Avalon » Serie komiksowe » Astonishing Spider-Man/Wolverine » Astonishing Spider-Man/Wolverine #1

Astonishing Spider-Man/Wolverine #1

Astonishing Spider-Man/Wolverine #1

"Another Fine Mess"

Postacie
Zapowiedź

Rozpoczyna się Heroic Age, a nasz ulubiony Ścianołaz łączy siły z Wolverinem, by zwalczać zło i występek.

Cytat

Spider-Man: "The Cretaceous-Tertiary extinction event. You know what that is? It's the asteroid that wiped out the dinosaurs. It's coming. It's almost here. And we're at ground zero."

Streszczenie

Peter, jak co nocy, spogląda w gwiazdy, inne od tych, do których się przyzwyczaił. Wmawia sobie, że robi to tylko dlatego, że go to uspokaja, podświadomie jednak wie, że to nieprawda – szuka czegoś. I właśnie to znalazł. A to oznacza, że nie będzie mógł się podzielić z nikim wiedzą, którą zdobył przez ostatnie miesiące – jutro bowiem będzie już martwy. W zniszczonym kostiumie i gigantyczną brodą, Spider-Man schodzi ze swego obserwatorium na szczycie gigantycznej skalnej iglicy do swego mieszkania zbudowanego na jej zboczu, rozmyślając nad tym, na ile pytań nie znalazł jeszcze odpowiedzi. Jedno z nich dotyczy tożsamości kobiety, którą widzi w snach i której podobiznę wielokrotnie rzeźbił w dostępnych materiałach. Wyrusza ostrzec swojego towarzysza niedoli, choć podczas ich ostatniego spotkania ten zagroził mu śmiercią.

W czasie wędrówki Pete słyszy odgłosy bitwy. To "lud śmierci" ["morderczy lud" - Dunton] zaatakował inne plemię, "małych ludzi". Ci jednak nie obawiają się najeźdźców i stają do walki ze swym opiekunem, "Sześcioma Szponami", na czele. Gdy starcie dobiega końca i pozostali przy życiu członkowie "ludu śmierci" uznają wyższość drugiego plemienia, przed Wolverinem pojawia się Spider-Man. Przypomina mutantowi, że żyjąc z praludźmi może w katastrofalny sposób wpłynąć na przyszłość, po czym zaczyna w zwykły dla siebie sposób żartować. Gdy Logan każe mu się wynosić, Pete informuje go, że wkrótce wszyscy zginą – do Ziemi zbliża się meteor, który wywoła wymieranie kredowe, a oni znajdą się w epicentrum. Zapewniając, że nic nie są w stanie zrobić, odchodzi do swej chatki.

Niedługo później obaj bohaterowie zastanawiają się, czemu musieli trafić do ery dinozaurów właśnie ze sobą i o ile lepiej by było, gdyby przenieśli się w czasie z innymi herosami. Rozpaczają też nad tym, że zginą, nie wiedząc, czemu się im to przydarzyło.

Jakiś czas temu, w teraźniejszości. Spider-Man patroluje miasto na swojej pajęczynie. Wolverine tymczasem ściga uzbrojonego szaleńca i w końcu zagania go w kozi róg. Wariat mówi mu jednak, że został wynajęty, by sprowadzić mutanta w to miejsce, po czym strzela sobie w głowę.

Tymczasem Orb i jego podwładni obrabiają bank nieopodal. Nagle jeden z przestępców znajduje w skrytce woreczek z świecącymi dziwnym blaskiem diamentami i zanosi je do swego szefa. Nokautuje go jednak Spider-Man, który właśnie pojawił się na miejscu. Inny gangster próbuje strzelać do Pajęczaka, ale Wolverine przecina lufę jego pistoletu. W tej samej chwili diamenty upuszczone przez złoczyńcę upadają na podłogę i eksplodują światłem, a Peter i Logan przenoszą się w czasie do ery dinozaurów.

Z powrotem w przeszłości. Peter, zdeterminowany, by zatrzeć po sobie wszelkie ślady, wypuszcza gigantyczne owady, które schwytał w celach naukowych, i podpala swój dom. Nie jest jednak w stanie zniszczyć rzeźb przedstawiających tajemniczą kobietę. Tymczasem Logan wypuszcza schwytanych przedstawicieli "ludu śmierci" i zaczyna medytować.

Gdy meteor zbliża się coraz bardziej, w Parkera wstępują nowe siły i zaczyna on obliczenia, by znaleźć sposób na wykorzystanie energii kolizji. W tym samym czasie Logan wyczuwa czyjąś obecność i atakuje. Przypila do ziemi tajemniczą postać w czerni i z metalowymi "włosami". Zagadkowa osoba przysięga, że to nie ona stoi za tymi wszystkimi wydarzeniami, nim zdąży jednak powiedzieć, dla kogo pracuje, meteor wkracza w atmosferę, a kryształy, które się w nim znajdują, zaczynają świecić dziwnym blaskiem, który pochłania Spider-Mana i Wolverine'a.

Peter jest przekonany, że umarł i trafił do Nieba, gdy jednak widzi Logana stwierdza, że musiała zajść jakaś pomyłka u Bram Niebieskich. Mutant jednak uspakaja go stwierdzając, że wcale nie umarli. Dodaje jednak, że Spidey miał rację co do czegoś innego – nie powinien był się spoufalać z praludźmi. Wskazuje zdziwionemu Parkerowi ciężko uzbrojony i ujeżdżający roboty-dinozaury oddział, gotowy zniszczyć ich ku chwale "małych ludzi".

Autor: S_O

Galeria numeru

Astonishing Spider-Man/Wolverine #1 Astonishing Spider-Man/Wolverine #1 Astonishing Spider-Man/Wolverine #1 Astonishing Spider-Man/Wolverine #1 Astonishing Spider-Man/Wolverine #1 Astonishing Spider-Man/Wolverine #1 Astonishing Spider-Man/Wolverine #1 Astonishing Spider-Man/Wolverine #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.