Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #3

Captain America vol. 5 #3

Captain America vol. 5 #3

"Out of Time" - part 3

Postacie
Cytat

Sharon: "Whatever's going on, this is all just a beginning..."

Streszczenie

Opuszczone tunele londyńskiego metra. Dowodzący oddziałem terrorystów A.I.D., czekającym tu na znak by zdetonować bombę oraz wierna Red Skullowi, Mother Night, właśnie dowiedzieli się o śmierci ich szefa. Mają jednak dokończyć misję i uruchomić bombę na cześć ich poległego dowódcy. Mother Night jest w szoku, że 'jej Johann' nie żyje i nie potrafi pozbierać myśli, by dalej działać. Nagle, kobieta słyszy strzały...

Na pokładzie Sub-Carriera S.H.I.E.L.D. pędzącego do Paryża, Agent Thirteen gorączkowo dyskutuje z Nickiem Fury oraz innymi agentami na temat zagrożenia wybuchu bomb Skulla w Londynie i Paryżu. Jak ustalili agenci, w Paryżu ładunki są podłożone gdzieś pod Polami Elizejskimi, więc należy być bardzo ostrożnym. Sharon przerywa nagle rozmowę i udaje się naradzić z Stevem, który stał do tej pory cicho z boku. Już na osobności, dziewczyna radzi Kapitanowi, by na chwilę odpoczął przed akcją w Paryżu. Ten zgadza się i idzie obmyć sobie twarz. Gdy spogląda w swe odbicie w lustrze, nagle wracają wspomnienia z Drugiej Wojny Światowej. Jest razem z Buckym w jakimś magazynie, gdy znienacka pojawia się Baron Zemo i wpakowuje serię z karabinu w Captaina… Wpatrując się w lustro, bohater z przerażeniem uświadamia sobie, że to wspomnienie wcale nie musi być prawdą. Z szoku wyrywa go jeden z agentów informując by udał się na mostek, gdyż mają nowe wiadomości z Londynu. Na wizji jest Union Jack, który pół godziny temu przemierzając wraz z agentami S.H.I.E.L.D. tunele londyńskiego metra w poszukiwaniu terrorystów z A.I.D., natknął się tylko na ich zwłoki. Ktoś zabił ich wszystkich łącznie z Mother Night i przy okazji ukradł bombę. Jak ironicznie stwierdza Sharon, ta noc staje się z minuty na minuty coraz lepsza.

Captain i Agent Thirteen w pojeździe przypominającym samochód, lecą nad Paryżem. Wtem dostają wiadomość, że namierzona bomba przemieszcza się. Steve dostrzega przez lornetkę startujący niewielki odrzutowiec oddziału A.I.M., którym zapewne chcą uciec z bombą. Następnie bohater wyskakuje z pojazdu, łapie się w locie statku A.I.M., dostaje się na kokpit i przyczepia tam jakiś materiał wybuchowy. Po wybuchu, odrzutowiec spada z impetem na ziemię, podczas gdy Captain odskakuje i ląduje bez problemu. Z wraku wychodzą żołnierze A.I.M. i otwierają zmasowany ogień w kierunku bohatera. Ten, osłaniając się tarczą wbiega wprost na nich powalając od razu czterech. Jeszcze kilka ciosów i rzutów tarczą i wszyscy terroryści są wyłączeni z walki.

Dwie godziny później, na pokładzie Sub-Carriera, Agent Thirteen informuje Fury'ego o zajściu. Jak się okazało, oddział A.I.M. chciał po prostu odzyskać bombę, którą im ukradziono i sprzedano Skullowi, a która została porzucona po jego śmierci. Nick natomiast oznajmia, że badania DNA potwierdziły zgon Red Skulla. Teraz ich kłopotem jest to, że ktoś jest w posiadaniu Cosmic Cube oraz urządzenia skonstruowanego do naładowania tego przedmiotu, które ktoś wykradł terrorystom Skulla w Londynie. Na koniec, Fury proponuje by Captain i Agent Thirteen udali się na zasłużony odpoczynek.

Późną porą, Steve i Sharon spacerują w pobliżu wieży Eiffla. Dziewczyna docenia ten czas, gdyż dawno nie miała dla siebie wolnej nocy, zwłaszcza w takim miejscu. Captain przypomina sobie kiedy pierwszy raz tu był. To był sierpień 1944r. i wraz z resztą Invaders pomagali francuskiemu ruchowi oporu. Przeraziło go wtedy bestialstwo jakie zostało zadane Francuzom. Teraz wzdryga się, gdy ktoś wspomina, że Francja to tchórzowski naród. Choć ich państwo skapitulowało, ci ludzie nigdy nie poddali się nazistowskiej okupacji. Jednego dnia sześciuset cywili zostało zabitych w odwecie zza wcześniejsze powstrzymanie niemieckich czołgów kierujących się ku Normandii. To był pierwszy raz kiedy Captain zobaczył tyle śmierci w jednym miejscu. Gdy udało im się odbić Paryż, Steve z dumą uczestniczył w paradzie przez Pola Elizejskie. Nigdy jednak nie zapomni jaką cenę musieli zapłacić za wolność. Przyglądając się kolorowo oświetlonym barkom przepływającym pod mostem, Captain i Sharon zgodnie stwierdzają, że dzisiejsze zatrzymanie A.I.M. to dopiero początek czegoś większego...

Gdzieś w pobliżu Pittsburgh'a, zdezelowany Jack Monroe [(kiedyś znany jako Nomad - Jim] pije w obskurnej knajpie. Gdy w TV zostaje podana wiadomość o udanej akcji Captaina we Francji, Jack mówi, że kiedyś był partnerem tego herosa. Barman oczywiście mu nie wierzy, a wtedy Monroe zdenerwowany wychodzi przed bar do samochodu, w którym ma jakiś dowód na jego przeszłość super bohatera. Nagle z ciemności wyłania się jakaś tajemnicza postać i strzela biednemu Jack'owi w serce, zabijając go na miejscu. Następnie pakuje zwłoki do bagażnika i odjeżdża.

Autor: Jim Jaspers

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.