Avalon » Serie komiksowe » DoomWar » DoomWar #4

DoomWar #4

Postacie
Zapowiedź

Doom pokonał swoich przeciwników przy każdej próbie oporu, a do tego stał się jeszcze potężniejszy niż zwykle. Jeśli Black Pantherzy, Storm i Fantastic Four nie chcą ostatecznie przegrać, będą musieli zmianić reguły gry. A kto zna się na tym lepiej od Deadpoola?

Cytat

T'Challa: "Doom knows how logical and orderly we both are. In essence we've both trained him to out think us. He knows that there are things neither of us is willing to do, risks neither of us is willing to take... I think now is the time for us all to go a little crazy."

Streszczenie

Bitwa na Wyspie Wielkanocnej trwa, jednak ani płomienie Human Torcha, ani pioruny Storm, ani pola siłowe Invisible Woman nie spowalniają naporu Doombotów nowej generacji. Choć Shuri udaje się zaatakować z zaskoczenia i zniszczyć jednego z androidów, kolejny powala ją jednym ruchem. Obserwujący to wszystko Broker gratuluje Doomowi. Ten jednak odpiera, że nie obchodzi go, czy zwycięży tę bitwę – jedynym zadaniem walczących Doombotów jest zebranie informacji o metodach walki przeciwników, które będą nieocenione podczas przyszłych strać.

Tymczasem Shuri wchodzi do jednego z wakandyjskich odrzutowców, by po chwili wrócić na pole bitwy odziana w swoją zbroję z Vibranium i w towarzystwie podobnie uzbrojonych Dora Milaje, ogłaszając, że tylko broń stworzona na bazie wakandyjskiego metalu ma jakiekolwiek szanse przeciwko nowym Doombotom. Thing z radością przyjmuje tę informację i, założywszy na dłonie rękawice zdarte z jednego z poległych robotów, zaczyna okładać kolejnych przeciwników.

Jakiś czas później, Jaskinie Bast. Storm zdaje mężowi relację z bitwy i informuje, że gdy tylko zaczęli wygrywać, tak baza, jak i strzegące jej droidy, uległy autodestrukcji. Reed, badając zdobyczną głowę jednego z Doombotów, odkrywa zaawansowany nadajnik i domyśla się, że celem robotów było zbieranie danych. Słysząc to, Shuri proponuje rozdzielenie się i zaatakowanie wszystkich placówek Dooma jednocześnie, zanim zdąży wykorzystać zdobyte informacje. Choć T'Challa próbuje wyperswadować jej ten pomysł, księżniczka stwierdza, że muszą działać szybko, a z prawie setką pancerzy z Vibranium do ich dyspozycji mają szansę na zwycięstwo.

Kryjówka Dooma, jakiś czas później. Broker informuje króla Latverii, że dwanaście królewskich odrzutowców wystartowało z Wakandy. Victor stwierdza, że jest to zbyt gwałtowny ruch i najprawdopodobniej stoi za nim nie T'Challa, lecz jego siostra. Teraz pozostaje jedynie pytanie, czy decyzja ta była spowodowana niecierpliwością, czy też może nowa Black Panther w jakiś sposób wyczuła, że już jutro Doom przeprowadzi swój atak.

Grupa uderzeniowa dowodzona przez Shuri i Storm atakuje jedną z baz Dooma. Okazuje się jednak, że czeka już na nich oddział Doombotów. Po krótkiej walce jedna z Dora Milaje strzela potężną rakietą w stronę przeciwników. Przed eksplozją chroni Wakandyjczyków pole siłowe, mimo tego jednak w starciu zginęło jedenaście osób. Księżniczka łączy się z T'Challą, by go o tym poinformować, ten jednak stwierdza, że nieroztropnie poświęca życia swoich żołnierzy. Black Panther odpiera więc, że Doom pokonał ich dlatego, że dokładnie wie, w jaki sposób myśli jej brat. Dlatego też nie mogą na nim polegać. Gdy Shuri się rozłącza, Reed próbuje pocieszyć przyjaciela, ten jednak odpiera, że dziewczyna ma rację. Wyjaśnia, że nawet gdy po swojej ostatniej walce z Doomem poprzysiągł zmienić sposób myślenia i zwrócił się ku magii, nadal przygotowywał się z myślą o starciu jeden na jednego, co było błędem – tej wojny nie wygrają ani siłą, ani gadżetami Shuri, muszą więc zmienić reguły gry. To mówiąc, uruchamia kolejny hologram, a widząc, co on przedstawia, Richards próbuje odwieść T'Challę od tego pomysłu. Ten jednak oznajmia, że Doom zbyt dobrze ich zna i dokładnie wie, że na pewne rzeczy nigdy by się nie odważyli. Dlatego teraz nadszedł czas na podjęcie szaleńczego kroku.

Tymczasem grupy uderzeniowe dowodzone przez Shuri, Storm, Invisible Woman, Thinga i Human Torcha atakują kolejne bazy Dooma. Broker obserwuje to wszystko, z niepokojem stwierdzając, że Victor potrzebuje tych ośrodków, by skutecznie działać i pyta, co ten planuje zrobić. Doctor Doom jednak, ze spokojem patrząc, jak jeden po drugim wakandyjscy wojownicy padają pod naporem przeciwników, odpowiada jednym słowem – wygrać.

Gdy Black Panther pada nieprzytomna, obserwujący bitwę z pokładu samolotu N'iix każe przygotować się oddziałowi do odwrotu. Jednocześnie Storm informuje swego męża, że ponad trzydzieści Dora Milaje z jej grupy straciło życie. Wściekły, T'Challa stwierdza, że nie może dłużej pozwalać na rozlew krwi swych rodaków i że Shuri miała rację. Informuje Reeda, że wprowadził do gry pewien czynnik nieprzewidywalności.

Do granicy Latverii zbliża się starzec, w którym strażnicy rozpoznają Igora, jasnowidza z Symkarii. Zatrzymują go i zaczynają sprawdzać jego włóki, w których, ku swemu przerażeniu, znajdują liczne ładunki wybuchowe i broń palną. Nim jednak zdążą wszcząć alarm, zostają zabici przez przybysza. Następnie, zrzuciwszy swoje przebranie i nucąc klasyczny przebój Britney Spears, Deadpool zaczyna siać zamęt i zniszczenie w Castle Doom.

Autor: S_O

Galeria numeru

DoomWar #4 DoomWar #4 DoomWar #4 DoomWar #4 DoomWar #4 DoomWar #4 DoomWar #4 DoomWar #4 DoomWar #4 DoomWar #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.