy się, ile problemów może spotkać Spider-Mana w ciągu jednego dnia.

Streszczenie

Burmistrz Jameson jedzie limuzyną, przygotowując przemówienie w związku z powrotem Avengers. W swoim stylu zamierza skrytykować "herosów" za ich niekończące się walki i ciągłe sprowadzanie nieszczęść na szarych obywateli, czego najnowszym przykładem była masakra na Soldier's Field w Chicago i bitwa w Oklahomie – słowem, chce wykorzystać niepokoje mieszkańców i je ukierunkować, by lepiej rządzić ludźmi w mieście. Stwierdza ostatecznie, że sam nie może się od nich odcinać i postanawia wysiąść, by kontynuować podróż pieszo.

W czasie spaceru Jonah trafia na tłum ludzi śledzących wiadomości na telebimie: upadek Asgardu wywołał ruchy tektoniczne, które dotarły aż do uskoku tektonicznego nieopodal New Madrid w stanie Missouri, co z kolei wywołało gigantyczną falę na płynącej nieopodal miasta Mississippi. Na miejscu pojawiają się Avengers. Podczas gdy Iron Man i Thor próbują powstrzymać szalejący żywioł, pozostali Mściciele pomagają w ewakuacji. Jameson już myśli, jak można by wykorzystać tę tragedię, jednak nagle słyszy wiwaty widzów, szczęśliwych, że bohaterowie wrócili i znowu pomagają przeciętnemu Kowalskiemu. Jonah nie może uwierzyć w to, co słyszy. Stwierdza jednak, że to rzeczywiście coś innego niż walka z kolejnym super-łotrem – rzeka nie ma maski ani kostiumu, nie można zatem nikogo obarczyć winą za te wydarzenia. Gdy wraca do ratusza, burmistrz każe przerwać prace nad przemową i zacząć od nowa. Tym razem jej wymowa ma być całkiem inna: będą witać Avengers z powrotem i dziękować im za ich służbę miastu i ludzkości. Dodaje jednak, żeby zachować dotychczasowe szkice – nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać."A Date with the Doctor"

Postacie:
* Doctor Voodoo, Daniel Drumm
* Alexis

Restauracja w Nowym Orleanie. Alexis przypomina Drummowi, jak tragicznie skończyła się ich pierwsza randka [a to za sprawą Nightmare'a, patrz miniseria Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural – przyp. S_O] i tylko ze względu na atmosferę optymizmu, związaną z nową, post-Osbornową erą, zgodziła się na ponowną schadzkę. Gdy jednak para zasiada do stołu, Daniel pojawia się przed swym bratem i ostrzega, że Ziemia jest zagrożona inwazją z innego wymiaru. Jericho musi więc przeprosić swą partnerkę. Pędzi do łazienki, gdzie transformuje się w Doctora Voodoo i teleportuje się przed gotowe do ataku zastępy Grelinian, roślinopodobnych istot pragnących pomścić swych ziemskich "braci". Doktorowi udaje się pokonać dowodzącego nimi Hyperminda, po czym wraca do restauracji akurat w momencie, kiedy Alexis postanawia odejść. Obiecuje wszystko jej wyjaśnić, gdy nagle widzi, że jednemu z najeźdźców udało się przedostać na Ziemię i zaczął buszować po kuchni. Rzuca się na gremlina i szarpiąc się z nim, wypędza go z powrotem do jego wymiaru. Tymczasem za mężczyzną rusza gotowa zwymyślać go Alexis. Jericho wręcza jej więc piękny kwiat – jedyne, co zostało z Grelinianina – na szybko wymyślając wymówkę, jakoby chciał od razu dać jej podarunek, ale go zgubił. Na jego szczęście kobieta przyjmuje tłumaczenia i, wpiąwszy kwiatek we włosy, wraca z nim do stołu."Diplomatic Incident"

Postacie:
* Steve Rogers
* Captain Britain, Black Knight, Excalibur, Meggan, Pete Wisdom

Waszyngton, DC. Odbywa się oficjalne spotkanie z przedstawicielami Wielkiej Brytanii – Ministrem Spraw Zagranicznych oraz głównymi agentami MI: 13, którzy pomogli Zjednoczonemu Królestwu jako pierwszemu oswobodzić się spod okupacji Skrullów. Witający ich Steve Rogers ni z tego, ni z owego proponuje Captainowi Britainowi dołączenie do Avengers, co spotyka się z zaskoczeniem Briana i, nie mniejszym, Pete'a. Wisdom przypomina, że Kapitan stanowi pierwszą linię obrony Wielkiej Brytanii przed zagrożeniami wszelkiego rodzaju, a pod jego presją Braddock jest zmuszony podziękować za propozycję. Widząc jednak niezadowolone miny tak Meggan, jak i Faizy, Pete stwierdza, że może dojdą do jakiegoś porozumienia. Pod nosem dodaje jednak, że ma nadzieję, iż nie wyjdzie im to bokiem."NY State of Mind"

Postacie:
* Spider-Man
* Griffin

Nowy Jork. Spider-Man ściera się z Griffinem i w końcu więzi go za pomocą swej pajęczyny. Horton odgraża się, że jego "przyjaciele" i tak wyciągną go z więzienia. Spidey przypomina więc, że Osborn został aresztowany razem ze swoimi poplecznikami, prawdziwi bohaterowie wrócili i wszystko jest po staremu. I rzeczywiście, nowojorczycy zaczynają po staremu na niego wrzeszczeć i wygrażać mu za zablokowanie ulicy pajęczyną.

Autor: S_O

Galeria numeru

Age of Heroes #1 Age of Heroes #1 Age of Heroes #1 Age of Heroes #1 Age of Heroes #1 Age of Heroes #1 Age of Heroes #1 Age of Heroes #1 Age of Heroes #1 Age of Heroes #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.