Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Second Coming - Revelations: Blind Science » X-Men: Second Coming - Revelations: Blind Science

X-Men: Second Coming - Revelations: Blind Science

Postacie
Zapowiedź

X-Men odkrywają coś podejrzanego u wybrzeży Utopii i wysyłają X-Club, by to zbadali. Okazuje się jednak, że to pułapka zastawiona specjalnie z myślą o naukowcach...

Cytat

Kavita: "This doesn't seem very ethical..."
Nemesis: "Oh, please. If cats had thumbs they'd have done far worse to us by now."

Streszczenie

Platforma wiertnicza Bastiona nieopodal Utopii. Podczas gdy Nemesis i Jeffries gorączkowo próbują znaleźć sposób na ucieczkę z pułapki, w której się znaleźli, Kavita spogląda na odliczający zegar i wspomina swe życie – wypełnione nauką, najpierw w Indiach, potem w Anglii i Ameryce. Za młodu wierzyła, że jest w stanie zmienić świat, i w końcu jej się to udało – jednak jej wynalazek, "leczące" z mutacji serum Hope, został za jej plecami wykorzystany do nikczemnych czynów. W poszukiwaniu odkupienia trafiła do stworzonego przez Hanka McCoya X-Clubu – co w końcu doprowadziło ją do sytuacji, w której znajduje się teraz. Tymczasem licznik dochodzi do zera, a członkowie zespołu znikają w rozbłysku światła.

Zjawiają się w ruinach, gdzie czeka na nich pewien starszy mężczyzna. Raduje się, że ich widzi i każe im włożyć spore metalowe obroże twierdząc, że nie ma czasu na wytłumaczenia, naukowcy są jednak podejrzliwi. Madison odkrywa, że może oddziaływać na metal tylko z niewielkiej odległości, tajemniczy mężczyzna wyjaśnia więc, że "Hub" już próbuje przejąć nad nim kontrolę. Nagle przed grupą pojawia się grupka dziwacznych istot – wielkich golemów zbudowanych z lodu, płynnego metalu czy różnorakich energii, starzec zakłada więc przybyszom obroże i wyjaśnia, że dzięki urządzeniom potwory ich nie widzą. Niestety, nie działa to na pozostałe zmysły, mężczyzna zażąda więc ucieczkę. Gdy X-Club jest już bezpiecznie ukryty, tajemniczy człowiek zdejmuje własną obrożę i decyduje się odciągnąć uwagę monstrów, każąc naukowcom za wszelką cenę chronić Kavitę – przybyła ona bowiem, by uratować świat. Gdy atakuje ich jeden z potworów, Jeffires używa swoich mocy, by stworzyć maleńkie oscylatory, które dezorientują przeciwnika. Pozostałym istotom udaje się schwytać wybawiciela X-Clubu, który, tracąc przytomność, wypowiada markowe powiedzonko Beasta. Doktor Rao chce ruszyć mu na pomoc, chociażby po to, by dowiedzieć się, gdzie są, Nemesis stwierdza jednak, że będą w stanie wszystko wydedukować od innych mieszkańców. Wkrótce odkrywają, że nadal znajdują się w San Francisco, trafili jednak do przyszłości. Niczego więcej nie udaje im się dowiedzieć, Bradley proponuje więc uwolnienie tajemniczego mężczyzny. U sprzedawcy grillowanych kotów kupują żywe kociątko, a następnie zakradają się w okolice przystani wykorzystywanej jako więzienie. Nemesis pobiera ze swojej czaszki odrobinę płynu mózgowo-rdzeniowego i wstrzykuje go kotkowi, po czym posyła zwierzątko w stronę pilnujących aresztu potworów. Podstęp się udaje i podczas gdy uciekający kotek-nibymutant odciąga strażników, Jeffries zakrada się do przystani i uwalnia więźniów. Potrącony przez uciekających upada i niszczy swoją obrożę, zbiera ją jednak i próbuje naprawić. Tymczasem Nemesis wyciąga z tłumu ich nowego znajomego i razem z nim X-Club się ulatnia.

Niedługo później, w swojej kryjówce, mężczyzna ujawnia, że naprawdę jest Hankiem McCoyem. Nemesis uważa to za niemożliwe, biorąc pod uwagę brak cech mutanta, Kavita stwierdza jednak, że wcale nie jest to takie nieprawdopodobne – w końcu stworzyła "lek" na mutację, i choć został on zniszczony, Beast zachował jedną próbkę. Hank opowiada, że Bastion, choć poznał tajemnice ich technologii – nawet umiejętności Danger – i ją skopiował, został po ciężkiej walce pokonany. Niestety, z czasem okazało się, że "mesjasz" mutantów, Hope, miała więcej mocy, niż była w stanie kontrolować. Wkrótce zaczęła oddziaływać na pozostałych Homo Superior, najpierw zwiększając ich siłę, potem jednak wpłynęła na ich umysły, zmieniając ich w bezwolne marionetki, aż cała rasa mutantów stała się jednym bytem opętanym myślą o zapewnieniu Hope bezpieczeństwa. Gdy Beast to odkrył, wstrzyknął sobie serum – dopiero później zrozumiał, że w ten sposób zmarnował jedyną szansę na uratowanie przyjaciół. Przez lata próbował odtworzyć lek, jednak bezskutecznie. Wtedy jednak przypomniał sobie ostatnie słowa Bastiona – miejsce i datę w odległej o kilka dekad przyszłości. Nemesis zgaduje, że są rezerwowym planem Bastiona, i każe Kavicie przygotować serum. Kobieta wścieka się na taką sugestię i stwierdza, że nie zamierza nawet o tym myśleć. Bradley twierdzi, że muszą uratować planetę przed zagrożeniem, Rao odpiera więc, że ostatnia osoba, która tak usprawiedliwiała ludobójstwo, zginęła w bunkrze w Berlinie. To porównanie doprowadza Nemesisa do furii, Hank uspokaja go jednak i przekonuje przyjaciółkę, że sen Xaviera zmienił się w koszmar. Kavita zauważa, jak bardzo ten slogan jest oklepany, Beast odpiera jednak, że to nie zmienia faktu, iż jest prawdziwy.

W końcu doktor Rao zabiera się do pracy nad odtworzeniem serum wykorzystując skład zakodowany w swej bransoletce. Po jakimś czasie ogłasza, że ukończyła miksturę – brakuje jednak kilku składników, które doda, gdy będą pewni, że to jedyne wyjście. Hank informuje, że samą akcję dostarczenia serum planował od lat i chce wziąć od kobiety gotowy preparat, ta jednak stwierdza, że to ona powinna być osobą, która go zaaplikuje.

Jakiś czas później. X-Club zakrada się na Utopię, gdzie znajduje się Hope. Nemesis zamierza razem z Jeffriesem odwrócić uwagę strażników, by Kavita i Hank byli w stanie dostać się do Hope, okazuje się jednak, że Madison już trafił pod kontrolę "mesjasza" z powodu swojej zniszczonej obroży. Bradley osłania więc nie posiadających mocy wspólników, zostaje jednak zaatakowany od tyłu przez jednego z potworów i znika w rozbłysku światła. Kavicie i Hankowi udaje się w końcu dostać do Hope, która ich rozpoznaje i prosi o skrócenie jej mąk. Rao dodaje więc ostatnie składniki do serum, ładuje fiolkę do specjalnej wyrzutni i celuje w dziewczynę, nie jest jednak w stanie oddać strzału i oddaje broń McCoyowi. Ten jednak wyjmuje z niej probówkę, a w tej chwili wszystko znika w rozbłysku światła.

Nagle członkowie X-Club, cali i zdrowi, zjawiają się przed celującym do nich oddziałem Sapien League dowodzonym przez Graydona Creeda. Nemesis przypomina sobie wszystkie drobne nieścisłości – problemy Jeffriesa z mocą i jego ze swoimi bionicznymi oczami czy fakt, że oczytany McCoy użył wyświechtanego frazesu o snach i koszmarach – a także informację, że Bastion położył rękę na technologii Danger. Łącząc to wszystko domyśla się, co się wydarzyło – uczestniczyli w symulacji. Jest wściekły, że nie odkrył tego wcześniej, Kavita oznajmia jednak, że ona sama się tego domyśliła – w końcu łatwiej "uleczyć" mutantów niż ich zabić. Creed gratuluje jej przenikliwości i dziękuje za serum, które właśnie syntezują w znacznych ilościach. Okazuje się jednak, że nie ma za co dziękować – doktor Rao bowiem, zamiast Hope, stworzyła niestabilnego i zapalającego się w kontakcie z powietrzem wirusa. Creed więc teleportuje się, pozostawiając swych ludzi na pastwę losu, a X-Club również salwuje się ucieczką i w ostatniej chwili naukowcy zeskakują z eksplodującej platformy wiertniczej. W wodzie Nemesis, jąkając się, próbuje wyrazić swoje uznanie wobec Kavity, ta jednak przerywa mu zapewniając, że go rozumie. Zdejmuje swoją bransoletkę i odrzuca ją za siebie, gotowa uratować rasę mutantów. Nagle jednak spalona ozdoba spada w jej stronę, odbita od właśnie utworzonej, gigantycznej bariery.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Second Coming - Revelations: Blind Science X-Men: Second Coming - Revelations: Blind Science X-Men: Second Coming - Revelations: Blind Science X-Men: Second Coming - Revelations: Blind Science X-Men: Second Coming - Revelations: Blind Science X-Men: Second Coming - Revelations: Blind Science X-Men: Second Coming - Revelations: Blind Science X-Men: Second Coming - Revelations: Blind Science

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.