Avalon » Serie komiksowe » Dark Wolverine » Dark Wolverine #86

Dark Wolverine #86

Dark Wolverine #86

"Reckoning" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Daken przez lata czekał na ten moment. Teraz, w końcu, za jednym zamachem będzie mógł zabić swego ojca i osiągnąć swoje przeznaczenie. Ulicami Ankary popłynie krew, gdy syn Wolverine'a zetrze się z Romulusem!

Cytat

Cloak: "Be honest. This was never about Romulus. All you cared abut... all you ever cared about... was saving your son. Problem is, he doesn't want to be saved. He hates your guts. He probably thinks Romulus is a better father... Twisted as that might be."

Streszczenie

Ankara. Wolverine i Skaar stają naprzeciw Dakena i Romulusa. Logan atakuje swojego syna, stwierdzając, że nadal nie może zrozumieć, jak może on żyć bez krzty honoru, ten wyśmiewa go jednak stwierdzając, że wolałby umrzeć niż żyć według zasad "honoru" ojca. W tym samym czasie syn Hulka ściera się z Romulusem, odkrywając, że starożytny mutant ukrywał przed nim swoją prawdziwą potęgę. Teraz jednak korzysta z pełni siły, okładając goliata i unikając jego ciosów.

Nieopodal, grupka żołnierzy zastanawia się, co się dzieje i czy powinni wkroczyć. Nagle w ich kierunku leci Skaar, który każe im uciekać. Dowódca jednostki rozkazuje jednak strzelać do wojownika.

Wolverine stwierdza, że na całym świecie tylko on zwracał uwagę na Dakena, a i to tylko z litości, i właśnie to najbardziej denerwuje jego syna. Ten jednak wyśmiewa to stwierdzenie i atakuje ojca. Logan przygotowuje się do odparcia ataku, zostaje jednak wyteleportowany przez Cloaka, który pokazuje mutantowi walczącego z wojskiem Skaara. Tyrone stwierdza, że Wolverine'a nie interesuje Romulus, tylko Daken. Chce uratować swojego syna, ten jednak nie chce być uratowany, prawdopodobnie uważając Romulusa za lepszego ojca – a to najbardziej wścieka Logana. Przypomina jednak, że teraz jest odpowiedzialny za zebraną drużynę i nie może ich porzucić.

Następnego dnia, Damaszek. W jednym z apartamentów Romulus wspomina, że żył już, gdy ludzie dopiero zaczynali schodzić z drzew. Wtedy był dla nich bogiem i mógł mieć wszystko, czego zażądał. Z czasem ludzkość zaczęła się rozwijać, a on ewoluował razem z nimi, powiększając swe imperium. Jedynym sposobem jednak, by zachować tę potęgę, jest utrzymanie jej w ukryciu. Daken zgadza się i stwierdza, że Romulus będzie najlepiej ukryty, jeśli zginie. Następnie rozpłata brzuch starożytnego mutanta, po czym ujawnia, że nie zna planu Wolverine'a, a bajeczkę o ujawnianiu Romulusa wymyślił sam. Na pytanie, czemu to robi, syn Logana odpiera, że jego ojciec nie zasługuje na honor zabicia Romulusa, zwłaszcza że to Wolverine, a nie Daken, miał przejąć jego imperium. Nie ma swemu mentorowi za złe, że był dla niego tylko pionkiem, ale ma do niego jeszcze jeden żal – o to, czego nigdy nie zrobił. Romulus domyśla się, że chodzi o to, że nie kochał go jak syna. Wściekły Daken jest gotowy do zadania ostatniego ciosu, starzec jednak nagle znika. Mężczyzna domyśla się, że to sprawka Wolverine'a.

[Uwaga: ciąg dalszy tej historii nastąpi w Wolverine: Origins #48 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Dark Wolverine #86 Dark Wolverine #86 Dark Wolverine #86 Dark Wolverine #86 Dark Wolverine #86 Dark Wolverine #86 Dark Wolverine #86 Dark Wolverine #86 Dark Wolverine #86 Dark Wolverine #86

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.