Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #632

Amazing Spider-Man #632

Amazing Spider-Man #632

"Shed" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Ugryzienie za ugryzienie. Strzęp za strzęp. Lizard wpełza w życie Spider-Mana, niszcząc wszystko... co... może. Dodatkowo rodzina Kravena przechodzi z planów do czynów.

Streszczenie

Spider-Man nie mógł niczego zrobić - gdyby zostawił zastępczą matkę Billy'ego Connorsa, kobieta wykrwawiłaby się. Po dostarczeniu jej do szpitala, wrócił najszybciej jak mógł. Za późno. Klęczy teraz nad zwłokami Billy'ego. Zbiera się w sobie, gdy zdaje sobie sprawę z tego, że wciąż wyczuwa nadajnik, który podrzucił Lizardowi. Zaczyna przerzucać pobliskie śmieci, krzycząc, że Connors zabił własnego syna. Pod odpadkami znajduje ciało Jaszczura. Jest przekonany, że jego przeciwnik nie żyje. Po chwili jednak coś zaczyna się poruszać. Coś rozrywa skórę potwora od wewnątrz. Ze środka wyłania się Lizard w nowej postaci. Mówi, że odrzucił Connorsa jak wylinkę. Wyjaśnia Spider-Manowi, że Connors zawsze chował się w głębi jego umysłu - w "małpim mózgu" - kiedy Jaszczur przejmował kontrolę. Po tym, jak Lizard wdarł się do jego gniazda i zabił mu potomstwo, Connorsowi przestało zależeć. Poddał się, a Jaszczur przejął jego intelekt. Spider-Man odpowiada, że Lizard nie jest tak mądry, jak mu się wydaje, i atakuje go. Podczas walki Jaszczur pyta czemu Spider-Man nie ucieka, przecież tak nakazuje mu jego "gadzi mózg". Pająk odpowiada, że nie jest jaszczurką. Lizard tłumaczy, że dzięki Connorsowi wie, że w każdym małpim mózgu tkwi gadzi mózg. Kiedy był głupi, mógł jedynie wpływać na jaszczurki. Teraz Lizard sięga do umysłu Petera, pobudzając jego pierwotne instynkty. Spider-Man przestaje myśleć. Czuje, że przeciwnik jest większym drapieżnikiem. Nie mogąc się opanować, zaczyna uciekać. Jaszczur chce ruszyć w pogoń, jednak, nie wiedzieć czemu, zatrzymuje się. Kiedy małpi mózg mówi mu, że potrzebuje więcej skóry, zaczyna się zastanawiać nad tym, co znaczą słowa "jestem nagi".

Phelcorp Industries, laboratorium Connorsa. Carlie Cooper nadal pracuje na miejscu zbrodni. Przez okno wpada Spider-Man. Chce wiedzieć, czy będzie tu bezpieczny. Dopiero po chwili odzyskuje panowanie nad sobą. Mówi Carlie, że Billy nie żyje, a Lizard przeszedł przemianę. Kiedy Spider-Man pyta, nad czym pracował Connors, Carlie wyjaśnia, że opracowywał dla Phelcorp Industries coś poprawiającego libido. Jednocześnie pracował nad czymś, co wyrównałoby zaburzenia w pracy jego własnego mózgu. Connors był przekonany, że Jaszczur mieszka w pierwotnej części jego mózgu i że chce go zabić. Aplikował sobie serum, by utrzymać Lizarda pod kontrolą. Spider-Man mówi, że będzie potrzebował całego zapasu serum. Pyta również Carlie, czy może wziąć z biurka zdjęcie Billy'ego. Na pytanie, czy mówi poważnie, odpowiada, że skończył z żartami.

Ulice Nowego Jorku. Młody mężczyzna pyta przechodzącą kobietę o psa, którego wyprowadziła na spacer. Starszy człowiek narzeka na kolejkę w fast-foodzie. Biznesman próbuje wejść do taksówki, której kierowca ma przerwę.

W jakimś zaułku Lizard stoi nad zwłokami z których zdarł ubranie. Nie jest już nagi. Teraz przemawia do otaczających go gadzich umysłów. Nie tylko tych należących do jaszczurek, ale i tych, które tkwią głęboko w umysłach ludzi, ukryte pod tysiącami lat ewolucji i cywilizacji. Mówi im, by odrzuciły tę niepotrzebną skórę.

Ulice Nowego Jorku. Młody mężczyzna rzuca się na kobietę, której pożąda. Starszy człowiek brutalnie odpycha ludzi stojących na drodze do jedzenia. Biznesmen rozbija szybę taksówki, wołając, że jest silniejszy i pojazd będzie jego. Lizard kroczy pogrążonymi w chaosie ulicami.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #632 Amazing Spider-Man #632

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.