Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #233

X-Men: Legacy #233

X-Men: Legacy #233

"Earth, Give Up Your Dead" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Proteus powrócił, silniejszy niż kiedykolwiek. Czy X-Men będą w stanie go powstrzymać na Muir Island, miejscu, gdzie kiedyś zginął?

Cytat

Proteus: "Possession isn't my power. It's just how I feed. My power is to punch my fist through the ribs of reality and rip out its smoking heart."

Streszczenie

Wyspa Muir. Opętani przez Proteusa X-Men patrzą w niebo, gdzie zniknęli Magneto i Blindfold. Tymczasem Rogue dopada do Trance, która odzyskała kontrolę nad swoim ciałem. Bohaterka stwierdza, że jednak mają szansę na zwycięstwo, i przebija najpierw Psylocke, a potem Destiny psi-ostrzem. Wtedy jednak atakuje ją Nightcrawler, który teleportuje się dookoła niej. Anne Marie w końcu i na niego znajduje sposób, po chwili jednak atakuje ją Husk, która przybrała ognistą formę.

Na orbicie Proteus zapewnia Magnusa, że go pokona – widzi to dzięki mocom Blindfold. Eric stwierdza, że może spróbować, jednak gdy Kevin próbuje przejąć nad nim kontrolę okazuje się, że nie jest w stanie tego zrobić. Magneto wyjaśnia, że jego przeciwnik złożony jest z energii wystarczająco podobnej do elektromagnetycznej, by mógł on stworzyć barierę. Proteus wyśmiewa go więc i przypomina, że opętanie to tylko sposób, w który się żywi. Następnie wykorzystuje swe moce, by rzucić głaz, na którym się znajdują, w kierunku Ziemi.

Husk walczy z Rogue, czekając, aż wyczerpie się jej moc pożyczona od Psylocke. Gdy w końcu się tak dzieje, Proteus próbuje przejąć kontrolę nad jej ciałem, wtedy jednak zostaje przebity psi-ostrzem przez samą Betsy. Po chwili kobiety widzą spadającą w ich stronę skałę, która eksploduje nad ich głowami. Niedaleko nich ląduje Proteus z powalonym Magneto. Kevin wyczuwa, że bariera, którą rozpostarł Mistrz Magnetyzmu, zaczyna znikać i ponownie próbuje go opętać. Wtedy jednak wyczuwa coś dziwnego w swoim ciele, a Magnus wyjaśnia, że Kevin rozdzielił swoją moc pomiędzy X-Men, tym samym ją umniejszając. On zaś potrzebował czasu i bliskości, by rozpoznać i zrozumieć jego strukturę energetyczną. Teraz, gdy to zrobił, jednym ruchem wypędza Proteusa z ciała Blindfold i zmienia ową strukturę na tyle, by stała się niestabilna, przez co Proteus eksploduje. Betsy pyta, czy mają pewność, że łotr już nie wróci, ale Magneto odpiera, że wręcz przeciwnie – mogą być pewni, że jeszcze się z nim spotkają.

Jakiś czas później. Rogue podchodzi do Destiny, która oznajmia, że wkrótce ponownie umrze – tak techno-organiczny wirus, jak i magia Selene zaczynają słabnąć. Oznajmia jednak, że dzięki Black Queen będzie mogła pożegnać się ze swoją córką, czego nie mogła zrobić, gdy ginęła po raz pierwszy. Zapewnia, że zawsze wiedziała, że Anne Marie uczyni ją dumną i że ją kocha. Dodaje też, żeby Rogue zawierzyła sobie, gdy przyjdzie na to czas, bo łączy ją z "dzieckiem" istotna więź. Następnie odchodzi, by porozmawiać z Blindfold. Wyjawia, że nie jest matką Ruth, jest z nią jednak spokrewniona – to dlatego poprzedniej nocy pojawiła się w jej pokoju, a nie u Rogue. Ujawnia, że matka Blindfold naprawdę nie żyje – oddała życie, by uchronić ją przed wielkim niebezpieczeństwem. Gdy dziewczyna pyta, czym owo niebezpieczeństwo było, Irene odpiera, że był to jej brat.

Gdy Blackbird zostaje już zreperowany, Magneto oświadcza, że bardzo cieszyła go możliwość walki u boku Rogue. Ta odpiera, że to nadal nie była randka, Magnus oświadcza więc, że dla ludzi takich jak oni to wystarczy. Kobieta protestuje, Eric uznaje to więc za pozytywny znak. Po chwili X-Men wyruszają do domu, zastanawiając się, czy mają dokąd wracać.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Legacy #233 X-Men: Legacy #233 X-Men: Legacy #233 X-Men: Legacy #233 X-Men: Legacy #233 X-Men: Legacy #233 X-Men: Legacy #233 X-Men: Legacy #233 X-Men: Legacy #233 X-Men: Legacy #233

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.