Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #524

Uncanny X-Men #524

Uncanny X-Men #524

"Second Coming" - Chapter 06

Postacie
Zapowiedź

Jeden z X-Men stracił życie w obronie Hope, "mesjasza mutantów". Pozostali zaczynają się zastanawiać: czy było warto?

Cytat

Hope: "Are you one of them, too, that think I'm gonna walk on water and cure the sick and every other damn thing in the world?"
Magneto: "Why? You're here now, right? You've come? And are people still trying to kill us? Has war ended? Hunger, disease, poverty, hate?"
Hope: "No. [po chwili] I mean, I've only been here for a couple days, though. Give me a week and maybe I can..."

Streszczenie

Ambulatorium na Utopii. Podczas gdy Colossus dotrzymuje towarzystwa nadal znajdującej się w specjalnej komorze Kitty, Jeffries opatruje nogę Karmy. Nagle Magneto budzi się z przeczuciem, że coś się wydarzyło.

Na zewnątrz X-Men zbierają się nad ciałem Nightcrawlera. Ktoś każe Hope go ożywić, ta jednak jąkając się próbuje wyjaśnić, że tego nie potrafi, a wreszcie ucieka. Cable i Cyclops ruszają za nią. Nathan dogania ją pierwszy i tłumaczy, że nie może mieć wpływu na to, co inni o niej myślą, a jedynie, jak na to zareagować, i zapewnia, że przetrwają to. Następnie przedstawia dziewczynie swojego ojca. Scott wita się z Hope, stwierdzając, że musi się czuć okropnie z całą tą presją, jaka spoczywa na niej w tej chwili, i stwierdza, że jedyne, co musi zrobić, to trzymać się blisko Cable'a i przeżyć. Następnie nakazuje obojgu udać się do ambulatorium, po czym wraca do reszty X-Men, by zająć się pogrzebem Kurta. Każe Warrenowi oczyścić ciało, a Bobby'emu – przygotować kazanie. Będą musieli też zawiadomić Amandę Sefton. Stwierdza, że nie mogą pozwolić na to, by śmierć Nightcrawlera poszła na marne – a to oznacza znalezienie sposobu na pokonanie Bastiona.

Areszt. Scott kontaktuje się z Danger, informując ją, że ktoś dokonuje sabotażu na Utopii, i stwierdzając, że sprawca może być pod jej opieką. Android upewnia się więc, że wszyscy więźniowie – Legion, Empath, mężczyzna z tatuażami [z Uncanny X-Men #504-507 – przyp. S_O] i Sebastian Shaw – są na swoim miejscu. Gdy dochodzi do fotelu, w którym powinien znajdować się Donald Pierce, okazuje się, że jest on pusty. Danger jednak jest pewna, że cyborg nadal jest na swoim miejscu.

Nieopodal Pierce kontaktuje się z Bastionem, stwierdzając, że wszystko idzie zgodnie z planem i że ich urządzenie maskujące oszukało cybernetyczną strażniczkę. Zadowolony android informuje swego podwładnego, że przechodzą do planu rezerwowego. Jako że pozbyli się już ich teleporterów, każe Donaldowi zniszczyć pojazdy należące do mutantów. Pierce zauważa, że w ten sposób tylko się ujawni, zamierza jednak wykonać zadanie.

Na zebraniu X-Men Cyclops stwierdza, że muszą odnaleźć i sprowadzić z powrotem Magik, czym zajmie się drużyna Cannonballa. Na wniosek Cyphera wysyła też X-Club do zbadania wież zbudowanych przez Bastiona i ich zniszczenia. Przypomina też wszystkim, że Hope jest jeszcze młodą dziewczyną i żeby wszystkie pretensje kierować do niego.

W ambulatorium Hope interesuje się uwięzioną Kitty, Magneto więc pokrótce wyjaśnia jej, w jakim stanie znajduje się Shadowcat. Cable zabrania swojej podopiecznej odzywać się do Mistrza Magnetyzmu, dziewczyna jednak nie zamierza się słuchać i pyta Erica, czemu nie powinni rozmawiać. Ten więc stwierdza, że Nathan boi się tego, co może mu chodzić po głowie i zapewnia, że jest całkiem niebezpieczny. Dziewczyna pyta, czy Magnus też myśli, że uratuje ona wszystkich za pomocą boskich mocy, mężczyzna więc odpowiada pytaniem – czy od jej przybycia skończyły się wojna, głód i zaraza? Hope zaprzecza, żartem dodając, żeby dać jej tydzień. W tej chwili w pomieszczeniu zjawia się Angel, informując wszystkich, że Cyclops chce pożegnać Nightcrawlera, nim wszyscy rozejdą się na misje.

Jakiś czas później przez Utopię przechodzi procesja. Na wyspę przybywa Beast, który doskakuje do niosącego trumnę Cyclopsa wyrzucając mu, że śmierć Kurta jest jego winą. Gdy sarkofag zostaje umieszczony na palenisku, Bobby wita wszystkich, ciesząc się, że przybyli tak licznie. Następnie odczytuje fragment Księgi Ezechiela [37, 3-14], po czym, razem z innymi przyjaciółmi Kurta, wspomina to, jak wpłynął on na ich życie. Jedynie Logan się nie odzywa, a spytany przez Cyclopsa w końcu stwierdza, że Kurt był jedyną osobą, która traktowała go jak człowieka, niezależnie od tego, co zrobił i gdzie się znalazł. Wściekły radzi Hope, by okazała się warta jego poświęcenia, i odchodzi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #524 Uncanny X-Men #524 Uncanny X-Men #524 Uncanny X-Men #524 Uncanny X-Men #524 Uncanny X-Men #524 Uncanny X-Men #524 Uncanny X-Men #524 Uncanny X-Men #524 Uncanny X-Men #524

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.