Avalon » Serie komiksowe » Daredevil: Cage Match » Daredevil: Cage Match

Daredevil: Cage Match

Daredevil: Cage Match

"Cage Match"

Postacie
Zapowiedź

Nim zacznie się historia "Shadowland" poznamy brutalną historię łączącą Luke'a Cage'a i Daredevila oraz szacunek, którym wzajemnie się darzą, a który wkrótce wystawiony zostanie na ciężką próbę.

Cytat

Foggy: "Turk... I may not be a super hero, but give me some credit for not being distracted by your scintillating conversation. So please, return my wallet-- --and maybe i won't tell "The Devil."


Streszczenie

Hell's Kitchen, Nowy Jork, jakiś czas temu. Luke Cage namawia DD na porcję hot dogów, by choć na chwilę wyrwać go z Hell's Kitchen. Murdock ucisza go, bowiem dzięki swoim wyostrzonym zmysłom odnotowuje kolejną próbę rabunku. Rusza z pomocą. Wraz z nim udaje się Cage.

Daredevil wie, że najważniejsza jest szybkość. Nie pozwolić napastnikom na reakcję i wykorzystać moment zaskoczenia. Śmiałek pokonuje trzech z nich. Ostatni mierzy do niego z pistoletu. W momencie strzału Luke Cage miażdży lufę i obezwładnia go. Śmiałek docenia jego pomoc, choć uważa ją za niepotrzebną. Cage zauważa, że to on jest kuloodporny. Murdock odpowiada, że to on był szkolony przez ninja. Uważa również, że pokonałby go w walce. Cage przyjmuje wyzwanie. Umawiają się na walkę w siłowni Fogwella.

Biuro prawnicze Nelson & Murdock. Według Foggy'ego jest to niedorzeczny pomysł. Chce, by Matt się wycofał. Ten jednak uważa, że to sprawa honoru. Foggy uznaje więc, że to jego pogrzeb lub, przy sprzyjającym szczęściu, dłuższy pobyt w szpitalu.

Środkowy Manhattan. Iron Fist i Luke Cage walczą z przestępcami. Rand zastanawia się, czy Daredevil oszalał. Namawia przyjaciela, by poddał walkę. Cage uznaje to jednak za sprawę honoru i postanawia uczciwie walczyć. Ich rozmowie z ukrycia przysłuchuje się Turk.

Siłownia Fogwella, Hell's Kitchen. Daredevil mocuje się z drzwiami od siłowni. Luke sugeruje ich naprawę. Według DD wiele rzeczy musi zostać naprawione, nim będzie mógł ponownie otworzyć siłownię. Przyprowadził ze sobą Nelsona jako sekundanta. Cage uznał, że go nie potrzebuje i przybył sam. Śmiałek zastanawia się, kto w takim razie ukrywa się za ciężarami. Okazuje się, że to Turk. Murdock zabiera mu pistolet i każe wyjść. Turk chce zostać i być sekundantem Cage'a. DD z oporami, ale się zgadza.

"Serce Foggy'ego bije nawet szybciej niż moje. Wiem, że chce, bym się wycofał. Spogląda na Luke'a i widzi niezwyciężonego człowieka. Ja widzę jednak mężczyznę za bardzo polegającego na swojej sile i odporności. Powolnego mężczyznę."

"Nie traci czasu, chce to zakończyć szybko. Nie uda mi się go pokonać w dziesięć sekund, lecz to pozwoli mi zmierzyć jego szybkość. Ludzie zawsze się dziwią jego szybkości, pomimo sporej masy. Ja jestem szybszy. Teraz wszystko sprowadza się więc do wytrzymałości."

"Jeśli byłyby to zawody siłaczy, to wtedy... Cóż, nie byłyby to żadne zawody. Tutaj jednak liczy się coś więcej. Chodzi o umiejętności. Refleks. Szybkość. Szacunek. Oraz kto pierwszy zacznie tracić oddech."

Mijają kolejne rundy. Zarówno DD, jak i Cage wymienili się potężnymi ciosami. W międzyczasie Turk stara się okraść Foggy'ego [patrz cytat numeru].

"Prawie nie mogę złapać oddechu, ale Luke również wygląda na zmęczonego. Jego ruchy stają się wolniejsze. Aż za bardzo. Trafiłem go kilka razy, ale nie tak mocno, by doprowadzić go do tego stanu."

"Jego oddech. Ten zapach. Jest słaby. Nikt inny by tego nie zauważył, ale ja tak. Byłem zbyt skupiony na walce, by go wyczuć wcześniej. To sprawka Turka."

Śmiałek stara się zatrzymać Luke'a. Ten zadaje mu potężny cios w szczękę i obaj padają na ring. Turk wykorzystuje okazję i robi zdjęcie powalonego Cage'a. Nelson martwi się o Matta. Murdock uspokaja go i tłumaczy, że to wszystko wina Turka. Zatruł on wodę Luke'a, którą ten pił między rundami. Turk wyjaśnia, że w ten sposób chciał pomóc DD, a bukmacherzy byli bardzo zainteresowani walką. Daredevil chce, by powiedział im, że był remis. Turk się z tym nie zgadza. Ma wynik pojedynku zachowany na zdjęciu. Zaczyna uciekać, jednak niesprawne drzwi uniemożliwiają mu szybkie opuszczenie siłowni. Wykorzystuje to Foggy, który uderza go krzesłem i wyprowadza na zewnątrz. DD wyjaśnia Cage'owi, że był zbyt pochłonięty walką, by jego zmysły wyczuły niebezpieczeństwo. Luke proponuje, by opuścili to miejsce i udali się coś zjeść. Murdock przypomina mu, że mają walkę do dokończenia. Na zewnątrz Nelson odbiera Turkowi aparat i każe mu się wynosić nim wezwie policję. Wraca na siłownię i oznajmia, że skasował zdjęcie. Widzi, że DD i Cage, pomimo osłabienia, szykują się do kontynuowania pojedynku.

"Słyszę, co mówi Foggy. Jednak on tego nie rozumie. Chodzi o wzajemny szacunek."

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Daredevil: Cage Match Daredevil: Cage Match Daredevil: Cage Match Daredevil: Cage Match Daredevil: Cage Match Daredevil: Cage Match Daredevil: Cage Match Daredevil: Cage Match Daredevil: Cage Match

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.