Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #236

X-Men: Legacy #236

X-Men: Legacy #236

"Second Coming" - Chapter 08

Postacie
Zapowiedź

Plan Bastiona spełnia się, a Bay Area w San Francisco zostaje uwięziona pod polem siłowym. Więźniami stają się miliony ludzkich mieszkańców... i 98 procent światowej populacji mutantów!

Cytat

Bastion: "It's done."

Streszczenie

Wieża Bastiona. Członkom X-Club z ledwością udaje się uciec z wybuchającej pułapki zastawionej na nich przez Bastiona. Okazuje się, iż wieże były dywersją mającą odciągnąć X-Club od Utopii.

Na Utopii Hope z powodu ludzi, którzy dla niej zginęli, zaczyna żałować, że przybyła do teraźniejszości. W tej chwili wszyscy odczuwają wybuch wież, a Cyclops uświadamia sobie, iż Bastion wszystko zaplanował tak, by mieć ich koniecznie na wyspie. Gdy mutanci wybiegają na zewnątrz, widzą opadającą na okolicę krwistoczerwoną kopułę. Iceman, Angel i Psylocke próbują się przez nią przebić, jednak nieskutecznie. Cyclops prosi Emmę, by przyprowadziła do niego Namora.

Bastion w swej siedzibie nakazuje swym podwładnym odwołać ich oddziały. Nie będą one już potrzebne teraz, gdy rozpoczęła się ostatnia faza jego planu, a mutanci są zamknięci w kopule. Creed jako pierwszy gratuluje Bastionowi sukcesu w zniszczeniu rasy mutantów, na co robot zastanawia się, co teraz stanie się ich celem po zniszczeniu X-Men.

Podwodny zwiad Namora wykazał, że konstrukcja wokół Utopii nie jest kopułą, lecz sferą. Gdy Cyclops nakazuje Emmie przygotować drużynę do wyruszenia do San Francisco, Magneto tłumaczy Rockslide'owi, iż nie mają jak z niej uciec, a każde połączenie z resztą świata zostało przerwane. Gdy X-Men wyruszają, Toad na czele grupy innych mutantów zwraca uwagę, iż drużyna powinna ich bronić - w końcu przybyli na Utopię, gdyż zaoferowano im bezpieczeństwo. Rogue wyjaśnia, iż na wyspie zostanie grupa, by ich bronić.

Po drodze Namor zauważa mniejszą, srebrną kulę w samym centrum tej, która ich otacza. Psylocke zaleca ostrożność i sugeruje, iż może być to kolejny wabik, jadnak Scott stwierdza, że Bastion już ich nie potrzebuje.

Hope i Cable, pozostawszy na wyspie, rozmawiają o sytuacji. Nathan mówi dziewczynie, że ma wystarczająco dużo mocy na ostatni skok w czasie i może zabrać ją z dala od niebezpieczeństwa.

Na zewnątrz sfery X-Club próbuje dostać się do środka. Nemesis stwierdza, iż bariera jest na tyle zmyślnie skonstruowana, że nie da się jej nawet zanalizować - w zależności od użytych technik zachowuje się inaczej, myląc sensory. Między naukowcami narasta napięcie, gdy nagle na miejscu pojawiają się Avengers. Iron-Man potwierdza wnioski Bradleya, a Thor uderza w barierę swym młotem. Sfera nie zostaje jednak uszkodzona.

X-Men zbliżają sie do srebrnej kuli. Beast nie jest w stanie powiedzieć, czym ona jest, lecz Psylocke stwierdza, iż musi być to jakiegoś rodzaju portal. Wyczuwa świadomość, w jej wnętrzu, nie jest w stanie jednak określić, jaka jest jej istota.

Na wyspie Cable wymaga od Hope ostatecznej odpowiedzi - czy zostają w tym czasie, czy chcą uciec. Dziewczyna stwierdza, że nie może zostawić X-Men, którzy wdali się w całą tę walkę z jej powodu, i musi zostać. Cable uśmiecha się i rzuca, że mają w takim razie wiele do zrobienia.

Tajemniczy portal zaczyna się aktywować, a na powierzchni pojawiają się oznaki ruchu. Gdy Iceman zbliża się do niego, ze sfery wyłania się Nimrod i chwyta go za gardło. Po chwili z kuli wychodzi cały oddział robotów.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

X-Men: Legacy #236 X-Men: Legacy #236 X-Men: Legacy #236 X-Men: Legacy #236 X-Men: Legacy #236 X-Men: Legacy #236 X-Men: Legacy #236 X-Men: Legacy #236 X-Men: Legacy #236 X-Men: Legacy #236

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.